Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján működhet a világ?

Mi alapján működhet a világ?

Figyelt kérdés

Eddigi életemben akármit csináltam, semmiből sem tudtam leszűrni, hogy mi lehet a mozgató rugója ennek az egésznek. A karmában nem hiszek, akkor nem lenne ilyen életem, mint amilyen most van, ebben biztos vagyok. Én jót direkt adok, de vissza sosem kapok. Habár régebben volt, hogy csak azért adtam jót, hogy hátha kapok vissza, de ma már csak azért, hogy nyugodt legyen a lelkem.

Szerencse alapján? A szerencse mi alapján adódik valakinek? Nagyon, nagyon régen történt velem szerencsés dolog, nem is emlékszem mikor, akármilyen apró, kicsi dologra gondolok.

Minden a balanszon alapszik? MINDEN?

Fejtegethetném én ezt még napokig, de annak örülnék, ha ti is leírnátok véleményeteket, hogy szerintetek mi lehet a mozgatóereje ennek az egész életnek és világnak nevezett dolognak?


2015. júl. 14. 01:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy tényleg lehet, hogy az egész determinált, mindenki azt csinál amit akar és semmi sem függ össze semmivel, minden csak a képzelet ábrándja? Ezt nehezen hiszem el, pedig ez az ésszerű átlag ember szemmel, habár ebbe még sosem gondoltam bele mélyebben.
2015. júl. 14. 01:27
 2/6 anonim válasza:
A döntések működtetnek mindent. lehet hogy te adakozol egy hajléktalannak az utcán aki egy gyilkos. majd a te pénzedből gyilkol. innéttől a te lelkeden szárad e tett
2015. júl. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De én jó szándékból döntöttem úgy, hogy adakozom, akkor én nem lehetnék hibás elvileg, csak simán jót akartam, neki is és nekem is.
2015. júl. 14. 02:06
 4/6 anonim válasza:
ez egy ilyen dolog
2015. júl. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is foglalkoztat évek óta. Az ég világon semmi komolyabb összefüggést nem találtam... :)


Sokan fordulnak vallások, eszmék felé, de mindegyikben óriási vakfoltok vannak. Jó példát írtál, a karma is ilyen.


Nekem elég randomnak tűnik a dolog. Ha valamit elakarok érni, teszek érte. Ha nem sikerül, van egy tartalék tervem. A szerencsére nem igen alapozok, pedig néha beüt, de kiszámíthatatlan. :)

2015. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pénz...
2015. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!