Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak féltékenyek vagy tényleg...

Csak féltékenyek vagy tényleg nem érdeklik ezek őket?

Figyelt kérdés

Huszas éveiben járó fiatal pár vagyunk. Nem keresünk rosszul, bár ez a környéken megszokott (külföldre járunk át). A pénzünket elég jól osztjuk be, sokmindenre telik belőle.

Régen kicsit közelibb volt mindenkivel a kapcsolatunk, holott mi - szerintem - nem változtunk soka, ugyanúgy viselkedünk mindenkivel, nem mutogatjuk a pénzüket, nem is emlegetjük, mink van.

Most, hogy elmentünk egy közel 2 hetes nyaralásra, illetve tervezgetjük a lakásvásárlást, most tűnt fel, mennyire eltávolodtak a rokonaink, illetve hogy a munkatársaink sem érdeklődnek annyit, mint rég. Pl hogy milyen volt a méregdrága nyaralásunk, csak a külföldi kollégák kérdezték, akik úgyszintén voltak már ilyen helyen, a magyarok meg sem kérdezték. A családjainkat sem érdekelte, milyen volt, pedig rengeteg tapasztalatot gyűjtöttünk, bejártunk 6-7 nagyvárost, rengeteg dolog történt velünk, de ők is csak azt kérdezték, hogy mennyit fürödtünk (kb. semennyit) és hogy milyen meleg volt a tenger. A képeinket sem nézték meg, pedig csináltunk közel 1000-et. A rokonaink ráadásul tudják is, hogy nekem mindig is ez volt az álomországom, később ott szeretnék élni, ezért is volt ennyire fontos nekem.

A lakásvásárlás is csak addig érdekel mindenkit, míg le kell beszélni minket róla, egyébként semmit nem kérdeznek róla, hogy állunk. Tanácsot csak annyit adnak, hogy ne költözzünk el innen (elmennénk messzebbre), amivel semmire nem megyünk. De pl. amikor megvettem a kocsimat 1 éve, ez az első autóm, de az sem érdekelt szinte senkit, csak a munkatársak kérdezték meg furcsa grimasszal, hogy hogy volt rá pénzem, de pl a gyerekkori barátnőm látta, de szót sem említett róla, hogy jéé, új kocsid van?! Vagy pl pár hónapja vettünk új tv-t (18-20 éves volt a régi), azt sem akarta senki sem megnézni (persze családtagokra értem).

Néha nem értem, ennyire nem érdekeljük az embereket vagy ennyire irigyek? Olyan szívesen megmutatnám nekik pl a nyaralásos képeket, milyen gyönyörű helyeken jártunk, olyan jó lenne megosztani a tapasztalatainkat, a velünk történteket valakivel, de mindenjhol csak a szájhúz

st meg az irigység jeleit látom. Néhányan hasonlóan keresnek, mint mi (pl a testvéremék, munkatársaink), mégsincs semmijük (nem értem, hogyan), szerintem nekik bántja a legjobban a csőrüket.

Más is tapasztalt már hasonlót esetleg? Féltékenység, irigység lenne? Mert azt tudom, hogy mi nem vágunk fel semmivel, de akkor is...


2015. júl. 16. 21:04
 1/4 anonim válasza:
Nekem egyszer volt egy szélsőséges tapasztalatom, lett egy nagyon gazdag ismerősöm, aki elég sűrűn szeretett a pénzről beszélni...és egyszer így mesélt-mesélt, hogy ő "...most bukott 80 millió forintot, de végül is nembaj, mert..."...és akkor mondtam neki, hogy te figyelj...gőzöm sincs miről beszélsz,fel se tudom fogni, nem tudok ekkora összegekben gondolkozni, mert nincs dolgom ekkora pénzekkel... Na ezt most csak azért meséltem el, mert teljesen természetes dolog, hogy az embernek fáj a szíve, ha mondjuk fotókat kell nézegetnie 6-7 utazásról , úgy, hogy mondjuk ő életében egyszer volt külföldön...persze nyilván túloztam...csak azt akarom mondani, hogy lehet "irigységnek" nevezni, de végül is érthető "irigység" is lehet akár...tv,kocsi, dettó ugyanez...
2015. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ennyire szegények a körülöttünk élők, ők is nyugodtan mehetnének, abszolút nem keresünk átlagon felül hozzájuk képest (max. magyar viszonylatban, de nem a környezetünkben). És nálunk nem is súlyos milliókról lenne szó, a nyaralás került 700 ezerbe, az autóm 1,5-2 milliós (első saját autónak szerintem ez sem rossz),a lakás, amit vennénk 14 millió. Nincs ezekben semmi extra szerintem, nem 100 milliókkal dobálózunk.
2015. júl. 16. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy több a gondjuk, több stressz éri őket? Többet kell dolgozniuk, esetleg mostanában pénzügyileg többet kell hajtani?


Számomra és a környezetemnek elég extra számok azok, amiket mondasz! :D De ez barátság szempontjából nem igazán izgatna, nem befolyásolna semmit.


A tesóm külföldön él, elég jól megvan. Amikor hazajön, mutogatja, hogy miket vett: Óra, kocsi, új PS, stb. Ezek engem teljesen hidegen hagynak és nem érdekelnek. Tárgyak, képek. Nekem minden tengerparti kép egyforma.

Viszont amikor hazajön az egyik ismerősöm, külföldről, nem mutat semmit, hanem elmeséli, hogy mi volt. Elmondja, hogy a szállodában milyen jó volt a kaja, az utcán milyen artistákat látott, stb. Tehát átadja azt, amit Neki jelentett az utazás. Ezek élmények.


Hogy az ismerőseidnél ezek közül van valami, nem tudom. Ha nem, akkor lehet, hogy valóban irigyek.

2015. júl. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok anyagi gondokról egyiküknél sem (családjainknál biztosan nincs, ismerjük a helyzetüket). Érdekes, mert a munkahelyünk (ami borzalmas mindkettőnké, meg is szenvedünk tehát a pénzünkért), szóval az nagyon is érdekli őket, arról imádnak beszélni, hogy elrontsák a kedvünket. De az pl nem érdekli őket, milyen élményeink voltak nyaralás alatt, pedig nem volt belőlük hiány és jól esett volna elmesélni valakinek.
2015. júl. 16. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!