Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Undorító dolog az irigység?

Undorító dolog az irigység?

Figyelt kérdés

Sajna lépten-nyomon azt tapasztalom, hogy azoknak az embereknek, akik nekem keresztbetettek, de én nem ártottam nekik, bejött az élet.

Az egyikük most New Yorkban nyaral, a másikuk férjhez ment egy gazdag sráchoz, és naponta osztja, most mit kapott, most hol nyaralt. Nem dolgozik, persze.

Én az egész nyaramat munkában töltöm, egész hónapban egyetlen szabadnapom volt, mindegy, hogy hétköznap, hétvége, 8-9 órás állómunka.

Még ők megvehetnek mindent, nekem már spórolnom kell, és félrettenni a teljes keresetem, mert nem egyedül élek, és szeptembertől el kell tartani a barátomat is sajnos.


Normális, ha irigynek érzem magam?


2015. júl. 30. 08:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah, és a másik lány kapcsolata nagyon jó, egyszerűen öröm rájuk nézni, mi meg folyton veszekszünk, mert a páromnak semmi se jó.
2015. júl. 30. 08:46
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, irigykedni szánalmas.

Mert ugye mindig azokkal hasonlítjuk össze magunkat, akik valamiért vagy valamilyen szempontból jobbnak tűnő helyzetben vannak. (Más kérdés, ha rálátnál teljes egészében az életükre, korántsem biztos, hogy volna miért irigykedni.) Bezzeg aki elvesztette az egyik lábát, vagy leszázalékolták, vagy meghaltak a szülei és nyomorba is süllyedt, nem számít a képletben. Pedig ahhoz, hogy reálisan ítéld meg a saját helyzetedet, bizony azt a szegmenst is számításba kell venni, amelyik nálad rosszabb helyzetben van.

2015. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Figyu! Ha önsanyargató vagy, akkor csak irigykedj, te fogod magad rosszul érezni tőle.

A saját életed próbáld alakítani. Én azzal kezdeném, hogy a barátom nem tartom el. Ha már most tudja, hogy szeptembertől nincs jövedelme, miért nem keres magának munkát? Ki kell dobni a ballasztot a léghajódból.

2015. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem irigykedni kell, kislány, hanem változtatni. Az ingyenélő, veszekedős pasit építsd le, a keresetedet meg költsd magadra! Milyen már ez, hogy te tartasz el egy férfit!
2015. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a sültgalambra kell várni, az ember maga is alakíthatja a saját életét. Az általad irigyeltek nem tehetnek arról, hogy te kit választottál magad mellé. Ők nyilván jobban választottak. Sokan hajlamosak azt hinni, hogy ölükbe pottyan a jó (nyilván ilyen is van) és semmit nem kell tenni érte, illetve bármit is teszünk, csak jó származik belőle.
2015. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
35%

Igen, én még ilyen helyzetben is gusztustalannak tartom az irigységet.

Ezeknek az emberek csak azt irigyled az életükben, ami jól összejött. De biztosan nekik is megvan a maga terhük, gondolom az már neked sem kellene.

Pénz nélkül is lehet boldog, tartalmasabb életet élni, csak törekedni kell rá. Igaz, kinek nehezebben, kinek könnyebben összejön. De az téged miért hátráltat hogy másnak könnyebben megy? A saját előretörésed legyen a legfontosabb :)

2015. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem, az egy teljesen természetes dolog.

Igazad van, tényleg borzasztó látni, hogy valakinek aki nem érdemli meg így bejött az élet. Volt egy osztálytársam, nagyon jófej volt, gazdagok, sokat nyaralgatnak amerikába, na tőle nem irigylem, sőt örülök, hogy így alakult az élete, mert azon kevés emberek közé tartozik, akik tudnak viselkedni a többi emberrel, bánni a pénzzel, nem nagyzolni, nem bunkónak lenne, nem hagyni, hogy átverjék, nem káros szenvedélyekbe esni.


Sok minden változhat még. A nyaralósnak elfogyhat a pénze, a gazdag pasis csajt meg, pár év múlva otthagyja a férje egy fiatalélt. Minden sarkon talál olyan nőt aki a felesége lesz ha cserébe eltartja.

2015. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden emberben van irigység, csak vannak, akik elnyomják vagy kimutatják. Hazudik az, aki még soha sem volt irigy. Nem létezik szent ember... vagy annak más "rossz" tulajdonsága van. Ennyi.


Az már más dolog, hogy felesleges irigynek lenni.

2015. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 dickharta ***** válasza:

'onnan fogod tudni,hogy jól vagy,ha nem találsz senkit akinek a helyében lennél'

tényleg lehet,hogy el kellene 'válnod'! nagyon lehúzó lehet,egy lúzer mellett élni.

amúgy meg fent/lent,hátul/elöl ,jin-jang.

tényleg olyan ,mint egy hullámvasút az egész. lesz még jobb is! megígérem.. :)

2015. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem érdemes irigykedni. Ez a "jól választott párt" - szerencse függvénye. Mákja van, ha a szerelme valakinek jómódú. Aztán, különböző típusok vagyunk. Van, aki szerelem nélkül is tud járni valakivel. Én nem ez a fajta vagyok, az én párom is szegény, de nem tudnék gazdag mellett lenni, ha nem szeretem. Az meg, hogy gazdag legyen, szeressem és ő is engem, olyan mint a lottó ötös. De ezért nem irigylek mást, akinek így jött össze.

Az eltartásról meg: nem kötelező. Én szeretem a párom, ő is engem, de addig nem fogok összeköltözni vele, amíg nem lesz neki is tartós munkája, ahogy nekem. Kisegítem, ha kell, de hogy én tartsam... nem. Nem is engedné. Lehet így is dönteni.

Én nem viszonyítom másokhoz magam. Irtó nagy sz...ból indultam és felhoztam magam annyira a semmiből, hogy eltartom magam egyedül. Huszonéves fejjel végre jogsim is lesz és kocsim. szóval azt nézem, hogy magamhoz képest és ahhoz képest, hogy a családom, a tanáraim, a keresztbetevő kolléga két kézzel próbáltak visszahúzni, mégis eljutottam egy másik munkahelyre, kiépítettem a kis életem. Hogy nem tört meg senki és semmi és harcolok a végsőkig, az a jég hátán megélő ember vagyok. Ha ez eszembe jut, nem számít, hogy mások többről indultak (úgy könnyebb többre is vinni, ha van egy ugródeszkád magadon kívül) mert büszke vagyok magamra. Ez a titok, hogy csak arra figyelj, amit te elérhetsz és érd is el.

2015. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!