Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kamaszként/Tiniként mikor...

Kamaszként/Tiniként mikor jöttél rá hogy az élet nem csak szórakozásból, pénzszórásból áll?

Figyelt kérdés

A komoly dolgok pl építkezés, felújítások, család, nálam 19 évesen fogalmazódott meg bennem, ekkor már a pénzt kezdtem elrakni, igaz ekkor tájt lett normális állandó munkám.

23F


2015. aug. 2. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem is gondoltam azt, hogy az egész élet csak léha szórakozásból áll. Eleve, láttam a szüleimet és nagyszüleimet, hogy dolgoznak, innentől kezdve már kis korom óta tudom, hogy az élet nem csak a duhajkodásból áll.
2015. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem jutott soha eszembe, hogy az élet pénzszórásból és szórakozásból áll. Én 12 évesen már tudatosan gyűjtöttem a pénzemet, amit gyerekként megkerestem (igen, dolgoztam, pl: elmentem idős szomszédom helyett a boltba, és kaptam érte egy kis zsebpénzt, vagy átmentem a másik szomszédomhoz kitakarítottam és ezért is fizettek egy kis összeget.) Igazából sosem szórtam a pénzt, mert kellett évekkel később az elinduláshoz.
2015. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már nagyon kicsi gyerekként is ( tehát itt most általános iskola alsóra kell gondolni) mindig félreraktam a pénzemet, most 22 vagyok, lassan összejön 1 millió spórolt forintom, viszont pár éve volt az nekem is, amikor rájöttem: ezzel a seggemet is kitörölhetem. Soha napján kiskedden tudok majd saját lakást vagy házat venni.
2015. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as

Na igen, minél többet tud az ember félretenni adott hónapban, annál gyorsabban halad.

2015. aug. 2. 14:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kicsi koromtól így gondolkodom.

Soha nem is szórakoztatott a semmittevés egy zajos helyen vagy a pénzszórás, a különórák annál inkább, ahol tanultunk, alkottunk valamit. Pl. egy saját önképző színház vagy egy táncgála, amin felléptem.

Munka és pénzkereset nélkül is lehet "építkezni", gyarapodni - fizikai és nem fizikai téren egyaránt. Persze nulla ráfordítható összeg nélkül nem lehet, de havi 10-20 E Ft-ból már sokmindent létre lehet hozni.

2015. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kisgyerekként sem gondoltam ezt.
2015. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valahogy én sem, soha.
2015. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha én vagy a szüleim keresnek annyit akkor csak abból áll, ha nem akkor spórolni kell. Mindig is tudtam ezt.
2015. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szegény családban nőttem fel, nem volt mit szórni, nem adtak zsebpénzt a szüleim. Ha csak úgy adták volna szórtam volna.
2015. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15évesen amikor koleszos lettem és 2hétig éheztem egy doboz reruzáért vagy ruháért, cipőért.
2015. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!