Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elhitetni...

Hogyan tudnám elhitetni magammal azt, hogy jó az, ha magányos vagyok? Milyen előnyei vannak az egyedüllétnek?

Figyelt kérdés
Sosem voltam sikeres a nőknél, és ebbe már szinte belebetegedtem. Egyfolytában ezen görcsölök, és nem akarok depresszióba zuhanni. Elhatároztam, hogy ezentúl másképpen állok mindenhez. Nem akarok kedves lenni, nem akarok futni a nők után, nem akarok ezen görcsölni, csak élni szeretném a saját életemet szabadon. Ha úgy adódna időközben, hogy rám talál a szerelem, akkor természetesen az jó dolog lesz, de én már belefáradtam a folytonos kudarcokba. Az embert felemészti az egész. Felemészt az, hogyha látok másokat kézen fogva, ha látok másokat csókolózni. Egyedül csak attól félek, hogy a hosszan tartó magány kiöli az empátiát belőlem. Van ilyen jelenség, és én nem akarok erre a sorsra jutni.

2015. aug. 9. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vannak előnyei, de szerintem ez butaság lenne elhihetetni önmagunkkal, hogy jobb egyedül. Az ember társas lény. Ezt tényleg csak max úgy érheted el, ha kiölsz magadból minden érzelmet.


Persze, jó ha egyedül van néha az ember, de én is kezdek belefáradni abba, hogy még egy barátom sincs. Más meg éli a világát, életét, társasága van, szerelme (bár más kérdés, hogy az némelyiknél meddig tart...)

2015. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És más egy csettintésre megkap mindent vagy úgy, hogy nem szenvedett érte semmit... kezdem azt hinni, hogy vannak embertípusok, akik magányra vannak ítélve. Még, ha néhányan lehurrognak ezért. Pedig nem vagyok pesszimista fajta...
2015. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én tuti arra lettem ítélve.
2015. aug. 9. 13:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak az optimizmusságom mindig felülkerekedik és azt mondja, hogy előbb-utóbb mindenki megtalálja a párját. Szóval fel a fejjel, majd nekünk is lesz. Addig meg keressünk más értelmet az életünknek. :)
2015. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, mondani könnyű, csak ez ám nekem kihat a mindennapjaimra. Bárhová megyek.
2015. aug. 9. 13:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kihat és nekem is nehéz. Mégis muszáj optimistán felfogni vagy megőrülsz.
2015. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Talán változtass magadon, nem feltétlenül a világban van a hiba.
2015. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es: Hogyan változtasson?
2015. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Milyen hülye kérdés ez már? Hogy-hogy hogy változasson, ha kövér, fogyjon le, adjon magára, kezdjen sportolni, öltözzön igényesebben (egy jó ing és rendes gatya/cipő óriásit dob az összhatáson, csomó felnőtt korú férfit látok kb. óvodás szintű pólókban flangálni, rém lelombozó), keressen valami hobbit, amiben örömét leli.

Vizsgálja meg önmagát, pl nem kéne-e bőrgyógyászhoz, fogorvoshoz menni, ha csúnya a bőre, sárgák a fogai, jobb frizurát vágatni, ami kiemeli az arcát, ha szemüveg, konteklencsére váltani vagy egy olyan keretet beszerezni, ami szintén jobban illik az arcához, megszabadulni az igénytelen szakálltól/bajusztól, amit rejtélyes okból annyira imádnaka férfiak növeszteni, de rengetegnek ocsmányul áll egyszerűen, ilyenek.

2015. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es.

Na és arra nem gondoltál, hogy esetleg belül kéne változnom? Megint csak a kinézet. Egyébként nem jellemző rám azok, amiket felsoroltál. Mármint a kövérség, stb. Viszont eme hozzászólásod tökéletesen tükrözi azt, hogy mennyire felszínes is vagy valójában.

2015. aug. 9. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!