Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek fontos a család, a...

Akinek fontos a család, a párkapcsolat, és hogy legyen a jövőben gyereke, kifejtené, miért szeretné ezeket?

Figyelt kérdés
Mert engem egyik sem vonz. És most nem a "majd később hiányozni fog" jellegű válaszokra vagyok kíváncsi, mert sajnos nem tudom elképzelni, milyen az, mikor hiányzik mondjuk egy párkapcsolat, mert nekem sosem hiányzott. Ki tudnátok fejteni, hogy milyen érzés? Vagy ez valami ösztön, kell, és kész? Esetleg ti is csak társadalmi nyomásra futjátok a "kötelező köröket"?
2015. aug. 13. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:

"Esetleg ti is csak társadalmi nyomásra futjátok "-ilyenről szó sincs nálam, semmilyen témában.

"ez valami ösztön, kell, és kész?"

Nem. Van egy olyan titokzatos dolog, hogy szerelem. Az mint a villámcsapás eléri az embereket, nem is menekülhetnek. Nem hiányzik, de jön. Nagyobb az embernél, ezért beborítja, legyőzi.. A népdal szépen kifejezi:

szerelem, szerelem, átkozott gyötrelem

Vagy Petőfi:

A szerelem, a szerelem,

A szerelem sötét verem;

Beleestem, benne vagyok,

Nem láthatok, nem hallhatok.

[link]

Azután, ha ez szépen át tud menni egy tartós kapcsolatba, szeretetbe, lesz egy kis család, gyerek(ek). (N)

2015. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ésszerű magyarázatot nem biztos, hogy tudnék adni, talán a gyerek dolog foglalkoztat legrégebb ideje, mikor először megjött a mensesem, problémám volt vele, amit ki is vizsgáltak, de csak a vállukat vonogatták, azt mondták, hogy ha nem változik, ez akadályozhat később a teherbeesésben, azóta nem vizsgálták, és magától 22 éves koromig sem állt be, hormont kaptam. Plusz egy másik vonal is van ezen a pályán, a családom, annyi negatív dolgot láttam és tapasztaltam, hogy én ezt nem akarom ebben a formában továbbvinni, és van bennem egy olyan érzés, hogy jobban akarom majd csinálni, és szeretnék esélyt kapni, hogy bizonyíthassam, hogy nem a családi minta megy tovább automatikusan.


De még ezek is csak rész-indokok, ha nem lennének, akkor is bennem lenne a vágy. Viszont, nem minden áron. Tehát ha nem lenne meg hozzá a megfelelő partner, lemondanék erről is, még akkor is, ha hiányozna ez a tapasztalat, és valami más formában próbálnám megélni.


Hát, meglátjuk, mit hoz az élet. :-)

2015. aug. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami a párkapcsolatot illeti, nagyon jó érzés, ha szerelmes vagy, ha szeretnek, ha törődnek veled, te vagy a legfontosabb a másiknak a világon és fordítva. Amíg nem tapasztaltad, addig nem tudod, milyen, de ha egyszer szerelmes leszel...én amúgy is társas ember vagyok, szeretem magam körül a nyüzsgést, legyen szó barátokról, vagy családról. Nekem feltöltődést jelent, ha a családommal vagyok, és boldogságérzetet ad, hogy mind tartozunk egy jó ,,csapatba", akik számíthatnak egymásra. Ezért is szeretnék majd saját családot. Mondjuk én nagyon szerencsés vagyok, és nagyon klassz családom van, mindenki vicces, kedves, segítőkész, és nagyon szeretjük egymást. Szeretném ezt továbbvinni.

Imádom a gyerekeket, szerintem ők apró kis csodák, és szeretném, ha belőlem is születne egy ilyen kis csoda. És azt is szeretném, hogy olyan szuper családban nőjenek fel, mint amilyen az enyém.

Egy jó család, párkapcsolat biztonságérzetet is ad. Tudod, hogy egy csapat vagytok, nem vagy egyedül a világban. Ez főleg akkor számít, ha társas lény vagy, nyilván a magányos farkas típusoknak más értékek a fontosak. Meg persze attól is függ a hozzáállás, hogy ki honnan jött, milyen mintákat látott... akit otthon csak bántanak, annak nyilván mindez mást jelent.

2015. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A csaladom azert fontos, mert koztuk nottem fol ok lettek a peldak, eĺlenpeldak. Ok azok akiket bar nem en valogathattam meg, de akikkel akkor is segitjuk egymast, ha egyebkent nem tennenk, mert ez egyfajta szovetseg.

A parkapcsolat szamomra azert fontos, mert mar megtapasztaltam, hohy milyen az, ha valaki szellemileg, lelkileg nagyon vonz, szinte tokeletesen megertjuk egymast es egyszercsak ott van a szexualis vonzalom is az igazi vágy, amik ha minden jol megy megmaradnak es hat speciel nem rossz erzes valakivel igy sulve-fove egyutt lenni megha csak kepletesen is. Ebbol aztan johet egy hosszutavu szovetseg is, ahol kozos celokert kuzdunk es ketten egyutt konnyebben elerjuk oket.

A gyerek iranti vagy fakad egyreszt ebbol is, higy ha talaltam valakit akivel mindenben osszeillunk es tarsak vagyunk, hohy valahogy ezt tovabbvigyuk es legyen egy utod, akinek atadjuk stb. A gyerek iranti vagy fakad azonban abbol is, hogy mint ember bennunk van a fajfenntartasi oszton es akarmennyire is eltavolodtunk a termeszettol egyszeruen tudjuk, hogy a genjeink tovabborokitese a normalis.


Biologiailag meg ugy magyaraznam, hogy az elet celja a genallomany mindenaron valo tovabborokitese es eletkepes tovabborokitese. Azaz ezert allunk parba, hogy szaporodjunk, de mivel az emberporontyok sokaig eletkeptelenek es az anya kiszolgaltatott lenne es a poronty se maradna eletbe, ezert alapveto, hogy az apaval vagy egy masik ferfival egyutt maradjanak hosszutavon, de ez eggyel magasabb szinten eredmenyezi mar a csaladot is, ahol szinten a csaladtagok egymasiranti elkotelezettsege elsosorban a rokonsag azaz a tobb-kevesebb kozos genetikai allomanynak szol. Ha ezt tovabbszovi az ember, akkor a kiscsalad, nagycsalad, tagabb rokonsag utan kovetkezik a kisebb kozosseg, nagyobb kozosseg...egesz nemzet.

Persze a szintek novekedesevel a genetikai allomany azonossaga jocskan csokken, de orokseg szempontjabol a kozos csoportszabalyok, hagyomanyok, kultura, nyelv orokitese is nagyon fontos.


Mivel szellemi kepessegeink valamennyivel folotte vannak egy atlag emlosfajnak, igy nemmlehet azt mondani, hogy csakis oszton, de azt se, hogy tarsadalmi nyomas lenne es folosleges korok. Egyszeruen altalaban jobb tarsasan, mint egyedul. Ez alol persze lehetnek kivetelek.

Nem.irtad hany eves vagy, nem tudni benned miert ilyenek ezek az erzesek, de valoszinuleg ennek is megvan az oka.

Legrosszabb esetben ongyilkos geneket orokoltel, akik ha még az oskokorszakban elnenk kinyirnanak, hiszen egyedul kevesbe hatekonyan elnel tul a vadonban es hat ugye utodaid se lennenek es tarsad se, aki etetne. A mai vilagban ilyen problema nincs, ha nincs tarsad van internet, vafaszni eleg a boltba menni, lehetsz antiszoci es dolgozhatsz olyan munkat ahol ritkan kell emberekkel erintkezned es ha nem vallalsz gyereket meg jot is teszel a teljes emberi faj erdekeben, mert amugy is tulnepesedes van es vilagkatasztrofa fele tartunk.

:-) (ez utobbi par sor humornak lett szanva, de amiket elotte irtam azok nem annak).

2015. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) 20 éves vagyok egyébként, lány, és egy szemet sem vonz egyik nem sem, pedig jártam már együtt emberekkel és szexuális tapasztalat is volt, de én nem éreztem ezt, amit éreznem "kellene".

Az emberekkel nagyon jól kijövök, rengeteg barátom van, de már most ellezdtek inkább a barátjukhoz/barátnőjükhöz tartozni, mint a "csoporthoz", ami természetes, hiszen felnőnek. De azt is tudom, hogy ha a továbbiakban sem tudok gyengéd érzelmeket kicsikarni magamból, akkor vagy összeállok egy jóbaráttal, és játszok egy szerepet, ami szerintem nem korrekt, vagy egyedül maradok :(

2015. aug. 18. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!