Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok elégedett...

Miért nem vagyok elégedett semmivel, amit csinálok?

Figyelt kérdés

A visszajelzések alapján hiába nézek ki nagyon jól, mindig a hibákat keresem a testemen és azt nézem min lehetne javítani. Sokak szerint már megszállott módon edzek.

Ha valami jól sikerül úgy vagyok vele, hogy ezt bárki megtudja csinálni. Bármennyit is törtem magam és bármennyi erőfeszítésbe is került, amikor elérem egy célom nem érzek semmiféle örömet, csak ürességet.

Nem akarok megfelelni senkinek, de mindenben kiemelkedő akarok lenni.


2015. aug. 15. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Oké, hogy ép testben ép lélek, de azért az önbizalmadat, önértékelésedet nem teljesen csak a külsődre kellene alapoznod.
2015. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha valami jól sikerül úgy vagyok vele, hogy ezt bárki megtudja csinálni."


Az lehet, de a legtöbben mégse csinálják meg.

2015. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha túl magasan van a léc, akkor sose leszel boldog. Én a helyedben próbálnék lejjebb adni az igényeimből, nagyvonalúbban állni a dolgokhoz. Nem kell mindennek tökéletesnek lennie, akkor is értékes vagy, ha elrontasz dolgokat, mert attól még szerethető vagy, és te is képes vagy másokat szeretni. Vegyél példát a sok fogyatékosról, akik a legkisebb dolognak is tudnak örülni, és rendkívül hálásak mindenért.
2015. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A maximalizmus az élet megrontója. Folyton görcsölsz azon, hogy nem vagy "elég jó", és ha elég jó vagy, csak emeled a lécet, mert ez az, ami éltet.


"mindenben kiemelkedő akarok lenni"


Ez egy hazugság. Nem a te hazugságod, hanem egy olyan általános hazugság, amit sokan elhisznek. Senki nem lehet mindenben kiemelkedő, soha. Lehet rá törekedni, lehetsz jobb valamivel, mint az átlag sok mindenben, de az egészből egy görcsös akarás lesz. Nincs értelme. Csináld azt a néhány dolgot, amiben jó vagy, a többit meg ejtsd le. Én is szívesen bowlingozok a kollégáimmal, pedig nem szoktam játszani, és nem is vagyok túl jó benne. De nem ez a lényege, nem kell mindenben versengeni. Ha belátod, hogy mindenki másban tehetséges, más adottságai vannak, a versengés értelmetlenné válik; van, amiben téged nem fognak utolérni, te meg másban másokat.

2015. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ezt a kérdést én is kiírhattam volna kb.

Szóról szóra ilyen vagyok.

Nagy vágyam volt a nyelvvizsga, amint meglett bedobtam a szekrénybe, hogy "jóvan, nem nagy cucc".

Ugyanez a diplomámmal, amire évekig áhítoztam és évekig küzdöttem érte.

Ugyanez a jogsimmal.

Életem nagy vágya volt, hogy a fővárosban lakjak. Felköltöztem, és úgy vagyok vele, hogy oké, de még mindig ugyanaz az ember vagyok.


Akármit elérek, mindennel úgy vagyok, hogy nem volt nagy cucc, én ennél sokkal többet akarok.


Pedig a korosztályom nagy része annyit sem ért el mint én.


Ha látok néha néhány nálam fiatalabb sikert elért színészt, énekest, sportolót stb én attól kikészülök, hogy én egy 0 vagyok.


Nálam ez már beteges, sokszor akarok öngyilkos lenni.


Voltam már dokinál, de semmi javulás.

2015. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!