Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az INTJ stratégiai gondolkó?

Az INTJ stratégiai gondolkó?

Figyelt kérdés
Képes új, tudományos ötlettel előállni?

2015. aug. 16. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaja, Elon Musk is INTJ

De több kell a sikerhez, mint hogy valaki INTJ legyen

2015. aug. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ne a teszt eredménye determináljon téged.

(ISTP/l)

2015. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen az, de a személyiségedből nem adódik h lealázod Hawkingot. Sajna, pedig állati lenne, intj csaj vagyok folyton agyalok, ha nincs logika valamiben borul az életem pici egyensúlya sajnos :(
2015. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Alapvetően igen.


Mivel a teszteket kitöltők sajnos csak a betű alapú elemzést ismerik, nem sokat mondhat neked az, ha én elkezdek neked a funkciókról beszélni, amik valójában meghatározzák, melyik típusba tartozol. (Azért teszek egy próbát.)


A lényeg, hogy az INTJ function stackje így néz ki: NiTeFiSe -- ez azt jelenti, hogy a domináns funkciód az Ni, ami miatt általában a dolgokra mint egészekre fókuszálsz elsősorban, a Te pedig a logikát kölcsönzi. Univerzális logikáról van szó, mivel a T extrovertált. Pontosan emiatt akar a Te empirikus bizonyítékokat találni a feltételezéseire, ezért mondják, hogy tudósoknak általában az INTJ-k jobbak, mint az INTP-k (TiNeSiFe -- ők Ti-t használnak).


Ez a 16 típus csak azt határozza meg, hogyan viszonyulsz dolgokhoz, ezek amolyan "gondolatmenetek", nem személyiségek. Attól függetlenül, hogy NiTe használó vagy, nem feltétlenül vagy ugyanolyan, mint a többi INTJ.


Én pl szintén INTJ vagyok, tehát Ni dom. Miközben kémiát olvastam/olvasok (vagy bármi tudományos szöveget), automatikusan továbbgondolom a dolgot, és előállok egy elmélettel, akár akarom, akár nem. Pl a kristályszerkezetek kapcsán eszembe jutott egy potenciális elmélet, ami atomszinten magyarázhatná, miért állnak össze a sókristályok gombócokká, ha szabad levegőn hagyjuk a vegyületet. (Aztán erre rákérdeztem egy vegyésztől, aki annyit mondott, hogy fogalma sincs róla, ez mennyire helytálló.)


A lényeg, hogy én saját tapasztalatok alapján azt tudom mondani, hogy igen, az INTJ stratégiai gondolkodó. Már csak azért is, mert az Ni miatt fél szemmel mindig a jövőre figyel, az pedig nyilvánvalóan a stratégiai gondolkodás egyik kulcsfontosságú alapja.

2015. nov. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!