Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rajtam kívül tényleg senki...

Rajtam kívül tényleg senki nem gondolja, hogy be kéne járni az óráira?

Figyelt kérdés
Most leszek mesterszakos, igyekszem úgy összerakni az órarendem, hogy legyen szabadnapom, amikor tudok majd dolgozni. BTK-s vagyok, nem tudom, van-e levelező abból, ahová járni fogok, de nem is akarom úgy csinálni. A szüleim egyelőre tudnak támogatni anyagilag. Én szívesen keresek munkát, de csak ha megoldható, hogy az órarendem ne minden napon legyen tele. Egyelőre úgy tűnik, ez nem így lesz. Mindenki azzal jön, hogy "de hát az egyetemre nem kell bejárni". Elég lekezelően mondják és mondták mindig. Ez mindig is irritált kicsit, mert egyrészt tapasztalatból tudom, hogy mások jegyzetei legtöbb esetben rövidebbek, hiányosabbak, mint az enyémek, közben mobiloznak, lefirkantanak valamit. Én szeretek bejárni minden órámra, általában 5-ösöket szerzek a vizsgáimra, esetleg egy-két rosszabb jeggyel. Nagyon idegesít már az a lekezelő stílus, ahogy közlik, hogy "de az egyetemen nem kell órára járni". Úgy mondják, mintha én még sose lettem volna egyetemen. De hát istenem, én be akarok járni. Komolyan én gondolom rosszul?
2015. aug. 23. 19:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: ha valakinek szükséges dolgozni, mert nem tudják támogatni, vagy csak így érzi helyesnek, az rendben van, senkit nem beszélek le semmiről, és nekem mindegy, hogy más bejár-e. Még jegyzetet is adok annak, akiről tudom, hogy például dolgozni volt, és nem aludt helyette. Csak arról szól a kérdés, hogy nekem is megmondják, mit csináljak.
2015. aug. 23. 19:12
 2/11 anonim ***** válasza:

Kicsit igen. MSc-n meg főleg. Ott már jó, ha 10 emberből 1 ott van az órán. Ráadásul rengeteg olyan tantárgy van, ahol túl sok plusz anyagot nem mond el az órán, csak felolvassa a jegyzetet, amit a netről is le tudsz szedni.


Nem tudom, hogy mire jársz, de nálunk a gyakorlatok voltak azok, amikre nagyon ajánlott volt bejárni. Az elméletek 90%-ra én sem jártam, mert fölösleges volt. Ezzel ráadásul rengeteg időt is nyertem magamnak.

2015. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha viszont arról szól a kérdés, hogy milyen jogon mondják meg neked... Hát, ilyenek az emberek. Szeretnek más dolgában okosak lenni. Főleg a magyarok.
2015. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Abban nem értek veled egyet, hogy mindenre be "kell" járni. Nálunk volt pár olyan óra, aminek egyszerűen nem láttam értelmét, mert mondjuk a tanár csak felolvasta a diát, de az égvilágon semmi pluszt nem mondott el. Ráadásul mindezt annyira unalmasan, hogy gyakorlatilag 3 perc után kezdett el lecsukódni a szemem, és kénytelen voltam elővenni a szókeresőt, hogy ne bukjak le a padra. Hát ennél több értelmét láttam annak, ha kialszom magam rendesen, vagy inkább beülök valahová egy kávéra a barátaimmal, netalántán otthon tanulok helyette.


Viszont abban egyetértek, hogy nem kellene másokat leszólni ilyenért. Ha neked az a jó, ha bejársz, mert te mondjuk szereted legalább egyszer hallani az anyagot, mielőtt elkezded tanulni, vagy neked szükséges van saját jegyzetre, szíved joga.

2015. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez valóban attól függ, hogy hová jársz.

Nem tudom milyen szakon vagy, de akiket ismerek és bölcsészek azoknak se érte meg nagyon bejárni, mert ott a könyv meg a rengeteg jegyzet.

Én is inkább otthon ültem és tanultam, maximalistának lenni meg luxus....

Szerintem.

2015. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, szóval kicsit a fő kérdés félreérthető lett. Nem azzal van bajom, hogy ők nem járnak be, mert az ő dolguk. Hanem hogy beleszólnak, hogy én minek, mért nem dolgozom. Nem is az évfolyamtársaim, hanem mindenféle más emberek, akikkel beszélgetek. A másik dologra: én úgy éreztem, hogy érdemes órára járni. Egyrészt a szakirodalmat a tanárok írják, legalábbis nálunk, sokkal könnyebb feldolgozni, ha voltam órán. Másrészt ahol nincs átfedés, ott direkt kérdezik külön-külön, például az egyik tanár felosztotta, hogy a vizsga első része órai anyag, második része szakirodalom, és mindkettőből el kell érni X %-ot. Lehet, hogy másnak megy enélkül is, én úgy vettem észre, hogy a bejárás nálunk megkönnyíti a szakirodalom feldolgozást, a vizsgára készülést, mindent. Meg van, amiből könyv sincs, csak reménykedünk, hogy lesz a könyvtárban 1 olyan dolog, amiben tárgyalják ezt a fejezetet is. Mindegy, én szeretek bejárni, akár hasznos, akár nem. Persze volt olyan, ahol a tanár világosan megmondta, hogy egyáltalán nem kérdez semmit az órai dolgokból, ott én sem nagyon jártam be, de a legtöbb tanár egy bizonyos szempontból vizsgálja az adott anyagot, ami az ő szakterülete vagy ilyesmi. Ráadásul izgulósabb vagyok, és szeretek felkészülten menni vizsgákra. Természetesen dolgozni előny, mert tapasztalat stb., de az eléggé zavar, hogy szinte hülyének néznek, amiért bejárok.
2015. aug. 23. 19:23
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ráadásul rengeteg olyan tantárgy van, ahol túl sok plusz anyagot nem mond el az órán, csak felolvassa a jegyzetet, amit a netről is le tudsz szedni."


Van ilyen is, de nálunk nem nagyon tesznek fel semmit a netre, vagy ha igen, azon rajta van 3 érdekesség, mert a tanár képtelen diát készíteni, illetve a vizsgaidőszak közepén tezsi fel a tanár, hogy megkérdezhesse, mért nem kezdtünk előbb tanulni....


A másik választ még nem láttam, mikor írtam. De kábé arra is vonatkozik.

2015. aug. 23. 19:25
 8/11 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó megjegyzés: nálunk inkább az van, hogy akik nem jártak be, elkérik valakitől, aki ott volt, és azt dobják fel a netre. Tehát tulajdonképpen VALAKI kell, aki bemegy.
2015. aug. 23. 19:28
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csak mindig utólag veszem észre, hogy már írtatok.


"Abban nem értek veled egyet, hogy mindenre be "kell" járni. Nálunk volt pár olyan óra, aminek egyszerűen nem láttam értelmét, mert mondjuk a tanár csak felolvasta a diát, de az égvilágon semmi pluszt nem mondott el. "


Ilyen volt nálunk is 1-2, azokra én se mentem be sok esetben. Nem azt mondom, hogy én még életemben nem lógtam el órát, de már csak azért is beülök, mert bejárós vagyok, és nincs koleszszobám a közelben. Mire hazaérnék, jöhetnék is vissza a következő órára. Jó, tudom, lehet helyette sörözni is stb., és nem mintha én néha nem unnék pár órát, de ahhoz nagyon-nagyon szörnyűnek kell lennie.

2015. aug. 23. 19:31
 10/11 anonim ***** válasza:

De az ilyenekkel meg nem kell törődni:) Szard le, hogy más mit gondol és kész.

Én is sokszor hallgattam a gúnyos megjegyzéseket azért, mert vettem a fáradtságot arra, hogy tanuljak. Volt olyan, hogy vizsgán én súgtam le az egész tételt egy srácnak, mert semmit nem tudott. Aztán mikor látta, hogy a saját tételemhez milyen baromi sokat írtam (hát bocs, tanultam, milyen gáz vagyok:D), gúnyos hangon annyit mondott, hogy "szerintem ennyi nem lesz elég..."

2015. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!