Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi homofób a Földön?

Figyelt kérdés

Miért ítéli el a sok konzervatív, homofób a melegeket? Mert nem nyitottak a változtatásokra? Undorítónak tartják? Akkor miért nem látok Sehol, például nekrofil ellenes plakátokat? (már bocsánat, ha valaki az lenne)Ez nekik természetes? Persze, egy ideig a csapból is a homoszexualitás folyt, így ez vált felkapott témává, de miért baj ha valaki más? Én nem vagyok meleg (habár sokszor megkapom a hosszú hajam miatt de én úgy gondolom hogy a homofóbok nem hajlandóak elfogadni hogy a világ halad, és ők elbujnak a saját maguk által teremtett kis burkukban. Nektek mi a véleményetek?

Ui.: A szövegben a homofób a homoszexualitást ellenző személyekre szól, nem pedig azokra akik félnék a melegektől.



2015. aug. 29. 22:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes, hogy arról hallani, mennyi homofób van. De most őszintén: 100 vagy 200 éve kevesebb volt? Vagy hogy is van ez? Esetleg talán nem a homofóbokkal kéne foglalkozni, meg nem azzal jönni, hogy a homofóbia milyen rossz, és fúj gonosz rasszisták, hanem hogy aki meleg az is élje normálisan az életét, és ne azzal akarjon kitűnni, hogy ő meleg. Egyszerűen tegye a dolgát, és tök mindegy, hogy kivel mit csinál a hálószobában, mert egyszerűen nem érdekel, de akkor se tolják már lépten-nyomon az arcomba. Azt sem értem, miért kell pride, meg szivárványszínű zászló, komolyan nem bántja senki őket, de ne kizárólag erre támaszkodjanak már, hogy ők melegek.
2015. aug. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Nem értem én sem miért kell elméleteket kitaláni miért kell utálni embereket ezért.

Számomra amíg valaki nem árt másnak, addig rohadtul nem érdekel, hogy homoszexuális vagy hetero.

Plusz szerintem egyszerűen butaságra és tudtalanságra utal ha valaki azért ítél el valakit mert homo.

2015. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
18. Én meg azt gondoltam hogy ezt fogod mondani. Nem ezzel kell megállítani a túlnépesedést, de ezzel is vissza lehet szorítani, hogy nem nyomjuk el őket.
2015. aug. 30. 07:09
 24/33 A kérdező kommentje:
19. Nem ők jelentik a haladást. Ők másik mint a többiek és ha sikerül elfogadnod a másságot, egy magasabb szintre emelkedsz az etika ranglétrán. Ki van fentebb, aki Mindenkit utál, vagy aki szeret mindenkit(mértékkel)?
2015. aug. 30. 07:15
 25/33 A kérdező kommentje:
21. Tudomásom szerint, régen elfogadott volt a homo- es biszexuális lét, szóval teljesen normális volt. Most is így kéne lennie.. Minek foglalkozunk Velük, ha ezt ők nen teszik? A sok felvonulást meg mindig kamunak és lejáratásnak érzem.
2015. aug. 30. 07:19
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy a felvonulás értelmetlen, az először igazán vehetné legalább a fáradtságot, hogy elolvasson egy cikket a Stonewall lázadásokról! A felvonulás ennek a történelmi eseménynek állít emléket minden egyes évben. A lázadás fordulópont volt a melegjogokért küzdő harcban. Igazából onnantól kezdve van egyáltalán, hogy az emberek megpróbálják kiharcolni maguknak az egyenlőséget. Előtte teljesen normális volt, hogy napi szinten ütöttek rá a rendőrök a melegekre, és megverték, bebörtönözték, megölték őket. És ennek semmi jogi következménye nem volt. Gyakorlatilag állatként (vagy inkább állatnál alacsonyabb élőlényként) voltak kezelve. A Stonewall-i eseményeknek köszönhető, hogy egyáltalán elkezdődött valamiféle szervezkedés, a jogok iránti harcok, stb. aminek következménye, hogy ma már (Amerikában legalábbis) valamennyire elfogadott, hogyha valaki meleg. Persze még mindig rengeteg a homofób ember és melegeket érnek támadások, mind szóban, mind tettekben a mai napig, de az 1969 előtti eseményekhez képest ez már szinte semmi. És ez a változás annak köszönhető, hogy az emberek igenis kimentek az utcára, és felvonultak, és felhívták magukra a figyelmet, és kiálltak magukért, akkor is, ha ezzel a saját testi épségüket kockáztatták - és kockáztatják sok helyen a világban a mai napig. De mégis szépen lassan a heteró emberek is kezdték felfogni ennek következétben, hogy ó tényleg, úgy tűnik van egy rakás meleg is ezen a bolygón, talán nem kéne őket b*szogatni, meg főleg nem megölni, mint valami állatot!
2015. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
23. Uramisten,ebből a mondatodból megtudtam az értelmi képességedet,nincs is több kérdésem!Maradj csak a saját kis világodba :)
2015. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
26. Igen ez mind szép és jó, de manapság már nem az egyenjogúságért küzdenek, hanem azért, hogy több joguk legyenek (pl:külön parkoló a melegeknek,igen ilyen kérvény is volt). És lefogadom, hogy ezt a történelmi eseményt az emberek fele nem is tudja aki felvonul. Na meg ha ez egy megemlékezés akkor nem olyan tisztelettel kéne csinálni mint a Március 15.-öt? Mert ezek nem emlékeznek, ezek állat módjára viselkednek ott, egy férfi tangába van egy jó részük akik ott ordítoznak (hallani és látni az ablakomból). Ez nem megemlékezés, ez egy undorító parádé! Ezt meglehetne csinálni normális ruhába rendes kultúrált keretek között!
2015. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

24, te, aki az előítéletekkel harcolsz, az én válaszomból, amiben amúgy semmi gyűlölködés nem volt, eldöntötted, hogy én nem fogadom el, gyűlölöm a melegeket, csak mert nem keltem a védelmükre. Érzed az iróniát?

Engem tökéletesen hidegen hagy mások nemi élete, legyen homo, hetero, bármi. Ahogy utálni sem, úgy szeretni sem fogok valakit csak azért mert meleg.

De hogy képzeled a nyitottságot? Mindenki fogadjon örökbe egy meleget?

Szerintem azzal tennék a legjobbat maguknak a melegek, ha a saját dolgukkal törődnének, és nem folyton más orra alá dörgölnék a másságukat. Ha nekik természetes, kezeljék természetesen. Én sem hirdetem, hogy hetero vagyok. Miért nem? Mert így születtem, nekem ez a normális, eszembe se jutna ezt lépten nyomon mások tudtára adni. Akkor a homoknak miért van erre szüksége? Mint mondtam, ez a felhajtás termeli a homofób embereket, nem a velük született gonoszság.

Te sem attól leszel jobb ember, ha a melegek elfogadásáért harcolsz. Amúgy rég el vannak fogadva.

2015. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Azért a középkorban nem volt elfogadott. Mostanában lett újra az. De arab országokban még mindig halálbüntetés jár érte.

Amúgy nem értem, miért lettem lepontozva, én csak azt mondtam, nincs bajom a melegekkel, csak azzal, ahogy kampányolva van ez az egész téma.

2015. aug. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!