Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most őszintén: te megítélsz...

Most őszintén: te megítélsz embereket az alapján, hová járnak egyetemre, mit tanulnak, ha NEM AZ INTERNETEN VAGY?

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 21:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kb. fél éve írtam egy igencsak negatív jellegű választ valakinek, aki mégis normális viszontválaszt adott. Ez az eset után elhatároztam, hogy nem fogok bunkózni senkivel, mert megbántam a tettemet, és be is tartom.
2015. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsónak pedig a pozitív reakciót.
2015. szept. 7. 00:13
 13/18 A kérdező kommentje:
A kérdés amúgy igen, bölcsész ihletésű, de nem is kizárólag ennyi. Egy ismerősöm mesélte, hogy tök poénból bekamuzott valamit, hogy mit tanul, és erre a beszélgetőpartere hirtelen nagyon értelmesnek nyilvánította, pedig ugyanarról folyt tovább a beszélgetés, mint korábban. Magyarul az illető nem egy tapasztalat, hanem egy hívószó alapján ítélt.
2015. szept. 7. 00:15
 14/18 anonim ***** válasza:

Én művészeti és műszaki területen is diplomás vagyok, nagyon sok időt töltöttem mindkét oldalon, így van tapasztalatom az itt előforduló emberekről. Kedvelem mindkét csoportot, vannak dolgok, amiben egyformák, de vannak dolgok, amiben nagyon különböznek. A művész művészszemmel fog reagálni, míg egy műszakis műszaki szemmel. A kettő nagyon eltér egymástól. Láttam példákat, amikor műszaki ember művész területre tévedt, illetve olyanokat is, amikor művészek műszaki dolgokkal foglalkoztak. Egyikük sem jutott túl messzire, annyira eltérő a gondolkozásuk.

A kérdésedre a válaszom, hogy ha egy embert nem ismerek, akkor a meglévő infók alapján kategorizálom, ilyen infó az egyetemi szak is. Általában egy ember gondolkodásában nyomot hagy a szakterülete, ezért. Nagy valószínűséggel jelzi az erősségeit, korlátait. De ha személyesen megismerem, akkor csak az érdekel, hogy emberileg milyen, a szakterülete legkevésbé sem fontos. De ugyanúgy nem érdekel az iskolai végzettség sem, van például olyan általánost végzett ember, akire felnézek.


"Köszönöm a válaszokat. Nem mintha kétségbe vonnám a szavaitokat, de ilyenkor hirtelen hová lesznek a fröcsögő kommentek tulajai?"


Szerinted őket érdekli a kérdésed?

2015. szept. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Logikai kapocs?

Tudod mi megítélés szó?

2015. szept. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
andrológús a villamosmérnöktől...kb. mint makó jeruzsálemtől
2015. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó kettő..


Két mondatot nem tudtok helyesen leírni. Gyerekek bocs, hogy nem tudlak komolyan venni benneteket :)

Ha esetleg a kérdésre írnátok valami választ, de ez így nagyon gyenge...

2015. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Így van, azok értelmetlen / érthetetlen mondatok. Vagy volt egy korábbi komment, amit töröltek, és nem láttam?


"Szerinted őket érdekli a kérdésed?"


Jó, ez jogos végül is.


Köszönöm a válaszokat, a kérdés még áll.

2015. szept. 7. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!