Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nevezik sokszor sznobnak...

Miért nevezik sokszor sznobnak azt az illetőt, akinek fontos a megjelenése?

Figyelt kérdés

Átlagos szett, amiben megyek bárhová, például egyetem, szórakozás és a többi.


Ing (betűrve szép bőrövvel) + minőségibb farmer + egy az övhöz illő cipő!


[link]


[link]


[link]


Szerintetek aki így öltözködik, az sznob? Szerintem nem!



2015. szept. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szett, minden csak nem sznob. Ez elegáns, bár még az sem annyira, inkább úgy mondanám, kellemes a szemnek, nem túl sok, de nem is hanyag.

A sznobság nem itt kezdődik.

2015. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem se sznob!

Aki meg úgy megy utcára mint valami hajléktalan,az meg igénytelen...

Tegnap láttam egy hülye gyereket,torna cipő rövid nadrág trikó szakadó esőben...

2015. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szó a brit társadalomban keletkezett a 19. első felében, amikor a kereskedők és iparosok olyan jövedelemre tettek szert, hogy gyerekeiket a társadalom felsőbb rétegei számára létrehozott iskolákba tudták járatni arisztokrata csemeték közé. Őket azonban úgy különböztették meg az iskolai hivatalos iratokban az igazi arisztokratáktól, hogy a nevük után a s.nob. rövidítést tették, ami a latinból eredően a sine nobilitate, azaz nemesség nélküli-t jelent.
2015. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki csak azért sznobnak hív valakit, az egy proli. Ez még csak nem is überelegáns, tehát nincs is túlöltözött hatása suliban sem, mert pl. edzőcipő van rajta. Sajnos manapság a férfiak nagy része azt hiszi, hogy akkor férfias, ha 4 számmal nagyobb feliratos póló van rajta, 2 számmal nagyobb kitaposott aljú farmer és koszos edzőcipő...


Nekem a sznobság nem itt kezdődik. Vannak igazán sznob újgazdag ismerőseim... akik kb. a még menőbb barátaikat utánozzák, vagy kb. mindent megvesznek, mindent hallgatnak, amit a tévében, újságban látnak, egy önálló gondolatuk nincsen. Meg műmájer stílusban mesélik, hogy csak 30 000 Ft volt a táska, csak 15 000 Ft volt a felső, amit vettek, meg játsszák az agyukat, hogy nekik csak az x márka a jó.

2015. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A csajok kiszúrják, hogy mindegyik cucc egyenként kb. 20 ezres darab. Pl. ugyanilyen minőségű inget, kevésbé márkásat (pl. Marks & Spencer) kapsz 10 ezer alatt is, ilyen márkájú meg lehet akár 30 ezer is.


Ha mellette elég pénzes vagy, akkor ez nem sznobság, de ha anyagi helyzetedhez képest túl sokat költesz megjelenésedre, az sznobság, mert távolról összhatásban nem leszel tőlük jobban öltözött, mint a fele ennyibe kerülő darabokkal, közelről meg azért kommunikálod velük erősen, hogy olyan a társadalmi helyzeted, hogy megengedheted magadnak az ilyen drágább ruhadarabokat.


Röviden: ha ilyen ruhákban randizol egy csajjal, és utána egy 10 milliós autóval akarod hazavinni akkor nem vagy sznob, de ha csak egy 1 millióssal, akkor meg az vagy. :)


38F

2015. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az dobalozik altalaban a sajat tapasztalatom szerint ezzel a kifejezessel aki k..vara nem ad a kulsejere. Masik kedvenc mondatuk pedig az " en utalom a penzt". -.-
2015. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!