Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szociális fóbia? Mit lehet...

Ez szociális fóbia? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Általános iskolában kiközösítettek és örültem ha 1 tanévben 2x részt vehetek egy játékban.

Amikor buliban voltam (pl farsang vagy bankett) akkor haza akartam menni mert nem szerettem hogy nem foglalkoznak velem és a lányok nem néznek rám mert csúnya vagyok. (Akkor még az voltam)

4 éve minden nyaramat a szobámban töltöttem és ebből 2 nyáron csak az ágyamban feküdtem.


4 éve csak iskolába járok...azon kívül sehova mert nem hívnak és nincsenek barátaim

Az iskolába vezető úton mindig azt figyelem hogy megnéznek-e a lányok, de nem... Soha nem látom hogy megnéznének.

Nekem ez jelenti az örömöt ha mondjuk rámmosolyog egy lány, de szinte sohasem... De amikor igen akkor meg megijedek es csak nézek ki a fejemből.

Nem keresem a társaságot pedig jól érezném magam benne.

Mindig álmodozom hogy milyen jó lehet szórakozni suli időn kívül (suliban sem szórakozom.)

Mikor hozzámszól valaki akkor nehezen találok szvakat és minnél kevesebbet akarok beszélni.

Ha lány szól hozzám akkor lefagyok.

Ha piszkálnak nem merem megvédeni magamat.


És még pár nem annyira lényeges dolog.


Leginkább amiatt érzem rosszul magamat hogy nem néznek meg a lányok és hogy suli után nem tudok semmit csinálni senkivel...


2015. szept. 8. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennél az sokkal rosszabb, de hajlamos lehetsz rá. Ezért érdemes lenne sulin kívül beszélgetned idegenekkel, hogy ne fordulj be és ne rosszabbodjon a szégyenlősséged.
2015. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De ő pont hogy fél ettől és bizonyos szorongás veszi elő ha idegenekkel kell beszélgetnie. :)

Én is ebben szenvedek, de már 31 éves vagyok, barátnőm sem volt, de nem csoda. De legalább nem vagyok egyedül a betegségemmel. :)

Szerintem nézelődj a neten, az ezzel foglalkozó oldalakat olvasgasd... én is tegnap döbbentem rá, hogy ebben szenvedek.

Nézd meg pl. Mr. Robot című sorozatot.... nem kezelésként, de jobb ha az ember látja a tulajdonságait egy másik emberben, sorstársában.

Én is keresem a megoldást rá, lehet pszichológus lesz belőle, valahogy ki kellene ebből jönnöm.

2015. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na nem mondod.. És melyik rosszabb, ha a suliban, ahová mindennap be kell járnia égeti le magát, vagy ha egy tényleges idegennél akit simán elkerülhet és soha többé nem is kéne látnia?


Ha nem néz szembe a félelmeivel csak rosszabb lesz.


A leírtak alapján inkább csak önbizalomhiányos, maximum depressziós.

2015. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!