Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kitől kérjek tanácsot, ha...

Kitől kérjek tanácsot, ha nincsenek értelmiségi, magasabb műveltségű emberek a rokonságomban?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és tele vagyok kételyekkel az életemet illetően. Borzasztó erős bizonyítási vágyam van, mindig mindenben a legjobb akarok lenni, de egy ideje nem működik az életem, csak vegetálok, mint egy növény. Középsuliban még tanultam, de mikor egyetemet kellett választani, nem tudtam leszűkíteni. Már harmadik éve csinálok egy olyan alapszakot, amit utálok, és alig várom, hogy befejezhessem.


A családomban nem nagyon van diplomás ember. Apám ugyan az, de úgy érzem, ő nem igazán van velem egy hullámhosszon, egyszerűen nem érti, mire van szükségem. Mindig is abban a hitben élt, hogy ami neki jó, az a jó minden más embernek is. Más meg, akivel ezeket megvitathatnám, úgy érzem, nem nagyon van a családomban. Vidékről jövünk mindkét ágon, és alig vannak rokonaim... és nem bántásból írom, de ők egyszerűen máshogy élnek, nem tartják olyan fontosnak pl. a diplomát. Másfajta emberek. Úgy érzem, nem értenek meg sem ők, sem a szüleim. Egyszerűen más korban és körülmények között nőttek fel, és úgy érzem, ilyen tekintetben egyszerűen meghaladtam őket, mint ahogy ők is meghaladták az ő szüleiket, és kiemelkedtek a földműves sorból. Nem nagyképűsködni akarok, de ez az igazság. Nincs előttem egy kitaposott ösvény, és nem nagyon tudok kitől tanácsot kérni. A szüleim magukhoz hasonló embereket vonzanak maguk köré. Mindig is arra vágytam, hogy legyen valaki, aki meglátja bennem a potenciált és felkarol, és igazgat az utamon. Kihez forduljak, hol keressek ilyen embert?


2015. szept. 8. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanár, pszichológus, life coach...
2015. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amire az embernek szüksége van (még ha nem is tud róla) abba inkább belebotlik sem, mint tudatos kereséssel megtalálja.


Nem fogsz egyszerűen találni egy olyan értelmes embert, mint amilyet leírtál. Feltételezem az osztálytársaid közt sincs olyan, -ha már 3 éve járod a szakot-.


Fogsz találni, én is találtam, de időbe telik

2015. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én eleve nem korombelire gondoltam. Olyan emberre van szükségem, aki a koránál fogva több élettapasztalattal rendelkezik, tud irányítani. Egy barát nagyon jó, hogyha meg akarunk beszélni egymással dolgokat, vagy ki akarunk kapcsolódni, de én inkább valamilyen mentort keresek. Ismerek egy pszichológust, akihez fordulhatok, csak hát az ugye mindig pénzbe kerül.
2015. szept. 8. 23:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Te már írtál itt ki kérdést hasonló témában egy-két hónapja, ugye?


Ilyen embert amúgy hirdetés útján biztos nem fogsz találni. Járjál minél többet olyan társaságba, ahol vannak idősebb, értelmes emberek, hátha megismerkedsz eggyel előbb-utóbb.

2015. szept. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: melyik kérdésre gondoltál? Elég sokat írok ki, szóval könnyen lehet.
2015. szept. 15. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!