Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberről, akinek van egy csomó pénze, mégsem megy el soha nyaralni, mert felesleges pénzkidobásnak tartja?

Figyelt kérdés
2015. szept. 10. 13:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem vágyik rá, ennyi. Ha vágyna rá, keresne lehetőséget. Én vágytam elmenni ide-oda, ezért akkor is kiszorítottam, amikor kevés volt.
2015. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Volt egy ilyen "jó akaróm" mint te"


Te miről beszélsz? Mert a kérdést magamról tettem fel!

2015. szept. 10. 15:35
 13/20 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, nekem nem túl jó. Az nekem nem szimpatikus, akinek nincs igénye arra, hogy más kultúrákat testközelből megismerhessen.
2015. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha az illetőnek valóban nincs hova tennie a sok pénzt, akkor

1. vagy nincs családja, barátai akikkel szívesen utazna

2. sótlan, nem érdekli semmi

3. idős, rossz körülmények között élt régen, megszokta, hogy "fogához veri a garast" és látszólag ilyen felesleges hóbortra sdajnálja kiadni a pénzt. Nagyanyám volt ilyen, a háború alatt éhezett.Mikor már volt mindene, akkor sem szeretett még belföldön sem utazni.

4. szűk látókőrű, nem érdeklik más országok, kultúrák, és fogalma sincs így miről marad le


4.

2015. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
Én is hülyeségnek tartom, hogy a minimálbérért gürcölő emberek évente 1x kimennek Horvátországba, vagy a görögökhöz nyaralni. Ez nem más mint pénzégetés! E nélkül is meg lehet élni!
2015. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy akinek nincs, az álmodozik róla, hogy elmenne ide-oda... nekem van annyi, hogy a világon bárhová elmehetnék, de olyan ez kicsit, mint a búvárok, akik nem nézik az eget, mert a földön is van rengeteg megismerni való... nos nekem bőven elég Magyarország... 30 év alatt nem sikerült bejárnom.
2015. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem zavar, nem kötelező utazni. Egyszer olvastam egy pszichológus által írt cikket, hogy sok embernek van bakancslistája, és sokan csak azért írnak rá utazást, mert az olyan kis divatos, de istenigazából nem akarnak menni. Én például nem vagyok utazós. Amikor gyerek voltam, a szüleimmel elmentem Európa nagyobb városaiba nyaralni, de már nem megyek nagyon messzire külföldre. Engem nem lelkesít ez, hogy ismerjünk meg más kultúrákat, egzotikus ételeket. Engem nem érdekel a sushi, és ráadásul félek a repülőktől, szóval maximum csak Közép-Európában vagyok hajlandó utazni. És ezen nem változtat, ha esetleg meggazdagszom. Nem vagyok sótlan ember, de a hobbijaim helyben is űzhetők.
2015. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A sótlansághoz hozzátenném: nem ez az egyetlen dolog a látókör bővítésére, és egy hét alatt (amennyi időre a legtöbb ember el tud utazni) nem nagyon lehet megismerni más kultúrákat, mert ahhoz nem a turistaközpontokba kell menni. Egy gazdag ember ritkán megy putriba ismerkedni a valósággal. Én pedig mindig végigrettegem a kint töltött időt a hazaút miatt, mint mondtam, utálok repülni.
2015. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen ismerősöm, aki soha sehova nem megy. Az egész életét leéli a munkahelye meg a lakása között. De ő nem a pénzt sajnálja, hanem egyszerűen nem vágyódik sehová, na meg lusta, kényelmes ahhoz, hogy utazzon.

Tehát nem mindenki sóherságból nem megy.

2015. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igazából mindenkinek magának kell eldöntenie, hogyan használja fel a pénzét. Én minden esetre szenvednék, ha nem utazhatnék legalább néha, és ha olyan társ mellett kötnék ki, aki ebben vissza akarna fogni.


Nagyon szeretem magát az utazást, nem csak a célpontot, hanem az utat is, nem járok betáblázott utakra, eddig mindig magam terveztem meg, hova megyek, mit akarok megnézni, iszonyatosan sok mászkálással, de olyan helyekre, utcákra is, ahova a szervezett utak során nem visznek el. Vonaton nőttem fel, szeretek vonattal utazni nagyobb távra is, nem ülök kukán, hanem beszélgetek az utastársakkal, magyarokkal, külföldiekkel, magyarul, angolul, akármiről, nekem ez élmény, szükségem van rá, hogy időnként kiszakadjak a mókuskerékből és akár csak egy hátizsákkal fogjam magam és menjek, megismerek új embereket, tengernyit fotózok. Nagy álmom egy nagy európai vonatos körutazás, meglátjuk. Idén kimarad, túlélem, tavaly több helyen is voltam. Van, ahova visszajárni is szeretek, mert vonz az a hely, akár a mágnes a vasat, pl. Olaszországban Velence. Nem érzem pénzkidobásnak, a nyelvet is tudom gyakorolni, az angollal jól elboldogulok, de pl. olaszt sose tanultam és észrevettem, hogy abból is ragadt rám valamennyi még így is, és úgy a legjobb, ha olyan helyen vagyok, ahol használni kell, mert mások mondjuk nem beszélnek magyarul. Olyan maratoni utakat csináltam eddig, amit nem sok ismerősöm vállal be, nagyon ki tud kapcsolni, ha nagyon kimerült vagyok, 1-1 ilyen utazás teljesen felfrissít, akkor is, ha csak 1 napot töltök ott valahol.


De ez én vagyok, ha te erre nem vágysz, az a te dolgod, csak ne győzködj másokat a te igazadról, mert te a te életedet éled, mások meg a sajátjukat. Nem vagyunk egyformák. :-)

2015. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!