Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mazochizmust betegségnek...

A mazochizmust betegségnek tartják? Ha igen, miért? Ti elítélitek a mazochistákat, furának tartjátok őket?

Figyelt kérdés
(A mazochizmus alatt nem a szadomazochizmust értem, hanem azt, amikor valaki szeret fájdalmat okozni magának, vagy szereti, ha mások okoznak neki fájdalmat.)

2015. szept. 21. 22:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10: Mit nem értesz? Azt, hogy valaki miért szereti?
2015. szept. 25. 13:39
 12/16 anonim válasza:
Azt. A fájdalom kegyetlen rossz érzés. Én azért könyörgöm legyen végre egy nap, hogy ne fájjon semmim. Aki szereti a fájdalmat az agyilag beteg.
2015. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, nekem erre van egy gondolatom, amit ennél a kérdésnél már leírtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

Tehát szerintem az endorfinnal függ össze.

De hallani lehet más dolgokról is, például valaki azért okoz magának fájdalmat, mert pl. bűntudata van valamiért és így akarja büntetni magát. Vagy van valami rossz az életében, és így vezeti le magán a feszültséget.

Néha hasonló dolgok nekem is eszembe jutnak, de én inkább magát az érzést szeretem, azt, hogy fáj. Emiatt viszont nem is lenne ez nekem büntetés.

2015. szept. 26. 18:25
 14/16 anonim válasza:
Akárhogy akarom, nem tudom megérteni...
2015. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

2 fajtája lehet szerintem: a, a tanult; b, egy állapot, ami hosszabb-rövidebb ideig tarthat.

a, tanult: pl.: amikor sokat van a gyerek kórházban és különféle vizsgálatoknak vetik alá, egy idő után már belenyugszik, és tűri azokat. Ezáltal megtanulja, hogy ha néha/sokszor fájdalmat is kell neki elviselnie, de legalább foglalkoznak vele és ez jó neki hosszútávon.

b, egy állapot: pl.: valami trauma éri a fiatalt (legjobb barát halála, stb.), akkor gyakori, hogy magába fordul és elkezd egy önpusztítást – fájdalmat okoz magának, mert pl. magát okolja a történtekért. Ez az állapot mindaddig fennmarad, amíg vagy le nem tisztázza magában a dolgot, vagy valaki külső segítséget nem ad neki.


Szerintem nem egyértelmű, hogy betegség, de én hajlok arra, hogy valóban nem az.

2015. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 ka.ka.o ***** válasza:

Szerintem nem normális dolog. Én is az vagyok, de akkor sem normális :D

Szerintem ez valamiféle pszichés zavar, nekem annak tűnik, de nem vagyok szakember.

2017. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!