Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy a tanulásra nagyban rányomja a bélyegét az embernek a világi dolgai is?

Figyelt kérdés

Úgy vannak vele, hogy tanulni csak le kell ülni azt majd jön a tudás, persze egyébként ők sem tudnak felmutatni különösebb eredményt ilyen téren, de tanulni kell, mert csak. És aki buta az csak lusta tanulni, ami nem más, minthogy kinyitod a könyvet és dől a tudás.


Rendezett élet meg ilyenek? Az majd lesz egyszer csak, ha jól tanul az ember. Igazából nem tudom pontosan, hogyan hívják a pszichológusok azt az együttest amikor valakiben kialakítottak egy szociális-kulturális mintát amit követni kell és szeretne is viszont ehhez nincsenek meg az eszközei, és ha ez hosszú távon fennáll akkor becsavarodik.

Na nekem szerintem van egy ilyenem, és túl sokat gondolkozom a problémáimon, és egyszerűen nem tudok tanulni, mert úgy érzem most majd meglesz a csoda módszer, ha megint elolvasom a témában a tapasztalatokat. Aztán mindennek egy a vége, hogy majd egyszer...

Engem egyenlőre nem zavar, mert végleg azért még nem adtam fel, hogy egyszer majd jobb lesz, viszont a szüleim igazán leállhatnának a zsarolással úgymond, mert tisztában vagyok azzal, hogy tanulni kell, egyszerűen csak nagyon régen elveszítettem a lelki egészségemet, és nem tudok szín ötös lenni ha fejre állok sem.


2015. szept. 26. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt... Ha a szüleid beszűkűlt agyúak feleslegesen magyarázod nekik. :D

De a mai napig ha lelki problémáim vannak, mint pl most nem tudok nekiállni tanulni, mert 2 perc után elvesztem az érdeklődésem. Akkor meg már aztán a jóisten se vesz rá, hogy odafigyeljek a könyvre, egyszerűen nem tud rám hatni semmi.

2015. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!