Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális az ilyen...

Mennyire normális az ilyen gondolkodásmód?

Figyelt kérdés

Nemrég mondta nekem valaki (egy hozzám közel álló ember), hogy nem vagyok tudatában annak, hogy a cselekedeteim másokra is kihatással lehetnek. Ez meglepett mert eddig tényleg nem így néztem a dolgokat. Azt is mondta, hogy nem sok empátiát érzek. Azóta észrevettem, hogy az emberek nem csak objektumként léteznek körülöttem, akikkel lehetőség szerint lehet csinálni valamit. Ez így talán durván hangzik, mert egyáltalán nem arról van szó, hogy nem érdekel senki, vagy hogy nem kötődöm senkihez. De én azt gondoltam, hogy a legtöbb ember szerepeket játszik, és tudatában van hogy milyen viselkedésformákat kell alkalmazni ahhoz, hogy hiteles legyen. De most nem tudom, hogy valóban így van-e, vagy csak én vagyok folyton a tudatos szerepek mögött már gyerekkorom óta.

Életemben talán háromszor éreztem átható empátiát, de nem foglalkoztam komolyabban az érzéssel, így valójában fogalmam sincs, hogy mit és miért éreztem. Normális így gondolkodni, vagy van valami probléma?



2015. szept. 29. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért a normális az ha legalább közeli családtagjaidhoz, párodhoz, közeli barátaidhoz mély empátiával viszonyulsz.


A hitességen kár feleslegesen sokat filkóznod. Civilizáltabb ember csak nagyon bizalmi környezetben teríti ki a lapjait (család, szűk baráti kör), más környezetben, az ott tőle elvárt szerepét játssza.

2015. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jav: filóznod
2015. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igaz, ez így logikus. De én nehezen tudom elképzelni, hogy más embernek is vannak "lapjai", és azt, hogy ezek fontosak lehetnek, bár nem állíthatom, hogy feltétlenül jó véleménnyel lennék magamról emiatt. Persze annak is tudatában vagyok, hogy senkinek nincs ideje minden embert mélyen megismerni.
2015. szept. 29. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Az érett emberek nem játszanak szerepeket, hanem önmagukat adják...
2015. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!