Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi felelőtlen ember?

Miért van ennyi felelőtlen ember?

Figyelt kérdés
Nem egy két ismerősöm van, akik 21-22 évesen már gyermeket vállalnak, összeházasodnak stb. Én is 21 vagyok, de gyerek vagy házasság? Az ilyen ember normális?

2015. okt. 1. 12:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
34%
Nem, nem normalisak! Nem ertem en sem, hidd el, de sajnos mi vagyunk kevesebben. Serintem a hazassagot es a gyerekvallalast is valalmilyen, egyetemi vizsgahoz hasonlo teszthez (vagy tesztek sorozatahoz) kellene kotni, megneznem ki menne at elsore es mennyi embernek kene meg tanulnia a dologra. Komolyan, a gyerek hatalmas felelosseg, nem szabad arra hagyatkozni, hogy ha szeretet van akkor minden van mert ez elegge nem igy van. Azokrol nem is beszelve akik nagyreszt a penzert (csaladi potlek meg egyebek) tartjak meg szerencsetlen kicsit...
2015. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem attól lesz valaki felelőtlen, hogy 21-22 évesen házasodik. Valaki vagy tud és akar felelősséget vállalni vagy nem. Ha ők úgy érzik, hogy készen állnak ezekre a dolgokra akkor téged mit zavar? És persze a válás benne van a pakliban, de mindig benne is lesz még ha 40 évesen házasodik is valaki. Plusz nem értem miért ezt a kettőt kapcsolod össze, a házasságnak meg gyereknek mi köze a felelőtlenséghez?
2015. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A házasság még nem is annyira érdekel, de a gyerek! Például egy 21 éves egyetemet frissen kezdett egyénnek szerinted van keresete? Nincs. Van diplomája, amivel a gyerek oviba küldése után el tud helyezkedni? Nincs. Ebből az egészből csak a gyerek fog rosszul kijönni s igen, szerintem felelőtlenség ez! Először a megfelelő környezetet kellene megteremteni a gyerekvállaláshoz, hogy szerencsétlen semmibe ne szenvedjen hiányt. De hallottam olyat is, hogy fiatal anyuka azért vállalt 20 évesen gyereket, utána 21 évesen a másodikat, mert hogy vissza akarja majd nyerni az alakját, na ez normális?
2015. okt. 1. 12:45
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Egyetertek az elsovel!
2015. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyik sem normális de még mindig semmi köze a korhoz. Lehet valaki 21 évesen is jól kereső ember és lehet valaki lecsúszott 35 éves, ne a korból ítélj :) Azért mondom mert mi is fiatalon házasodtunk (én 22 voltam akkor egyetemista, párom 26 tehát már dolgozott bőven), ha akkor láttál volna valószínűleg ugyanezt gondoltad volna, pedig...
2015. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tanul 35 éves koráig, 17-18 éves szakmával vagy levizsgázottan dolgoznak. Saját dolga mindenkinek mikor vállal.
2015. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem olyat, aki 21-2 évesen már több éves munkatapasztalattal rendelkezett, és boldogan várta az első gyerekét.


Lehet mondani hogy anyagi biztonság, meg ez az, de a való életben ha csak azt néznénk, hogy mikor jutunk olyan helyzetbe, akkor kihalna az emberiség nagyrésze.

2015. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És mégis mi közöd más életéhez? Nekik így jó, te meg törődj a magad dolgával. Egyes emberek itt megszabnák ki mikor mit csináljon, mégis hogy jönnek ehhez? Meg vizsgához kötnék, meg egyetemhez meg utána majd bankszámlához...ja . Innen már csak egy apró lépés a náci ideologia, hogy csak az szaporodhat aki egyesek szerint elég jó genetikailag, a többit ki kell irtani, meg sterilizálni.
2015. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ostobák az emberek...

én volt általános iskolai osztálytársam májusban töltötte a 19-et és most szeptemberben már meg volt a babája. és nem becsúszott tervezte, hogy babát akar. de magukat alig bírják eltartani, nincsenek jó anyagi helyzetben. a nővére ott is hagyta a családot, hogy idézőjelben "kiemelkedjen" ebből. a lány ugye nem dolgozik, nem is dolgozott sosem. anyja sem dolgozik, egyedül az apja dolgozgat.. tényleg nem is tudom miből élnek meg tartják majd el magukat és a babát.. mondjuk a baba apukája szerintem dolgozik. de édes kevés ennyi pénz fenn tartani egy családot.

2015. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 H_Vivien ***** válasza:
93%
1#, örülj neki, hogy nincs ilyen teszhez kötve, hiszen akkot Te sem lennél itt és nem írogatnál ekkora baromságokat.
2015. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!