Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ennyi felelőtlen,...

Miért van ennyi felelőtlen, gyereket vállaló ember?

Figyelt kérdés

Szenvedésekkel teli világban élünk és ez csak egyre rosszabb lesz.

Miért jó egyeseknek, hogy gyereket vállalnak, amikor leginkább rossz dolgok várnak rá az életben?


2015. febr. 11. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Tudod, attól, hogy te szenvedsz, más még boldog. Tudom, nehéz elképzelni, de nem csak az a lelki nyomor van, amiben te fetrengsz. Van, aki feláll és megkeresi a boldogságát. Nah, annak érdemes gyereket vállalni!
2015. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én nem úgy vettem észre, hogy nagyon boldogok lennének az emberek, csupán annak mutatják magukat.

Szerinted miért van az, hogy négy házasságból szinte 3 válással végződik? Miért van az, hogy folyamatosan veszekednek az emberek?

Szerinted ez boldogság?

2015. febr. 11. 10:37
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Szaporodási ösztön. A fajfenntartás szempontjából szükséges, hogy az emberek úgymond "felelőtlenek" legyenek.

Hogy ennek milyen a társadalmi megítélése, az változó.

2015. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért az emberek visszaszoríthatnák kicsit az ösztöneiket, elvégre mi tudatos lények vagyunk.

Pláne egy ilyen fontos kérdésben.

2015. febr. 11. 10:40
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
ezt a kérdést anyukádnak is feltehetnéd! Ő miért volt ilyen felelőtlen,hogy megszült téged?
2015. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
89%
Azért mert a növekedés mellett a szegény és buta emberek száma is folyamatosan gyarapszik.
2015. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy általánosító kérdést tettél fel, veled egyetérto valaszokra ne nagyon számíts.
2015. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy újabb lelki szegény tett fel itt kérdést, aki abban leli örömét, ha az embereknek feszültséget okozhat. Trollkodni szánalmas. Sajnállak, mást nem mondhatok. Én kezeltetném a problémád, mert kihat az egész életedre!
2015. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"ezt a kérdést anyukádnak is feltehetnéd! Ő miért volt ilyen felelőtlen,hogy megszült téged?"


Jó kérdés. Ha dönthettem volna, akkor én nem akarok megszületni.

2015. febr. 11. 11:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

igazad van, hogy sokan vannak akik felelőtlenek..stb



de


az életn nem habostorta…sosem volt.. a háborúban is születtek gyerekek, az ókorban is, az előemberek is túlélték..

pont ez a lényeg, tudatosak vagyunk és a nehézségek csak erősítenek..

másrészt nem érzem, hogy leginkább rossz dolog történne, sőt, ha végiggondolom velem alig történt rossz dolog..

perzse értek csalódások, vesztettem el szerettemet, bántottak meg, hagytak el..

de összességében minden hozzám tett, erősebbé

nagyon boldog vagyok, és szeretnék gyereket


igaz nem vagyok felelőtlen, sőt inkább túlagyaloom/agyaljuk, hogy nem merjük még bevállalni



szerintem te túl pesszimista vagy, és az életnek a negatív oldalát nézed, ahelyett, hogy a jó oldalát keresnéd..

szerintem az élet rajtunk múlik milyen, az enyém egyre jobb

2015. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!