Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen valami értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

Először is, örülnék ha senki sem ítélkezne, hanem inkább normális esetleg hasznos tanácsot adna, hogy mit is tehetnék.


Egész életemben egy sikerem se volt, úgy érzem semmihez sincs tehetségem, vagy csak nem találom. Nem tudok semmiben elmélyülni mert mindent otthagyok félkészen, befejezetlenül vagy épp csak belekezdve. 19 éves vagyok, de úgy érzem, hogy már lekéstem arról, hogy valaha igazán sikeres ember lehessek, és elérjek valamit az életben, amiért büszkék lehetnek, vagy felnézhetnek rám. Kisebb koromba kellett volna találnom valamit ami érdekel, igaz nagyon szerettem rajzolni(és tudok is), írni, táncolni, jól úszok de egy idő után unalmasnak találtam ezeket a dolgokat. Igazából rengeteg minden érdekel, pl pszichológa, filozófia, teológia, okkult tudományok, ezotéria(nem a gagyi asztoshow féle) de mint írtam egy idő után mindig újjabbra vágyok és úgy érzem nincs semmi, amire egy életet tudnék áldozni.


Jelenleg egy naplopó sz*rkupac vagyok, délig alszok, hajnal 4ig ülök a gép előtt, böngészek, filmeket vagy animét nézek. Nincs már szociális életem, állandóan egyedül vagyok és az idő múlásával már egyre kevésbé zavar, csak rossz érzés látni facebookon, hogy mások élik az életüket, a régebbi osztálytársaim egyetemre járnak, boldogok már szinte felnőtt emberek, párkapcsolattal, kialakult baráti körrel.

Tudom mennyire szánalmas vagyok, de nincs erőm változtatni és úgy érzem már nincs miért változtatni. 4 hónapja tart ez az állapot, hogy alig beszélek emberekkel és úgy érzem már kezdek megbolondulni, magamba beszélek meg egy fantáziavilágban élek. Muszáj volt találnom valamit, hogy ne őrüljek meg. Amikor nagyon mélyponton vagyok elmegyek futni vagy kiírom magamból az érzelmeimet, szeretek írni és szeretnék is, csak nincs miről mert egyszerűen nem élek. Fogalmazni se tudok úgy mint régen, mert nem beszélgetek senkivel, van hogy szinte egész nap egy szót se szólok. Vizuális tipus vagyok, tehát nem szavakban gondolkodok, úgy érzem kezdek elbutulni, legfőképp a sok netezéstől meg semmittevéstől. Régen még szerettem olvasgatni, művelődni de már semmi se köt le. Legszívesebben meghalnék és felébrednék máshol, egy másik világban és másik testben, boldogan. Egy egészséges 19 éves lány vagyok és olyan életet élek mintha a börtön büntetésemet tölteném, néha bűntudatom van amiért elpazarlom az életemet miközben vannak halálos betegek, akik élnének de mégse tudnak. Gyűlölöm magam emiatt és úgy érzem, hogy a sors azzal fog megbüntetni, hogy megbetegszem, és meghalok.


Ne írja le senki, hogy mozduljak ki, ismerkedjek stb... mert egyszerűen nem vagyok rá képes. Már annyira eltávolodtam az emberektől, hogy a szociális fóbia határát súrolom. Egyébként is egy kivárosban élek, ahol a népesség 40% roma származású és nem a legbarátságosabb fajtából, vagy idős. Esti suliba járok, jövőre érettségizek ott sincsenek barátaim mert idősebb osztálytársaim vannak. Munkát nem találok. Nincs erőm változni, mert nincs miért. Nem hogy a célt, de még az első lépcsőfokot se látom, ami kivezetne innen, tényleg nem akarom sajnáltatni magam és belátom mindez az én hibám, de már annyira mélyre süllyedtem, és annyira elveszítettem a kapcsolatot a valósággal, hogy azt sem érzem mi a jó nekem vagy egyáltalán mit tudok tenni. Bocsánat a regényért de még ez is túl rövid volt...


2015. okt. 2. 22:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na kedves kérdező, a 10 válasz között sikerült megtalálnod a neked valót?
2015. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek az a problémája, hogy nincs kivel beszéljen, körökbe nem jár és fél is új közösségbe kerülni

erre amúgy jó lenne az egyetem, mert belekényszerül minimum a csoporttársaival némi interakcióra

2015. okt. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ezt most nem írod komolyan?:D Azt hittem valaki az én nevemben írta ide ezt,hogy rajtam segítsen a válaszok alapján...xDD még soha nem olvastam ennyire hozzám passzoló szöveget..annyi az egyetlen különbség,hogy nekem van már érettségim kb. egy és fél éve,de otthon maradtam én hülye,mert féltem,és egy olyan szakmát tanulok esti sulin,ami alig-alig érdekel..19/L


(pedig érettségis évben volt olyan az eredményem még,hogy továbbtanuljak,de már lecsúsztam a ponthatárról 1 és fél év alatt xD =(( )


és nekem szólnak már,ha itthon vagyok(márpedig legtöbbször itthon...),hogy ne aludjak délig,felkeltenek és házimunka....de amúgy minden egyezik,az animéktől kezdve,a korodon át az érzéseidig..bár én lehet hogy még a depressziós korszakban vagyok,mert sírni szoktam sokat..de ezután vagy nekem is rosszabb jön,vagy jobb

(meg volt osztálytársakat nézem fb-on,hogy új városban,új barátok,munkahely vagy egyetem,főiskola...jajj)

2015. okt. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Énis ilyen voltam kérdező. De valahogy változtam belülről. Megne kérdezd hogyan. Én fiú vagyok,és homoszexuális. Nos nekem belülről elég volt annyi,hogy tudom,Nyugat-európában elfogadják teljesen. Most épp nyelvet tanulok,ez leköt naponta másfél-két órára. A többi ? Hát próbálom kitölteni. A nyáron erőt vettem magamon és összegyűjtöttem melóval egy képzés árát ami érdekel. Ennyit tettem a célomért,hogy ha elvégeztem elmehessek magyarhonból. Nem nagy előrelépés de több mint a semmi. Találj valamit ami érdekel. Kutass utána addig mig meg nem találod. Én a francia nyelvben találtam meg önmagam. De keresem még mi az ami érdekel. Sok sikert! 22/f
2015. okt. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pont olyan vagy, mint én, csak én 22 éves fiú vagyok. Nos, a rossz hír az, hogy ez az érzésed vélhetően csak nőni fog és rosszabbodni a helyzeted. A jó hír az, hogy meg lehet tanulni együtt élni vele. Ahogyan értelmezem, neked semmi bajod nincs igazából, csak nagyon erőteljesen introvertált vagy, és a szociális kötelékek hiányából kifolyólag magányos, ezáltal frusztrált és kedvelten.


Ha hatalmas szerencséd van, akkor találni fogsz barátokat egyetemen. Erre viszont nem szabad alapozni. Én most járok 4. éve (csúsztam egy évet), és gyakorlatilag senki nem volt a csoporttársaim közül, akivel 3 év alatt 5 szónál többet beszéltem volna, most meg már aki szintén csúszott, azzal se találkozok. Esetleg azt tudom mondani, hogy amiket szeretsz (anime, rajzolás, és a többi, amit leírtál), azon közösségeken belül keress netes fórumot, aztán hátha összejön valami személyes találkozó is. Azt nem mondom, hogy rendezvényre menj ki, mert tudom magamról, hogy én ott egyáltalán nem érezném jól magamat, és ennyi hasonlóság alapján vélhetően te se.


Gyűlölnöd nem kell magadat ilyenekért egyébként. Miért kellene? Ártottál valakinek? Nem hiszem. Vagyis... magadnak ártottál, de a saját testével és lelkével azt csinál mindenki, amit akar.


Én egy picit jobban érzem magamat azóta, hogy találtam hobbit és elkezdtem black metalt hallgatni. Mondjuk a BM-et hamarabb is felfedezhettem volna, mert király. :D A jövőre nézve pedig egy tanács/jóslat: valószínűleg te se fogod tudni eldönteni, mit akarsz majd dolgozni. Én elterveztem annak idején, hogy fordítani fogok, amit sikerült is kinevelni belőlem, így most ott tartok (persze több hónapnyi, évnyi vacillálás és variálás után), hogy buszsofőr leszek. Szóval ne lepődj meg azon, ha ebben is csapongani fogsz, de ez a természetes az ilyen beállítottságú embereknél.

2015. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!