Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szépség, csúnyaság most...

A szépség, csúnyaság most relatív vagy nem?

Figyelt kérdés
Itt is de máshol is sokat mondják hogy a szépség relatív, tehát az az ember valakinek csúnya valakinek nem. Ha ez igaz akkor itt miért kategorizálnak felhasználók hogy csúnya meg szép, ha egyszerűen relatív dolog a külső.
2015. okt. 18. 18:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
* Legalábbis huszonévesek esetén.
2015. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ti hol éltek... Lehet, hogy mindenkinek más az ízlése, de hogy ôt valaki csúnyának tartsa, vagy unalmasnak, és butának, az abszurd...:


[link]


Szerintem lesz.pnád magad örömödben ha egy ilyen csaj szóbaállna veled...

2015. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Javítok: unalmasan és bután kinézônek.
2015. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy további tényező, bár talán csak "zárójelesen". De azért elgondolkodtató, érdekes tényező számomra, az esztétika és szépség témakörében...


Érdekelne is, ki mit gondol erről, a kérdés tükrében.


Ez pedig az emberi test esztétikája, valamint az emberi test szépsége vonatkozásában:


a test festése, és bármi más, ami hozzá van adva.


Gondolok itt tetoválásokra, testékszerekre, piercing-re, púderre, szemfényre, szemceruzára. Tehát hogy ettől az arc, kinek, milyen esetben szép, és kinek kevésbé szépnek látszó, és ki számára ronda, adott arc adott kifestési módja, vagy testtáj piecing-elése, tetoválása, vagy fülbevaló, karperec stb...


De pl ami különösen elgondolkodtató számomra a kérdés tükrében: pl a szemöldök kitépkedés, ami szinte tömegesen divat a nők körében...


Szubjektíve számomra a legtöbb fajta testcsonkítás (pl szemöldök kiszedés) ront a szépség megítélésében, kivétel lehet adott esetben a haj (egy szintig, tehát a kopaszság számomra nem szép), és kivétel lehet a köröm, de csak lehet az utóbbi, mivel van szép hosszú köröm és létezik szép rövid köröm is, valamint lehet rondának érezni túl hosszúra nőtt körmöket is, valamint rondának betört körmöket. Nem beszélve, hogy egy körmöt is lehet festeni... Nem kevés a test átalakításának variációs száma.


NEM BESZÉLVE A TEST PLASZTIKÁzásáról.... egészen pl a transzneműek nemi helyreállító műtétjéig, vagy egy egyszerű mell-plasztikáig.


Valamint szubjektíve számomra a test festése, és testékszerek, tetoválás szintén ront a szépségen, szinte minden esetben.


És tudatában vagyok h ez szubjetkív, mert sokan szépnek találják, bár attól függ! Vki azt mondja adott személy, pl adott nőszemély ahogy konkrétan adott pilalnatban kinéz, kifestve, X külső személy , aki ránéz, azt éli meg: szép, Y külső személy meg azt, hogy egy másik fajta módon kifestve volna csak szép az illető nő. Én meg vagyok a harmadik eset, aki úgy élem meg: semmilyen módon kifestve nem szép számomra ,legfeljebb érdekes, biz. értelmeben (pl színművészeti célból) kifejező lehet, de nem szép nekem sose a festett arc.


Számomra maga a festÉS, tehát a festés: lehet szép! Mint egy festmény! De ha arcra kerül, akkor bár lehet szép a festés esetleg, számomra, de az arc, amiRE festették, tuti h számomra minden esetben ront a látott arc szépségén.

Így élem meg. Miért ne élhetnék más szeméylek: egész másképp...? Nemde? ;-)


A szemöldök kiszedés egy speciális eset, számora. Külön is érdekel, ki mit gondol, vagy él meg erről mind a szépség, mind pedig az esztétika tükrében.

2015. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kedves illető, aki linkelte ezt:

[link]


Történetesen pont beletaláltál az ízlésembe, pontosabban ez az egyik típusú női arc, ami nekem bejön.


De már csak az érvelésem és az érdekesség kedvéért, ha van kedved, mutathatsz még további szintén olyan női arc fotót, amiről ugyanezt véled, nevezetesen, hogy szerinted mindenki szépnek "kellene", h találja.


100%-ig biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb olyat fogsz találni, ami arc számomra semlegesen kinéző, unalmasan , bután kináző, üres, nőietlen, szép kisugárzás nélküli. Legalább az egyik negatívum passzolni fog rá, szubjektíve, az én szememben.


De csak ha szeretnél mutatni még ilyet. Mivel nem akarom a véleményemet rád erőltetni. Pusztán csak ha kíváncsi vagy, hogy tényleg bizonyos ponton máshogyan élem- e meg a szépséget, mint te.


Amúgy tiszteletben tartom ízlésed, még akkor is, ha olyat mutatnál, aki számomra nem tetsző, neked meg igen.


Az meg elég valószínű, hogy bármit mutatni fogsz ilyen cmíen (női arc), szinte mind én is esztétikusnak találom majd, de, mint írtam, számomra az esztétika és a szépség nem azonos fogalmak! Bár van átfedés közöttük. A szépségben legnagyobb szerepe talán a lelki kisugárzásnak van egy emberi test láttán, vagy egy emberi arc láttán.


Nem is annyira a szó mint "címke" lényeges számomra, hanem hogy létezik két, egymással nem azonos fogalom, megélés. Az, hogy én az egyiket szépségnek, a másikat meg esztétikának nevezem, annak nincs nagy jelentősége, csak annyi, hogy talán sokan ilyesmit értenek e szavak, alatt, mint én, vagy legalábbis valami hasonlót.


Csakhogy elfelejtik sokan tudatosítani magukban, h létezik mindkettő, és hogy nem azonosak, legfeljebb részben hasonló e két fogalom! A fenti beírások némelyikéből is ez látszik. Pedig szerintem nem mindegy, h szép, vagy esztétikus... A szép fogalma valahol lelki IS egyúttal...


MÉG VALAMI: mint látod, írtam időközben egy újabb gondolatsort, mégpedig a test festéséről és hasonló tényezőkről. Nos, abból a szempontból tartom is a meglátásom:


az általad linket bizonyos arc (akiét én is belinkeltem) láttán egyetlen egy csúnya tényezőt láttam: ez pedig a szemceruza. Arc arc púder általában nem zavar engem. De a szemcerúza kis mértékben is rondít, aa szememben! Szinte tökéletes arcot linkeltél -szubjektíve, az én szemszögemből (is, me a tiedéből is)-, és teljesen tökéeltes volna, szemceruza nélkül - számomra, hiszen szubjektív!


Tehát ha van kedved, mutathatsz még ilyen szemponból női arcokat. Tuti lesz legalább egy közöttük, amely arcot én buta tekintetűnek, vagy pedig unalmasnak, nem szépnek fogok tartani, avagy negatív kisugárzásúnak, vagy semleges, unalams kisugárzásúnak.

Rondának nem valószínű, ha továbbra is ilyen remekül válogatsz. ;) De lesz köztük, akié nem lesz szép az én szememben. (Ha ronda nem is.)


Gyakorlatilag könnyű ilyen, nem nekem nem szép arcot találni, csak keress rá szépség versenyekre, és mutass pár neked tetsző női arcot ezek közül, lehet akár huszonéves, nem muszáj idősebbet. Még huszonévesek között is több olyan arcú van, szépség versenyekről, akié számomra

NEM szép (maximum esztétikus).

Sőt, többnyire ilyennek élem meg őket. Ambíciózus, unalmas tekintetű, kisugárzás nélküli a legtöbb. Szubjektíve, számomra.

Neked attól még tetszhet!

2015. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nem beszélve a nemek szemszögéről,

vagy életkori szemszögből.


Sok nő egészen mást lát szépnek, mint sok férfi, és megfordítva.


Vagy pl én ovis kisfiú koromban nem találtam szépnek a lányok arcát, legalábbis nagyon így rémlik. Sok fiúét viszont igen. Holott hetero férfi lettem, és megváltozott a nemek arcszépségéről való megélésem, jelentősen.


Tehát adott, UGYANAZON SZEMÉLY szépségélménye is változhat ráadásul, idővel!


Van itt sok szempont ám, lásd a fentebbi beírásaimat is, összegyűjtöttem egy csokorba több szempontot.

2015. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!