Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egoista vagyok, hogy tudnék...

Egoista vagyok, hogy tudnék leszokni róla?

Figyelt kérdés

Kb fél éve hatalmas egóm lett, ez kihat a tanulásomra, a kapcsolataimra. Tényleg nem találok magamban hibát, imádom magamat, és a környezetem is ezt teszi. Ha bókolnak, akkor egyértelmű "tydom"-mal válaszolok, hogy abeszólnak valamiért, akkor őszintén leszarom őket. És továbbra is tudom, hogy egyszerűen király vagyok. Nemrég leszóltag az agómért, mire kozoltem, hogy nem, én csak realista vagyok - és most elgondolkodtam ezen, és eskü így érzem, hogy minden körülöttem forog, rám nem vonatkoznak szabályok, tökéletes vagyok, bárkit megkapok stb.

EZ BŰN? Kevés ember lesz fontos számomra emiatt, meg iszonyat lekezelően viselkedek az emberekkel, elvagyok a saját vilagomban, de ha be akarnak tolakodni, akkor kiábránditom őket. Amikor kozolte az osztalytarsam, hogy a hatam mogott egy srác "hu de be akar baszni nek egyet", röhögőgorcsöm lett a FELTETELES modtol.

Foggalmam sincs, mi van velem, kezdek a szeretteimmel is alapvetoen egoistan viselkedni.

(nem csak a kulsom miatt vagyok az, buszke vagyok a belsomre is, a szempontaimra es a celjaimra.)



2015. okt. 20. 05:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor szokott szembe jönni az élet.

Ne aggódj,idővel felébredsz majd.

2015. okt. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott kezdődik a probléma hogy "realista"-ként írtad le magad amiért tökéletesnek gondolod magadat, ez magában azt jelenti hogy elveszítetted a realitás érzékedet.Ha ez így marad az emberek elkezdenek elhátrálni tőled és a végén egyedül maradsz az egóddal.Nem az a baj hogy magabiztos vagy, ez egy nagyon fontos dolog, de ha az önkritika teljesen hiányzik belőled egy idő után eltorzul a személyiséged és ahogy te is írtad mindenkivel lenézően fogsz viselkedni mintha mindenki az "alattvalód" lenne, plusz nem lesz esélyed fejlődni semmiben, hiszen már így is "tökéletes" vagy.
2015. okt. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Én is tegnap még beképzelt voltam, de ma már tökéletes.

Ezt eg pszichotréningel lehet elérni.

2015. okt. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem bűn, több annál: hiba.

A bűn az, amit Isten megbüntet. A hiba az, amit itt, a földi világban is megbüntetnek.

A nagyarcról leszokásnak számos remek módja van, indul onnan, mint az előttem szólaló is jelezte, hogy nem kell tenni semmit, a sors hamarosan intézkedni fog, de ha gondolod, meg is veretheted magad valahol alaposan. Én elfogult vagyok, a keresztény hitre térést javaslom, bár az sem válik be mindenkinek, de az esetek többségében segít. Ha túl macerásnak találod, semmi gond, az egyes számú megoldás csak idő kérdése.

2015. okt. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Hat pedig tuti nem.vagy tokeletes. Amugy sem, de az irasod sem. Vagy rad a nyelvtani szabalyok se vonatkoznak? :)

Suliba jarsz,oke...akkor talan kinovod majd az ottani pofonoktol vagy a munkahelyitol. Elobb-utobb csattani fog ez, mert az ember igenyei valtoznak, te meg igy maganyos maradsz. Nem mindenki fogja ezt viccesnek tartani,mint a haverod.

2015. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Megkérhetlek arra, majd hogy megírd nekünk, miképp vágott pofán az élet és kerültél padlóra a nagy arcoddal együtt? Csak kíváncsi vagyok :)
2015. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Húzd le magad a WC-n. ;)
2015. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Küldő hogy a büdös pichsába tud egót adni??

Azt csak kaptad, genetika.

Céljaidra?? xDXD Vicces és tudatlan vagy.

Ha így áttudod gondolni, miért nem fixálod magadban?

Egyszerü tény hibák is vannak itt, amiket 40 IQval átgondolva már ki is zárhatnál: minden körülötted forog, tökéletes vagy, rád nem vonatkoznak szabályok.

Hh nem tudod mi van veled? Most írtad le. Racionátlan érzelmeid amiket te generáltál túl sokszor, ok nélkül átvették feletted uralmat egy szinten.

Szituáció és személy analizálással és sok gondolkodással meglehet szünteni az egót. De átlag rendszerben élő ember is nagyon nagyon letudja redukálni.

Írj ha kell segítség.

2015. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb rájössz hogy egy nyamvadt kis p˝˝cs vagy, aki nem ért semmihez!
2015. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Esett eg kis félreértés,vagyis szarul fogalmaztam. Vannak hibáim, és tisztában is vagyok az összessel, DE én a hibáimmal együtt szeretem magam, kb mintha magamba lennék szerelmes - és a hibáimat szem előtt tartva tartom magam tõkéletesnek. Ahogy tisztában vagyok a jó tulajdonságaimmal is:D nem hiszem hogy pofára esnék, mert nem kötöm ezt mindenki orrára. Még ha meg is vernének, olyan szinten nem érdekel... hogy is mondjam, az a testemet sértené és nem az egómat. Mivel nem kötekszem vagy provokálok másokat, ezért nem hiszem, hogy ez bekövetkezne.
2015. okt. 20. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!