Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom a keresztnevemet, mit...

Utálom a keresztnevemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. Szégyellem a nevem olyan őskori néha piszkálnak is ezzel. Pár tanár nem a becenevem hív, az olyan megalázó. Viszont a becenevemet szeretem. A nevem nem más mint Imre :(

2015. okt. 28. 13:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a többséggel ellentétben szeretem a nevem :) Az Imre szép név, nekem tetszik,anya egyik munkatársa jut róla eszembe.Szerintem ne akard majd megváltoztatni,hiszen a szüleid adták neked,inkább viseld büszkén. 15/L
2015. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Fiam, Miklós /Miki/. Sosem panaszkodott. Semmi baj a régen is használt nevekkel. Ha azonban nem tudsz vele azonosulni változtasd meg! Vagy vegyél fel melléje egy másik nevet. Így a szüleidet sem sérted meg. Az új ismerőseidnek már azon a néven mutatkozhatsz be.
2015. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
Idővel rájössz, hogy semmi szégyellnivaló nincs a nevedben (ami egyébként egy teljesen normális név), és valamire való ember nem cseszteti a másikat a neve miatt.
2015. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a neved. Ne foglalkozz azzal hogy piszkálnak, hülyék. Annyira sok gyereknek adnak gagyi nevet, amivel aztán nem tudom hogy lehet majd felnőttként komolyan venni őket.. örülj neki hogy a tied nem ilyen. Amúgy megkérdezhetem hogy mi lenne jobb név szerinted?
2015. okt. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én Krisztina vagyok, de kiráz a hideg, ha Krisztának szólítanak, márpedig a manapság divatos rövid nevek meg modern szellem jegyében gyakran csinálják...Általában én se szólok érte, csak lenyelem.

Egy időben én is utáltam a nevem, merthogy a tesómnak lágyabb hangzású, könnyebben kimondható, meg miért nem divatos stb. De egy idő után megbarátkoztam vele és utólag örülök, hogy nem én voltam a 3. Vivien meg Nikolett az osztályban. (az én időmben ezekből volt mindig legalább 2 osztályonként)

A kedvenc férfi nevem egyébként a Vilmos, ezt szeretném majd adni a fiamnak, ha lesz. Nem egy Benett meg Dominik típus, de attól még szép. Az, hogy kinek mi tetszik teljesen szubjektív.


Ha van beceneved, amit szeretsz, akkor használd azt. Az meg, hgoy a tanárok hogy hívnak, azt ki kell bírni. De megkérheted őket is esetleg, ha lazább típus, akkor biztosan megjegyzi.

2015. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó név, csak Te társítasz hozzá őskorit, egyáltalán nem az. Szeresd meg magad, kicsit növeld az önértékelésed, ennyi az egész.
2015. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Hát jobb mint az Ernő
2015. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
45%
Hú de nagy problémád van az életbe.. Imi.. Ezzel semmi baj nincsen. Tudnád más 14 évesnek mennyi gondja van, a családon belül vagy bármi. Te meg azon kattogsz, hogy hogy neveznek, most kajak? Igazi elkényesztetett nyomorék vagy.
2015. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha mégis úgy döntessz, hogy nevet változtatsz akkor az asszem 10000. Ft, de szerintem, ha mindenkinek megmondod, hogy ne hívjanak Imrének akkor betartják.
2015. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!