Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul érzem magam és rossz...

Szemüveges kérdése:

Rosszul érzem magam és rossz embernek, vajon mi lenne a megoldás a nyugtalanságomra?

Figyelt kérdés
29 éves férfi vagyok. Lassan 6 éve élek boldog párkapcsolatban. Külföldön dolgozunk és házat bérlünk. Nagyon sok minden foglalkoztat. Zene, művészet, sport, emberek, nyelvek és tudomány is. Megvan szinte mindenem amit szeretnék. Nem vagyok gazdag de nem is panaszkodhatok. De mégsem vagyok elégedett. Utálom a munkámat, az emberek közelében sem szeretek lenni. Idegesít ha társalognom kell, mert úgy érzem senki sem ért meg igazán. Szorongok, nem szeretek kimozdulni itthonról. De nincs kedvem foglakozni sem azokkal a dolgokkal amiket szeretek. Nincsenek barátaim, akik voltak eltávolodtak tőlem. Próbálok új barátokat találni de mindenki elutasító és közömbös. Úgy érzem egyedül vagyok a világban és mindenki megvet. Idegesít hogy nem csinálhatok meg bármit amit szeretnék. Hogy nincsenek közeli barátaim. De nem is akarok mindenkivel barátkozni mert az emberek nagy része ostoba, elvakult, unalmas és primitív. Bezárva érzem magam. Pedig jó beszélővel rendelkezem, jó megjelenésű vagyok és nyitott új dolgokra. Viszont folyton úgy érzem nem vagyok megbecsülve ahogy kellene. Családomat sem érdeklem, nem akarnak velem kommunikálni. Csak a barátnőm van mellettem, ő szeret. De rajta kívül senkinek nem vagyok fontos. Nem tudom mit tehetnék. Nem iszom és nem drogoztam sohasem. Amióta sok mindennel foglalkozom, azóta eltávolodtak az ismerősök és barátok. Egyszerűen nem tudok barátkozni. Aggódom a jövő miatt is, nem látok perspektívát. Közben tudom hogy nálam sokkal rosszabb sorsot is él nem kevés ember, de mégsem tudok megnyugodni. Idegesítenek a munkatársak, ingerlékeny vagyok. Nem tudom hogyan lehetne javítani ezen, pedig sportolok is. Kérlek titeket, adjatok tanácsot. Köszönöm.

2015. nov. 15. 00:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ez érdekes és egyet értek veled. Sok dolog van ami ápolja a lelket, de a mindennapi drámák miatt már nem sok lelki erőm van rájuk, ezért halasztgatom, pedg jó volna foglalkozni velük. Köszönöm hogy írsz, te nagyon megértő vagy, kár hogy nem ilyen emberek vesznek körül a mindennapokban, adna reményt. :)
2015. nov. 15. 13:22
 12/22 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. "Persze hogy nem vagyunk tökéletesek, de nehéz elfogadnom hogy ilyenek velem szemben, ezért úgy érzem hogy elégtételt kell vegyek a sérelmemen" Az hogy "ilyenek" veled szemben nem lehet hogy Te generálod saját magadnak hogy foglalkozzanak veled? Legyen min dühöngened? Vagy nem lehet hogy magas lovon ülsz egy kissé és mások (talán jóindulatú) kritikáján amit Te provokálsz ki megsértődsz? Vagy egyszerűen mivel komoly eredményeket értél el az életedben emiatt nagy lett az "arcod" és nem bírod a kritikát,támadásnak veszed...,berágsz...,és kiközösítenek...lehet itt a gond..!?
2015. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, Kíváncsi voltam a reakciódra, megírtam a frankót ami számodra (bántó)kritika lehet és azonnal eltűntél.....erről írtam neked eddig...
2015. nov. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem dehogy. Értem mire gondoltál, de nem ülök folyton a gépe előtt, most keveredtem csak ide újra.

Lehet benne igazság, bár azért nem feltétlenül. Igyekszem szerény lenni ha tudok, csak nehezen viselem ha nagypofájúak akarnak perifériára tenni mert nem harsogom folyton hogy én is ki tudom nyitni a szám ha kell. Sokan azt gondolják hogy egy pápaszemes kis muja, eltaposható senki vagyok. A suliban is ez volt, ezért verekedtem, mert nem hagytak érvényesülni a kezdetektől. És ahogy látom ez megmaradt manapság is.

Egyébként csupán csak büszke vagyok rá hogy kreatív vagyok, nyitott és széles látókörű sok dologra. Az emberi prmitívség, ami megfagyasztja a melegséget a szívemben, amikor jön nekem a nagy agytröszt hogy ő tegnap látta ezt a pasit meg azt a csajt a tv-ben és hogy ők mennyire tökéletesek, mi meg csak prolik vagyunk, meg milyen tehetségesek az Xfaktor-os srácok mert hogy nincs is jobb zene annál amit ők produkálnak. Amikor kipakolja az ostoba a francia zászlós profilképét asztán meg szapulja a rohadt franciákat. A képmutatás, ami megzavar, az ostobaság, az hogy valaki folyton pofázik és soha nem tud egy fél órát csendben lenni hogy ne mondjon valami nagy ökörséget, meg hogy neki nem jut más mint ezek a kispolgári szórakozások. Ezek húzzák fel az agyam, az emberek akik miatt kifordul minden mert ezt igénylik. Az igénytelenek miatt mi is rákényszerülünk hogy a mocskot kelljen zabáljuk és ha volt is más opció, akkor azt is eltörlik mert a szabó jóskát nem szórakoztatta eléggé, meg sznobnak tartotta. Arról beszélek hogy elvékonyodk az a réteg amely képes gondolkodni és a nagy agymosostt töeg szépen lassan megpróbál a maga formájára torzítani, mert látják hogy más vagy és ezzel veszélyt jelenthetsz rájuk. Hogy is lehetne nyugodtan élni ha folyton darázsfészekben kell légy, mert kevés a lehetőséged.

Uhh, ez jól esett. :)

2015. nov. 15. 16:34
 15/22 anonim ***** válasza:

Hm.

Sokkal normálisabb fazon vagy,mint az első reakciódból tűnt,nem gondoltam volna.

Szerintem túl sokat agyalsz más emberek balfaxságán.

Xfaktor meg ki tudja mi...kit érdekel.

Más ezt nézi,hát nézze.

Ettől se jobb,se rosszabb ember nem lesz,ilyeneken ne problémázz.

Nekem is van olyan barátom,aki ilyen xarokat néz,ettől még egy aranyos, normális ember.

Hidd el,nem kell sok barát az életben,nekem sincs sok,csak pár,igaz van köztük 15 és 20 éves barátság is.

Arra kellene rájönnöd, mi az,ami "feltölti" a lelked,ami kicsit helyrepofoz,amitől jobban érzed magad.

Ez lehet hobbival,bármivel kapcsolatos, akár az érdeklődési körödnek megfelelő csoport, mit tudom én,ahol hasonló gondolkodású emberekkel találkozhatsz, új kapcsolatokat építhetsz.

Ezt neked kell tudni, mi érdekel, milyen lehetőségeid vannak.

Az ilyen gyökerekkel meg nem kell foglalkozni, akik pacekra, mert szemüveges vagy, meg ilyenek, leszólnak.

Le kell xarni őket.

Érdeklődési köröd?

Munkád?

2015. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Pl:iratkozz be,egy színjátszó szakkörbe.

Nem pont,csak a hasamra ütöttem,de remélem érted.

2015. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Leginkább a rajz és a zene ami vonz. De újabban már edzek is mellette jóga, ez kicsit megnyugtat. Csak ha ki kell menjek a világomból akkor mindig ott a kockázat hogy harcolnom kell. Amúgy szakács lennék, de most segédápoló vagyok egy idősek és demenciásokat ellátó otthonban.
2015. nov. 15. 17:43
 18/22 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Bazeg neked az a bajod hogy folyamatosan feszültségben élsz!! Te nem erre születtél válts szakmát...Azt gondolom hogy nem neked való amit csinálsz,erre születni kell... Gyorsan kapjátok össze magatokat a csajoddal, ahogy mondtad: gyere haza vegyél egy házat és újítsd fel....
2015. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Igen igazad van, de nekem elsősorban barátok kellenének. Ne hidd hogy nem próbáltam, de sajnos nehéz találni olyat akiben megbízhatsz, ő is megbízik benned. Ráadásul ott a távolság is néha. Vágyom olyan barátokra akik néha felhívnak hogy hé mi van veled, összejöhetnénk egy teára vagy kávéra nálam vagy nálad. Dumálgatni kicsit, meghallgatni egymást. Vagy Skype-ozhatnánk néha, már rég beszéltünk, érdekel mi van veled. Ilyen már régen nincs. Sajnos. Valami nagyon elromlott. De nem csodálkozok rajta, hiszen az elmúlt 10 évem vagy munkával telt, vagy munkakereséssel ha nem akkor meg emésztettem magam azért hogy nincs elég pénz. Most ugye nincs gond az anyagiakkal, de mindhiába ha ezt nincs kivel megosztan, élményszinten.

A hazaköltözést most is megtehetnénk, de még nem mostanra tervezzük, még 2 év és hazamegyünk. Ennyi kell a tervekhez, hogy simán menjen a házvásásrlás egy élhető házban, élhető helyen. Ezt jobban meg kell tervezni.

2015. nov. 17. 09:52
 20/22 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.Itt távolodtak el tőled az emberek,Itt távolodtál el az emberektől:"10 évem vagy munkával telt, vagy munkakereséssel ha nem akkor meg emésztettem magam azért hogy nincs elég pénz." Problémád válasza a soraid között...Kapd össze magad, most hogy minden rendben van körülötted keresd a régi barátokat,családodat,mond el hogy rájöttél hogy broki voltál,és szeretnéd rendbe hozni a dolgokat.Aki szeretett az felfogja,és minden ok. lesz. És lesz egy pont az életedben akikre támaszkodhatsz. És most már állj le az önsajnálattal.!!! Cselekedj ne mártírkodj!!!!!!!!!!!!!
2015. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!