Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » AZ USA-ban miért csinálnak...

AZ USA-ban miért csinálnak ártatlan bárányokat a kövérekből?

Figyelt kérdés

Láttam egy műsort, melyben egy csomó ember szerepelt, aki az életviteléből adódóan brutálisan elhízott. Mindegyik sírt, meg síró szemekkel mondta a kamerának, hogy meg fog halni ha nem változtat, stb, és persze mindegyiket lefogyasztották valamennyire, kis étrendváltozással, de RENGETEG műtéttel.


És nem ez az egyetlen ilyen műsor. Mire jó ez? Ezek az emberek, akik a műsorokban szerepelnek, mind azért híztak el, mert nagyon sok kalóriát ettek meg egy nap. A többségüket már tolókocsiban kellett szállítani, és nem egy olyan volt, aki síró szemekkel mondta, hogy ez neki milyen rossz, miközben tömte magában az olajban tocsogó műkaját.


Nem vagyok kövér ellenes, nincs bajom a kövérekkel, de szerintem undorító ez a képmutatás. Ez a műsor csak azt sugározza, hogy "nyugodtan hízz el, majd a sok műtét helyrehoz, és sírhatsz a kamerákba az embereknek pénzért a műtétre".


Ti mit gondoltok ezekről?

Csak engem háborít ez fel?


Effektíve úgy állítják be az egészet, mintha ők nem tehetnének semmit arról, hogy napi 5-10 ezer kalóriákat esznek. A családjuk is sír, meg aggódnak, közben ők hozzák nekik a zsírosabbnál zsírosabb, olajosabbnál olajosabb, kalóriadús kajákat.



Ti mit gondoltok?

Mi az őszinte véleményetek? Kíváncsi vagyok.



2015. nov. 15. 11:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Pedig igaza van a 9-esnek. Az extrém elhízás súlyos pszichológiai probléma, akárcsak az anorexia és a bulimia, és minél kövérebb az illető, annál kisebb a valószínűsége, hogy képes önmagától lefogyni. Vagy szerinted ők mindig ilyen életre vágytak? Ha alkoholrehabról készítenek műsort, akkor meg az azt az üzenetet sugallja, hogy nyugodtan igyál, majd a rehabon meggyógyítanak?

Nem tudod, milyen egy függő és mentálisan beteg ember.

Szerintem jók az ilyen műsorok, megmutatja azoknak, akik még az elején vannak, hogy meddig tud fajulni a dolog.

Az életvitel miatt meg senki nem lesz 200 kg, ahhoz az kell, hogy az ember kvázi a folyamatos evésbe meneküljön valami elől.

2015. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Látom nehéz felfogni amit írok. Szerinted kinek jó az, hogy eszik egész nap? Fájnak az izületei, nincs egy barátja se. Se barátnő se pasi. Nincs szociális élete. Előbb utóbb félénk lesz, bezárkózik. Nem tud úgy elmenni sportolni se ha véletlen arra adná a fejét, mert úgy is lesz 1-2 észkombájn aki szétoltja..

Nem csak a terembe.. de már az oda vezető úton is.

Szerinted Ők nem emberek és élvezik ezt ami van?

Még kajálás közben is arról álmodoznak, hogy bárcsak normálisak lennének.

Persze, most jön a kontra, hogy miért nem változtat akkor. Megelőzöm.

Hogy változtasson rajta ha 200 kilósan már a gyaloglástól nem kap levegőt? Tudod milyen az amikor 3 lépcsőtől lever a víz? (Szó szerint ömlik róla, és 10 percig utána is liheg...)

Vagy amikor halálosan fáj a lába 1 perc futástól?

Max az bírja akinek vas akarata van, de azok nem híznak el..

Na meg alapból labilisak pszichésen. Ki bíztatja Őket, ha egy barátjuk sincs?


Ez egy betegség hiába csavarod a szavakat. Az életmód miatt hízik el, de az az életmód valamiért elindult/kialakult. Na és pont az a lényeg. Azt kell valahogy helyre rakni.

S én egy szóval se mondtam, hogy betegség alatt valami testi/fizikai dolgot értek, hanem szellemit. S ha azt nézzük, az sokkal súlyosabb mint a testi.


Minden elhízott 90%-ban belül gyenge és menekül valami elől. S ezért kell őket segíteni, és nem cikizni.


Ha megműtik akkor nem kell szenvedjen a sporttal, nem megy tönkre az izület, hogy ha mégis lefogy 1 lépés is hatalmas fájdalom legyen. Ha megműtik általában diétát is kap, és akaratlanul is elkezd fogyni.

S ez adhat neki erőt, mert látja, hogy van kiút.

Nem fogja érezni azt a hatalmas éhséget.

Akkor már elindulhat a jó irányba.


Ismétlem ezt csak akkor érted meg ha benne vagy.

Azonban ajánlok neked valamit. Ha ennyire nem hiszel nekem, akkor köss magadra 100 kiló felesleget, és élj úgy 1 hétig. Rájössz, hogy felkelni is nehéz, nemhogy járkálni.. ha feltudsz ugye kelni..

S rájössz, hogy milyen szenvedés az az élet.


Folytathatnám.. de felesleges, mivel ahogy látom megvagy győződve az igazadról, csak az a baj, hogy olyannal vitázol aki végig járta ezt az utat. :)

2015. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Off:

Néhány éve áthívtam egy kőművest felújítási munkákhoz. Közben beszélgettünk erről-arról, cigarettával is megkínált. Mondtam, hogy már 20 éve leszoktam. Irigykedve sóhajtott, hogy "de jó neked!"

2015. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

OFF:

Egy kőműves olyan fizikai munkát végez, hogy cigi nélkül kb. nincs is meg.

Nagyon kevés % az aki ilyen szakmában nem dohányzik. :)

Igazi "melós" munka, emellett aki ezt a szakmát végzi már kiskora óta általában szívja. :)


Szerintem nem volt nagyon off a válaszod, egyértelmű példa volt arra, hogy ha akarsz akkor megtudsz változni. Ez így is van az esetek nagy %-ban, de oda kell akaraterő is. Egy érzelmileg labilis személytől azonban elvárni, felesleges. Főleg a ciginél csak 1 fajta hiánytól szenvedsz, a fogyásnál meg van jó sok.

Ellen kellj állj az éhségnek, a zabálási rohamoknak, meg kell állj amikor még érzed, hogy ennél. Fáj amikor sportolsz. Stb. stb.. :)

2015. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy súlyos pszichológiai probléma, természetesen nem zártam ki ezt az opciót.

Azt viszont nem értem, és a műsorokban is ez van, hogy a családtagok is sírnak, jajgatnak, hogy meg fog így halni stb. Ők nem vették észre, hogy már tényleg az életveszélyes kategóriába hízik a gyerekük?

Csak akkor mennek el vele orvoshoz, mikor már önállóan nem tud menni 2 métert sem?


Én ezt nem értem, mert ez nem olyan dolog, amit az ember nem vesz könnyen észre.

2015. nov. 17. 17:47
 16/17 anonim ***** válasza:

Reszben igazad van, reszben nincs.

En hiztam egyszer 12 kg-ot, ugy hogy nem tünt fel. Komolyan hittem, hogy, felpuffadtam, összement a ruham, megvaltozott a meretezes a boltokban. ( Mindre volt mar pelda) Hala istennek ez nem 200 kg volt, de sokan 20-30 kg tulsullyal elnek, ugy hogy nem tudatosul bennük, hogy ez igy nem ok es nem egeszseges. 30kg tulsulyrol nehez lefogyni, belekerülhetsz es spiralba ( jojo effekt), es egyre rosszabb lesz, vegül feladod. (Jeleznem en honapok ota küzdök masfel kiloval, akkor mit szoljon, akinek pl. 40 -60kg vagy meg több) Sokszor ezek az emberek a karos szokasaik rabjai, fogalmuk sincs a helyes etkezesröl, eszik a zöldtea kapszulat es varjak a csodat. Vagy megcsinalnak egy 3 napos csodakurat amitöl 15 kg fogyniuk, de csak rosszabb lesz minden. Hatuk mögött meg a csalad, akiknek szinten elkepzelesük sincs mit kene tenni, de Joet etetni kell különben ehen hal... Hany szülö vesz a gyereknel csokit, chipset, mert szereti, akkor is ha köver a gyerek...

Sajnos nagyon sok ember nincs tisztaban a taplalkozas fontossagaval es helyes modjaval.

Masreszt igazad van abban hogy ezt nem kene pozitiv kepkemt beallitani, na de a Jerry Springer show ota mit varunk a tv-zestöl??

2016. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"miért csinálnak ártatlan bárányokat a kövérekből?"


Nem csinalnak, epp ellenkezoleg.


Hasznaljak ezeket a szerencsetleneket a TV musorban arra hogy a muteteket ( GBP - gastric bypass surgey ) reklamozzak es eladjak.


A musorban a kover adja az " emberi komponenst " .


Ha a musor utan erdeklodoknek van eleg jo biztositasa hogy fedezze az operaciot akkor mehet is a dolog.

2016. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!