Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes városiak miért nézik le...

Egyes városiak miért nézik le ennyire a vidékieket?

Figyelt kérdés
saját bőrömön tapasztaltam mit művelnek a falusiakkal mikor városi iskolába kerültem :(

2015. nov. 17. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
én meg tapasztalom, hogy minket városiakat meg mindig oltanak a vidékiek, hogy "bezzeg ott, így meg úgy van, és hogy mi semmihez sem értünk", "még ezt sem tudod?!...persze, te pesti vagy"... fordítva is igaz ez teljesen...
2015. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok vidéki osztálytársam volt, néhány éve a gimiben, de egyik sem volt emiatt lenézve. Mondjuk majdnem hogy ők voltak többségben.
2015. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez megvolt kölcsönösen , komcsi rendszerbe a vidéket kifosztották elnyomták , a gyárakat futtatták . Az biztos hogy árokpartról nem lehet berendezéseket szedni , de aszfaltról meg tömbházról se termést .
2015. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Megoldas: hordd le oket te is. En is mondom hogy hulye varosi fogd be a pofad es mukodik ;)
2015. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
Jogosan nézik le. A fővárosban az ország szellemi elitje él.
2015. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Az én osztályomba konkrétan volt egy ilyen falusi klikk, azok akkora egy ordenáré alpári taplók voltak hogy azt el nem hiszed.
2015. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
53%
Ha a paraszt nem szarik, az úr nem eszik. Ezt tartsd fejben, és tojd le őket.
2015. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 3. válasz felkeltette a figyelmem. A régi rendszerben az iskolaéveim alatt én is tapasztaltam lenézést. A falusiról a sok munka kevés fizetés képe élt akkor a városi lakosságban. Ma meg eléggé fordult a kocka mert ma falun a rezsi nagy részétől meg lehet szabadulni, tisztább a levegő, tehát élhetőbb lett. Kivéve persze a munkalehetőségek számát.

A keveset kereső de sokat dolgozó embereket általánosságban is le szokták nézni. Például a városi közmunkást is.

De ha vissza akarsz vágni egy lenézésért, elég ha megemlíted hogy neked falusiként ingyen van a víz a fúrt kútból, ő meg köbméterenként 700 Ft-ot fizet.

Mára fordult a kocka és a falu kezd előnyösebb lenni. Ezért van az hogy még Bp-ről is ökofalvakba vagy tanyára költöznek, pedig ők előtte nem is ismerték az önellátást. Persze a munka miatt faluról is sokan költöznek városra.

2015. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdező egy szóval sem említette, hogy budapest lenne a képben. Várost és falut írt. Vagy ebben az országban csak egy város van, ami budapest??? Ja, nem tudtam....de kezd leesni...sajnos már itt tartunk.
2015. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

@22:03


Hiába szavaztok le, egyszerűen így volt. Ettől függetlenül nem nézem le a falusiakat, van egy ismerősöm, aki tanyáról jött be a városba, de egy nagyon jó fej rendes figura. Ettől függetlenül akiket említettem undorító emberek voltak. Kekeckedtek mindenkivel, játszották az agyukat mint ha ők lennének a világ közepe, meg közbe döngették a mellüket hogy ők a falusiak, meg hogy ők tudnak traktort vezetni. Szánalmas egy bagázs volt.

2015. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!