Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baja olyan sok embernek...

Mi a baja olyan sok embernek a gamer/egyéb srácokkal? Miért gáz? És a Star Wars?

Figyelt kérdés
Én lány vagyok, mégis imádom ezeket a dolgokat, Képregényt olvasok, és be is öltözök a kedvenc karaktereimnek játékokból, képregényekből, animékből, mangákból.

2015. nov. 20. 09:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Én bírom a kockákat, a legtöbbjük jó arc, és azt se felejtsük el, hogy nem éppen a sikertelenek közé fognak tartozni a munkaerőpiacon... (volt már kocka barátom, akit lenéztek a raktáros/recepciós munkakörben dolgozó ismerősei, csak mert ők naponta jártak inni...)


A Star Wars meg azért gáz, mert hatalmas reklámkampánnyal tolják le az emberek torkán, az embernek az az érzése, hogy aki ezt szereti, az azért szereti, mert megmondták neki, hogy ezt kell szeretni.

2015. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Azért a kockákat (aki tényleg az) ne keverjük az informatikusokkal. Utóbbiaknak tényleg jó elhelyezkedési lehetőségei vannak, de előbbieknek többnyire csak az megy, hogy a lol ikonjára duplaklikkeljenek (meg kell csak nézni az itteni számítástechnika rovatot), kettes számrendszerről még nem hallottak, azt meg végképp túlzás elvárni, hogy egy c++ kódot megírjanak mondjuk.
2015. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ha az én megjegyzésemre mondod: én kevertem az informatikusokkal, de az én barátnőm éppen informatikusnak tanul.
2015. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ezek csak egyszerű normál hobbik.

Semmi magasztos nincs bennük, amitől felsőbb rendűnek érezné magát az ember.

Sokan túlzásba viszik mindent csak mértékkel. Nézzetek, játszatok este 10-9 után mikor már úgyse mennétek sehova.


Antiszociális másik probléma szülői neveltetés elhanyagolás stb. Ember saját döntése elmegy-e bulizni, moziba stb vagy nem. Zárkózott attól lesz valaki pl.: sokszor csúfolták stb nem beszéli meg senkivel problémát... Önbizalomhiány... rossz tapasztalok miatt. Embertársainkat lehetne leginkább hibáztatni úgy viselkednek egymással, úgy-ahogy külsőről ítélkeznek stb...


Csak azért gázok ezek a tevékenységek, mert nem ezeket nyomatják le ezerrel az ember torkán a tévében. Anime is lehetne ugyanúgy népszerű tévések körébe, mint a Star Wars, vagy Violetta.... Tévé látottak az a jó az a menő, amit net mutat az nem...

2015. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Azoktól mászom falra, amikor felnőttként megnéznek egy Shrek-et vagy valamilyen animációs amcsi filmet és azok mondják, de gyerekes stb az anime csak úgy láthatatlanban max a Dragon Ball-ra meg pokémont mondják példának.


Nézzetek meg egy Death Note, Monster-t, Parasyte the maximumot. Magit, High scool of the dead, High School DXD...

2015. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
6%

"Az összes hobbi, amit egyedül is lehet űzni, el tudja azt érni, hogy az ember magába fordul és elzárkózik a külvilágtól, ez nem csak a játékokra jellemző"


Hát érdekes módon csak a számítógépfüggés lett bejegyzett betegség. Nem véletlenül ez a kérdés témája. Gyöngyfűzéstől meg olvasástól nem lettek még szociopaták a gyerekek. (Amúgy is szánalmas érvelés a másra mutogatás.)

2015. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
77%

"Hát érdekes módon csak a számítógépfüggés lett bejegyzett betegség. Nem véletlenül ez a kérdés témája. Gyöngyfűzéstől meg olvasástól nem lettek még szociopaták a gyerekek. (Amúgy is szánalmas érvelés a másra mutogatás.)"


Egyik hobbitól sem lettek még szociopaták az emberek. Ha valakire megvan az agresszióra a hajlam, azt bármi kihozhatja.

Persze, hogyha valakinek a látószöge helyett egy cső van, akkor nem csoda, ha nem tud elvonatkoztatni a saját véleményétől és elgondolkodni.

Gondolom még sosem hallottál olyanról, hogy valakinek azért nem lett szociális élete, mert egyfolytában olvasott, pedig ez sem egy kirívóan ritka dolog.

2015. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
9%

"Egyik hobbitól sem lettek még szociopaták az emberek."


Egy kicsit nézz utána: népbetegség a számítógépfüggés!!! Ehhez persze kellett egy fél generáció, amelyik a gép előtt ült napi 10 órában serdülőkorban, de mára megvan. És mint minden újkori -a fejlődéssel összefüggő- betegség, az is az USA-ból indult, először ott jegyezték be, de mára hazánkban is elég népszerű. Olcsó és kényelmes megoldás a szülőknek, hogy a gyerek elvan a szobában iskola után délután egytől este 11-ig. Szociális interakció nulla, kapcsolati tőke nulla, (párkapcsolat is jócskán megsínyli) még ha a tanulmányait meg is csinálja, az életre való esélyei jóval kisebbek, mint azoké a társai akik régimódi életet éltek, és szakkörökre jártak, zenéltek, sportoltak.

2015. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában vagyok ezekkel, de ettől függetlenül még egy ember sem lett emiatt szociopata.


Ráadásul az ilyenen nem kell meglepődni.

Ha szarnak a fejedre a szüleid, akkor ki fog alakulni benned egy önképzavar, miszerint értéktelen vagy, emiatt nehezebben fogsz kapcsolatokat kialakítani és könnyebben leszel olvasás vagy játékfüggő, ahol bele tudod magad élni egy sikeres karakter bőrébe.

Egyszer sem tagadtam le, hogy a játék nem képes "elvenni az embertől az életét" viszont az ilyesmik elsősorban a szülők és az adott egyén környezetének a hibája.

Továbbra is tartom azt a véleményemet, hogy bármelyik egyedül űzhető hobbi képes arra, hogy az embert elvonja a szociális tevékenységektől. Ha van rá hajlamod, akkor nagyobb eséllyel fogsz zárkózott típus lenni. A játékoknál/könyveknél viszont valóban nagyobb az esély az ilyenekre, de ez nem az adott mű hibája, hanem az embereké.

2015. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

A számítógépfüggés lényegében információfüggés, a telefon előtt ugyanúgy befügg az ember mint a gép előtt.

A rendszerünk szerves része az ember túltöltése információkkal és érzelmekkel, ezért is lett "számítógépfüggés" a neve.

2015. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!