Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember miért igénytel...

A legtöbb ember miért igénytelen minden téren?

Figyelt kérdés

- Inkább foglalkoznak hírességek életével, mint hogy a sajátjukat alakítanák.

- Fontosabb, a közösségi portálokon kép, mint a valós megítélés.

- Gagyi zenét hallgatnak. Ilyen tehetségtelen senkiket sztárolnak, mint ez a Niki Minaj(nem érdekel, ha rosszul írtam a nevét)

- Ócska látvány filmeket néznek. A Marvel egy kaptafára épülő filmjei sorra profitot termelnek és olyan gagyik lehetnek sikeresek, mint a Hunger Games vagy Twilight.

- A kiadók félkész játékokat dobnak a piacra és a sok birka rajong értük.

- Beérik a szar minőségű ételekkel, italokkal, ruhákkal.


2015. nov. 24. 12:35
 1/8 anonim válasza:
69%
Mert, ahogy mondtad te is, birkák.
2015. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Te is elég igénytelen vagy, ha még az sem érdekel, hogy rosszul írsz le egy személynevet.
2015. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Mert modern világ ide vagy oda, a legtöbb ember megmarad "egyszerűnek". És ezt nem leszólásból mondom, csak egyszerűen így működünk. Régen is a többség földművelő, kétkezi munkás volt, vagy írni olvasni nem tudott.


Alapvetően mindenki jobban szeret a másik életéről pletykálni, a másikat kibeszélni, addig sem a saját gondjaival, saját céljaival kell törődnie. Persze meg lehet találni az egyensúlyt, tény hogy sok olyan van aki semmit nem tesz a maga életéért, bezzeg a másét A-tól Zs-ig meg tudja tervezni.


A közösségi portálos dologról szólt is egy South Park rész, amiben az volt a lényeg hogy a csajok csináltak magukról agyon photoshoppolt képet facebookra, és azonnal mindenki "jó csajnak" nézte őket.


A gagyi zene és a látványfilmek relatív dolog. Alapvetően mindenki azt hallgat amit szeret. Ami 5 éve még menő zene volt, ma már kínosan hangzik, de mellette vannak örök klasszikusok is amit mindenki imád...


Filmek és játékok terén sajnos tény, hogy egyre ötlettelenebbek, és egyre csak a látvány a fontos. Na meg lassan nincs új film, csak remake, mert az garantált bevétel az esetek többségében. Viszont...nem kötelező csak a Hollywood-i látvány filmeket nézni, készülnek mellette ezerszer minőségibb darabok is.


A játékoknál a legfőbb gond, hogy a számítástechnika tipikusan az a terület ahol mindenki a legújabbat akarja, és a játékoknál is kb kötelező érvényűnek tekinti hogy hát neki most azonnal játszania kell ezzel meg azzal. Holott ha vársz 1-2 évet, akkor 90%-os leárazásban megkapod az egészet egyben.


Kajás dolgok is érdekesek...én is azt látom, na meg sokszor magam is úgy vagyok, hogy veszek minden hülyeséget, és másoknál is azt látom hogy sör, bor, kóla, olcsó üdítők, halom nasi, torták...

2015. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

A bátyám is ilyen, és azt vettem észre rajta, hogy menekül az olyan dolgok elől, amin egy kicsit is el kell gondolkodni.

Hogy sorba menjek az általad leírt pontokon:

-Hírességek életével nem megterhelő foglalkozni, viszont meghallgatni a napi politikát fárasztó és esetleg fel is bosszant. Tehát kerüli a bosszankodást.

-Egy jó profilkép a legkiválóbb álca.

-A minőségi zenének általában van tartalma is, ezért arra már oda kell figyelni, és elég nehéz egyeseknek egy összetettebb zenei műt úgy élvezni, hogy közben még értelmezzék is.

-Ugyanez igaz a bugyuta filmekre. Egy elgondolkodtató film nem jöhet szóba, mert depressziós lesz tőle, meg nem tud kikapcsolni, mert gondolkodásra készteti.

-Játékokban annyira nem vagyok képben, de itt megint a gondolkodásra való serkentés lehet a kulcs.

Minél előbb szétlőni egymást, és gyors sikerélményt elérni.

-Az ételekről regényt tudnék írni, csak úgy tudsz valamit megszeretni és értékelni, ha van róla ismereted.

Ruhának nem kell drágának lenni ,csak legyen egy kialakult stílusod és tudatosan keresd a hozzád illő darabokat. Nem attól tűnik valaki gagyi öltözetűnek, mert turkálóból öltözik ,hanem a rossz párosításokból, attól lesz szedett-vedett.

Struccpolitika, és az információ szándékos kerülése a válasz.

2015. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Ettől függetlenül, persze ki is fordíthatjuk a kérdést.


- Te nem vagy igénytelen, hogy a "legtöbb emberrel" foglalkozol magad helyett?

- Közösségi portálokon sem kötelező magunkat mutogatni, sem másokat nézegetni.

- Zenét mindenki azt hallgat amit akar, ha tetszik neki hát hallgassa.

- Filmeket sem kötelező megnézni, vagy elég körbenézni kicsit és talál az ember szórakoztatóbb darabokat.

- Játéknál is leírtam hogy nem kötelező megvenni, és azért születnek itt is jó darabok.

- Étel, ital meg végképp csak rajtunk áll, hogy mit veszünk meg.

2015. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem biztos, hogy azok az emberek igénytelenek, te meg a szentisten vagy. Lehet, hogy csak más az életvitelük és az ízlésük, mint neked, nem?


Engem érdekel néhány híresség élete, sőt a barátaimé, családtagjaimé is. Emellett élem a sajátomat. Hú, de igénytelen vagyok.


Közösségi oldalakon nem vagyok regisztrálva, mert tudom magamról, hogy úgyis lusta lennék foglalkozni vele. Lehet valaki szerint ettől vagyok igénytelen.


Olyan zenét hallgatok és olyan filmet nézek, amilyet szeretek. Miért hallgassak/nézzek olyat, amilyet te szeretsz, csak hogy ne szólj le? Akkor úgyis leszólna más, akinek meg az nem tetszik. Miért feleljek meg másoknak ahelyett, hogy inkább magamnak felelnék meg?


Sok filmsorozat, tévésorozat, könyvsorozat is "félkész", amikor kiadásra kerül. Ezeket a fogyasztók visszajelzései szerint alakítják, fejlesztik, mint a játékokat is. Szerintem ez inkább pozitív dolog.


Jó minőségű ételt, italt, ruhát nem mindig engedhet meg magának az átlagember, és nem is mindig kapható. Azzal kell beérnie, ami van. Hiába megyek el úgy a kisboltba, hogy most egészséges kaját fogok venni, ha egyszer nincs olyan a polcokon.

2015. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

12:59...igen valahol erről van szó. Szerintem ez összeköthető azzal amit mondtam, hogy az emberek többsége "egyszerű" és nem a folyamatos gondolkodásra termett.


Na meg, alapvetően manapság egyre többet várnak el tőlünk, már gyerekként egy halom felesleges tudást tolnak a fejünkbe, kötelezően tanulunk 18 éves korig, és akkor még semmit nem tudunk, kell egy szakma, egyetem...22-25 éves lesz az ember, mire oda jut hogy egyáltalán dolgozik.


És a munka is olyan, hogy testileg, lelkileg lefárasztja az embert. És valahol érthető, hogy valaki 8-10 óra munka után tényleg csak a kikapcsolódásra vágyik.


A kikapcsolódást viszont teljesen jól meg is adja a mai modern világunk.


Én munkakörömben 10+ órán át is topon kell lenni, gondolkozni, kapcsolatot tartani emberekkel...és egyszerűen nem vágyom semmire ha hazaérek, csak a kikapcsolódásra.


Engem nem érdekel a politika, beleszólni úgysem tudok, 5 perc alatt felidegesít, na meg totál felesleges félelmet kelt...akkor már inkább olvasok valami érdekeset, nem feltétlenül sztárok életét, de valamit ami érdekes, de nem kelt negatív érzéseket. Elvégre kikapcsolódni akarok és nem idegeskedni még otthon is.


Ugyanez van zenékkel, filmekkel, játékokkal. Néha már pont hogy herótom van attól, hogy minden film mondani akar valamit. Például a politika. Mindenki tudja hogy szar...aztán jön egy film ami elmondja hogy szar...na hurrá, addig is tudtam. Néha pont csak ez a jó, ha nem kell túlagyalni, csak legyen egy jól felépített sztorija, világa a filmnek, ami magába szippant, és kikapcsol arra a 2 órára.


Szerintem átlag embernek valahol a jó hangsúlyt kellene megtalálnia, hogy kikapcsolódás is legyen, akár film, akár játék, de mellette legyen egy kis kimozdulás, család, barátok, sport, önfejlesztés.

2015. nov. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tehát aki nem azt szereti, amit te, az igénytelen?
2015. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!