Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tud senki ismerkedés...

Miért nem tud senki ismerkedéskor teljesen nyílt őszinte lenni és részletesen beszélni magáról?

Figyelt kérdés
Én elég könnyen megtudok nyílni ilyenkor mindig részletesen beszélek magamról, hogy hogyan telnek a napjaim, szeretek a múltamról is beszélgetni, problémáimról is, hogy nem találtam még meg a helyemet a világban, de úgy látom alig vevők erre. Nyíltan szeretek kimondani mindent, de miért nem jó ismeretleneknek bővebb információkat kiadni magamról, mikor az a lényeg az ismerkedésnek, hogy megnyíljunk egymásnak és őszintén beszélgessünk nem akarok lelkiszemetes ládának használni senkit se, de kikell beszélni magunkat, hogy a szorongásokat legyőzzük. Én csak így tudok rendesen ismerkedni, csak sajnos úgy látom sokan nem értékelik az én ismerkedési módszeremet.
2015. dec. 10. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elso par alkalommal elmondasz mindent magadrol, akkor utana mar nem leszel erdekes. Most nem tudom, hogy melyik nemet erosited, de pl egy randin ha elmeseled az elettorteneted a csajnak, akkor nem fog keztetest erezni, hogy ujra talalkozzon veled.
2015. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt tapasztalom netes ismerkedésnél.

Mivel nem túl népes helyen lakom és az ismerkedési lehetőség is a 0-val egyenlő hétvégente, meg alapból visszahúzódó vagyok és neten nyíltabb vagyok ezért interneten szoktam keresni barátokat.

Akárkivel beszélgetek akármiről, én szívesen elmondok bármit, sokat jár a virtuális szám, az emberek meg csak ilyen sablon dolgokkal reagálnak (aha,igen,értem,az jó) és amikor megkérem őket hogy kicsit dumáljanak már mert olyan rossz látni hogy csak én írok akkor általában kapom a "hát de én nem tudok mit mesélni" választ, vagy csak szimplán ott hagy..

Eddig nagyon kevés emberrel találkoztam aki tényleg beszédes :D


Szerintem nincs komolyabb oka. Van aki nem bízik ismeretlenekben, van akinek nem jön be az adott téma vagy partner. Vannak akik megnyílnak a későbbiekben, de van akinél ez rányomja a bélyeget az egész ismerkedésre :/

2015. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ez olyan rossz érzés számomra, hogy adagolni kell ezeket szépen lassan. Ismerkedtem úgy, de mindig bennem van a kényszer, hogy kiadjam magam teljesen és ne kelljen bizalmi játékokat játszani, meg nem kéne teljesen jó színbe tüntetni fel magam, hanem bízzunk meg egymásban egyből és legyünk hamar túl ezen az ismerkedési fázison és ha jól kijövünk alakuljon ki köztünk egy érzelmi kapocs és így eredményesebb párkapcsolatok születnének, mert jól megismernék egymást az emberek.
2015. dec. 10. 17:58
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát én élőben is megtudok egyből nyílni, de ettől függetlenül nehezen ismerkedek, pont e miatt az ismerkedési etikettek miatt, hogy adagolni kell ezeket. Ezt azért gondolom így, mert feleslegesnek tartom ezeket az ismerkedési játékokat, sablonokat hogy mit dolgozol, mit csinálsz szabadidődben amivel nem lenne gond, ha nem kéne ezeket fűszerezni, hanem inkább személyesebb témára térnénk át, hogy jobban teljesebben ismerjem meg és tudjam, hogy működhet e köztünk és legalább megismerem rendesen. Több szeretetet kéne adni egymásnak és nem egy ismerkedési etiketthez ragaszkodni.
2015. dec. 10. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:

részletesen beszélek magamról,

szeretek a múltamról is beszélgetni, problémáimról is.

Ezzek is problémák,nagyon senki sem szeret olyannal ismerkedni,aki a problémáiról és a múltjáról beszél. :/

Vagy esetleg nem lehet,hogy túl sokat beszélsz? És nem hagyod szóhozz,jutni a másikat? :-)

Esetleg várd meg amíg jobban,megismerkedsz valakivel utánna kezdj el ilyenekről beszélni,nekem nagyon lehangoló lenne,ha valaki állandóan arról beszélne,hogy mi volt...milyen pro lémái vannak..:/

Főlleg,ha még csak ismerkednénk..

2015. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiúk vagytok?
2015. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 David82 ***** válasza:
Valaki itt kérdezte, de szerintem a kérdező fiú. Ha mindent elmondanék mindenkinek magamról, akkor nyitott könyv lenne az életem. Inkább hagyni kell, hagy feszegesse a másik a dióhéjakat. Ha nagyon szeretsz beszélni magadról, de nincs kinek elmondanod, akkor keress az iskoládban/munkahelyeden takarítónőket, és mond el nekik. Őket lehet, hogy érdekelni fogja. :)
2015. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert van a melankolikus típus, aki csendes, zárkózott. Tőle ne várd, hogy egyből megnyílik és tálal. Egy szangvinikus, vidám ember sokkal könnyebben megnyílik, a flegmatikus is elég csendes, nem biztos, hogy sokat beszél. Ez nem feltétlenül játszma, szimplán első alkalommal nem mindenkiben alakul ki a bizalom egyből, mért adjam ki magam olyannak, akit alig ismerek és nem is biztos, hogy találkozunk újra? Én inkább pl. hallgatni szeretek. Nem mindenki beszél szívesen a múltjáról sem, van aki okkal. Problémákkal elsőre szintén nem tanácsos traktálni valakit, mert esetleg elmenekül. Valóban jobb téma a kedvenc hobbi, hogy telnek a napjai, milyen zenét szeret. Ebből is nagyon sok minden leszűrhető.
2015. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem mondanak el mindent magukról, mert van annyi eszük, hogy ne nyíljanak meg teljesen elsőre egy ismeretlennek, akiről nem tudják, hogy fog reagálni, vagy nem él-e vissza valahogy az infóval.

Vannak magánjellegű dolgok az ember életében, amikhez vadidegeneknek semmi köze.


Hogy a te problémáid miért nem érdekelnek idegeneket?

Mert:

-megvannak a saját problémáik, nem vehetik a nyakukba boldog-boldogtalanét, maximum a hozzájuk közelállókét, te pedig még nem vagy az.

-nem ismernek, nincs érzelmi kötelék, ezért nem igazán tudnak érzelmileg úgy reagálni, ahogy te szeretnéd.

-úgy vannak vele, ha valaki nem találta meg a helyét a világban, az a saját gondja, ők mit tehetnének?


Az ismerkedésnek a legelején főleg az a lényege, hogy kapjunk egy általános képet a másikról, de nem arról, hogy mik az apró-cseprő bajai, majd ennek is eljön az ideje, a bizalommal együtt. Inkább arról, hogy viselkedik, jól tudjuk-e érezni magunkat együtt, milyen a stílusa, a hozzáállása, a humora, stb.

Ezek a leginkább kötetlen, spontán beszélgetésekben, szórakozás közben nyilvánulnak meg, nem úgy, hogy leülök és még épphogy anyámék nászéjszakáját nem mesélem el neki. :)

Ha elsőre túl sok bajomat, nyavalyámat nyomom le a másik torkán, akkor elmenekül, mielőtt megfulladna tőle.

2015. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jókat írtak az előzők, tényleg rengeteg dolog miatt lehet ez.


Sokan az első találkozást, főleg randinál nagyjából marketingként élik meg: Elakarják magukat valahogy adni, mint egy állásinterjún. Egy felszínes, pozitív megjelenést akarnak, hogy később is megkapják az érdeklődést a másik féltől.

Sokan, nem is tudnak miről hirtelen. Új a helyzet, barátkoznak vele és nem igazán ugrik be, hogy miről meséljenek.


Ha valaki egyből elkezdi mesélni az életét, egyeseknek unalmasnak hat, mert túl sokat tudnak meg. Másoknak érdektelenségbe fullad, mint a híradó. Ott elmondanak mondjuk 10 gyilkosságot, de a többséget nem érdekli. Ha egyet mondanak, de tartalmasabban és részletesebben, nagyobb az érdeklődés.


Nagyon jól írta az is, aki az érzelmi köteléket mondta: Egyszerűen nincs meg egy új emberél sokaknál.


Nálam is elég változó a dolog. Ha valaki szimpatikus és nekiáll mondani a dolgait, meghallgatom, mert érdekel. De pl. ha ugyanezt előadja valaki az utcán egy buszmegállóban, egy dög fáradt nap után, akkor nem fog érdekelni. Egyszerűen csak piheni akarok.


Viszont manapság egyre kevesebb új ember mondandója érdekel, mert a többség nem barátkozni akar vagy ilyesmi, csak lelki szemetesládát vagy kiadni magát. Többeknél is észrevettem, hogy ezért nem nyitottak.

2015. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!