Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tud senki ismerkedés...

Miért nem tud senki ismerkedéskor teljesen nyílt őszinte lenni és részletesen beszélni magáról?

Figyelt kérdés
Én elég könnyen megtudok nyílni ilyenkor mindig részletesen beszélek magamról, hogy hogyan telnek a napjaim, szeretek a múltamról is beszélgetni, problémáimról is, hogy nem találtam még meg a helyemet a világban, de úgy látom alig vevők erre. Nyíltan szeretek kimondani mindent, de miért nem jó ismeretleneknek bővebb információkat kiadni magamról, mikor az a lényeg az ismerkedésnek, hogy megnyíljunk egymásnak és őszintén beszélgessünk nem akarok lelkiszemetes ládának használni senkit se, de kikell beszélni magunkat, hogy a szorongásokat legyőzzük. Én csak így tudok rendesen ismerkedni, csak sajnos úgy látom sokan nem értékelik az én ismerkedési módszeremet.
2015. dec. 10. 17:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nézd kedves kérdező, ha allegórikusan akarok választ adni, akkor azt mondom, képzeld el, hogy még nem ismerjük egymást, és meghívlak magamhoz egy kávéra, ismerkedni.

Amikor megjössz a hideg télben nagykabátban, behavazva, dideregve állsz az ajtó előtt. Gyorsan beinvitállak, és utat engedek neked befelé.

- Gyere, vetkőzz le, és közben főzöm a forró kávét, hogy átmelegedj - terellek befelé, és elindulok a konyhába megfőzni a kávét.

Szépen díszített tálcán a gőzölgő kávéval érkezem a szobába, ahol a fotelben ülve te vársz - anyaszült meztelenül.


[Bár valóban én mondtam, hogy vetkőzz le, de csak a kabát levételére gondoltam - előszörre...]


Na, körülbelül így érzi magát a másik, ha rögtön az első alkalommal kitárulkozol. Míg meg nem ismeritek egymást, nem szabad teljesen kitárulkozni. Nem lehet tudni, hogy a másik mire érzékeny. Lehet már az első alkalommal belegázolsz az elevenjébe, holott csak őszinteségi rohamod volt, de nem akartad megbántani...

2015. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!