Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomnövelés, de hogyan?

Önbizalomnövelés, de hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a személyiségem csak én tudom fejleszteni, saját magammal kell elsőnek rendeznem a gondjaim. De hogyan? Évek óta azt érzem, hogy nem vagyok képes teljesíteni, nem vagyok elég ahhoz, hogy végrehajtsak dolgokat. Butának érzem magam. Logikátlannak. Olyan, mintha csak elviselnének, akkor sem törne össze senki, ha nem lennék. szociálisan teljesen nulla vagyok. Nem tudok megnyílni, nem megy könnyen a barátkozás, idegenekkel nem tudok felszabadult lenni. De ha nem teszek azért valamit, hogy "nyomot hagyjak" másokban, egész hátralévő életemben várhatom a galambot, nem fog semmi történni. De akkor sem megy. Mit csináljak? Változtatnék, de nem sikerül. Segííítsetek, kérlek! :D


18/L


2015. dec. 13. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

1) Valószínűleg úgy érzed, akivel barátkoznál, az valamilyen viselkedésformát vár tőled. Vagy csak nem akarsz furának tűnni.


Ez a gondolat önmagában fura viselkedést fog kiváltani belőled. Az emberek általában nem várnak el semmit, ha úgy érzik, hozáájuk hasonló vagy, akkor szívesen beszélgetnek közös érdeklődésről, ha meg nem, akkor nem fogják tudni, mit kezdjenek veled.


Csak beszélj arról, amit szeretsz, akkor a hozzád hasonlóknak lesz esélye megismerni téged.

Ha azon aggódsz, hogy kedvelni fog-e a másik ember, akkor nem fogsz tudni megnyílni, amit a többiek is érezni fognak, és nem tudtok összebarátkozni.

Ne aggódj. Ha valakinek nem tetszel, majd lesz más, akinek meg igen.


2) Logika fejleszthető. Senki nem úgy születik, hogy elsőre logikusan gondolkodik. Ez egy tanult készség.

Mellesleg az emberek nagy része csak részben gondolkodik logikusan, és nagyrészt az érzelmeik befolyásolják a döntéseiket. Nem baj az, ha nem megy a logika, de ha te úgy döntesz, hogy gyakorolni akarod, az egy elismerésre méltó dolog.

Én legalábbis nagyra becsülöm.


3) Azt szokták mondani, minél többet tud az ember, annál jobban érzi, hogy még mennyi sok mindent nem tud.

Én is butának érzem magam, pedig szoktam látni nálam is butábbakat. Ami meg megint egy olyan kérdés, hogy miért kéne, hogy ez engem zavarjon? Nekem is van egy kutatóorvos barátom, és ő sem néz le engem, hogy butább vagyok nála. Elég jó érzés úgy barátkozni, hogy nem a teljesítmény számít.


4) Változtatás: ez egy lassú folyamat, ne keseredj el azon, hogy sokáig nem látsz eredményt. Ha nem adod fel, vagy legalább néha újra próbálkozol, akkor idővel észre fogod venni a változást magadon is, és a barátaidon is.

2015. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!