Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok a női emancip...

Ti mit gondoltok a női emancipációról?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, és tisztázzuk már most hogy nem nézem le a női nemet, csak egyszerűen konzervatív vagyok. A kicsi lányok ösztönösen tolják a babakocsit, dajkálgatják a szülőktől kapott játékbabát. Aztán eljön az modern oktatás rendszere, és az iskolákban belenevelik a lányokba hogy karriert építsenek, gyermekvállalás helyett. Úgy vélem hogy ez az oktatás tönkrevágja a társadalmat, többek között ezért is olyan furák a nemek manapság, már-már felcserélődnek a szerepek is, a férfiak azon kapják magukat hogy ők főznek??! Nekem ez nagyon nem tetszik. Ti mit gondoltok?

2015. dec. 30. 22:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

"a férfiak azon kapják magukat hogy ők főznek??! " - Nem mondod! Férfi szakács?! Botrány!


"Ti mit gondoltok?" - Inkább nem írom le, mert kitiltanak.

2015. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Írjad nyugodtan, nem foglak lepontozni, ez csak az én véleményem. Szerintem a nőnek a feladata hogy a családjának enni adjon.
2015. dec. 30. 22:15
 3/37 anonim ***** válasza:
55%

Az oktatásunk tényleg fos, és tényleg tönkrevághatja a társadalmat, de nem amiatt, amit leírtál.

Én úgy vagyok vele, hogy minden ember, akár férfi, akár nő, eldönthesse, hogy mit akar. Aki akar, maradjon konzervatív, és éljen úgy, aki nem, az ne. A mai feminizmus viszont engem is idegesít, mert többletjogokat akar biztosítani a nőknek, ami nem egyenlőség.

2015. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Férfi vagyok, én totál az ellentétét gondolom a tiednek, díjazom a női emancipáció eredményeit. Szerintem egy gazdagabb, változatosabb élet lehetőségét teremti meg, hogy a férfi is főzhet, babázhat, a nő is motorozhat, építhet karriert. A kulcsszó a lehetőség. Mindenkinek fenntartom, hogy csinálja azt, ami boldoggá teszi, legyen az főzés, gyereknevelés, karrierépítés - akár férfi, akár nő.
2015. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező:

"Írjad nyugodtan, nem foglak lepontozni, "

Félreértettél.

A lepontozást pont le....m!

A moderáció tiltana ki.

De megpróbálom finoman megfogalmazni:


Amit te képviselsz, az már 100 éve is ciki volt. Tény, hogy csak a nő tud szülni, de ha már konzervativizmus: a család nő - férj - gyerek(ek).

A szülés után miért természetes, hogy a nő adja fel a karrierjét, és álljon "szolgasorba"?

A férfi is otthon maradhat a gyerekekkel - és egyáltalán nem biztos, hogy ő a szakmájában sikeresebb lenne mint a párja a saját szakmájában.

Szélsőséges ( ezért "ütős") példa: fogorvosnő és sofőr férfi. Ki mondjon le a karrierjéről?


Hiába írod, hogy nem nézed le a női nemet, a kérdésed maga a lenézés!


Az iskolában pedig nem azt nevelik bele a lányokba, amit te beleképzelsz, hanem azt, hogy legyenek önmaguk.

Érdekes: A FIDESZ által generált "vihar" csak a nőkről szól - de mi van azokkal a férfiakkal, akik nem vállalnak gyereket, akik agglegényként élik le az életüket, és erre még büszkék is?! Sőt, őket a társadalom is kedves bohémeknek tartja, míg a gyermektelen nőket megbélyegzi - pedig egy gyerekhez egy nő és egy férfi kell?!

2015. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

#3.:

"mert többletjogokat akar biztosítani a nőknek, ami nem egyenlőség."

Mire gondolsz?

2015. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Milyen "szolgasor"?? A kislányok 6 éves korukig ösztönösen gondolkodnak, ezért játszanak a babákkal, ők is érzik hogy nekik ez való. De bizony beléjük nevelik az iskolában, hogy ha nem tanulnak jól és nem lesz jó munkájuk, akkor jajj nekik milyen életük lesz. Évezredekig a nők otthon voltak a gyerekekkel, és nevelték őket egész nap, miközben az apa munkája elegendő volt ahhoz hogy fenntartsa a családot. A mai rendszer azonban szándékosan nem ad elég pénzt sokszor a fériaknak, tehát a nőnek is munkába kell állnia. Ez röpke 100 éve kezdett el megjelenni. Az egész rendszer és oktatás szétzúzza az ösztönösen kialakult társadalmat, megérett az emberiség a pusztulásra.
2015. dec. 30. 22:54
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

" Szerintem a nőnek a feladata hogy a családjának enni adjon."


Ezt először nem is értettem, most fogtam fel.

Két megjegyzést engedj meg!


1. A családjának az ad enni, aki az élelem árát megkeresi. Az élelmezéshez nem feltétlenül kell főzni - viszont a főzéshez kell alapanyag.

2. Én férfi vagyok, és speciel szeretek főzni - a páromtól egy rántotta is teljesítmény. Hétköznap nem itthon eszünk, a hétvégi menü az "hobbim".

Közel 30 éve vagyunk együtt, de én sem érzem magam b...nak, és a páromat sem tartom haszontalan állatnak.


Ez a baj konzervativizmussal: mindenkinek meg akarja mondani, hogy hogyan éljen, míg a liberalizmus mintákat ad, és abból mindenki a neki tetszőt választhatja - senkit sem fog elítélni a választása miatt.

2015. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Ha 30 éve eggyütt vagytok, akkor nem lehetsz már olyan fiatal. Gondolj bele, milyen volt 40 évvel ezelőtt az élet, és ne a kommunizmusra gondolj, hanem csak úgy a mindennnapokra. Én 40 éves vagyok, és amit látok az elszomorít. Valami elcseszett megfelelési kényszerből mindenfajta külföldi embert agyondédelgetünk(lásd: gazdasági bevándorlók), míg a magyar embereket leszarjuk, a magyar hajléktalan hadd dögöljön éhen, míg a bevándorlónak enni adunk amiközben nyomkodja az ájfonját. Csak azért hogy a nemzetközi média szemében jó színben tűnjünk fel. És a melegházasság engedélyezése már csak olaj a tűzre, a házasság férfi és nő köteléke, és pont. Ez a liberalizmus. Mindenkit valami újra akar rábírni, miközben elítéli a hagyományhű embereket. Lassan többen ünneplik az Usa függetlenségi napját mint a mi államalapításunkat.
2015. dec. 30. 23:16
 10/37 A kérdező kommentje:
Az élelemadáshoz csak annyit, hogy egy nőnek kell ellátnia a családját, nem csak étel terén, hanem hogy ő is mosson, takarítson, stb.. Ha egy nő nem tud főzni számomra olyan mint ha egy férfi nem tudná megvédeni a családját, nem ő menne egy háborúba stb..
2015. dec. 30. 23:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!