Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok a női emancip...

Ti mit gondoltok a női emancipációról?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, és tisztázzuk már most hogy nem nézem le a női nemet, csak egyszerűen konzervatív vagyok. A kicsi lányok ösztönösen tolják a babakocsit, dajkálgatják a szülőktől kapott játékbabát. Aztán eljön az modern oktatás rendszere, és az iskolákban belenevelik a lányokba hogy karriert építsenek, gyermekvállalás helyett. Úgy vélem hogy ez az oktatás tönkrevágja a társadalmat, többek között ezért is olyan furák a nemek manapság, már-már felcserélődnek a szerepek is, a férfiak azon kapják magukat hogy ők főznek??! Nekem ez nagyon nem tetszik. Ti mit gondoltok?

2015. dec. 30. 22:10
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

"A kislányok 6 éves korukig ösztönösen gondolkodnak, ezért játszanak a babákkal"

Honnan veszed ezt a butaságot?!

A párom kb. 30 éve óvónő. A második diplomájához erről a témáról írta a szakdolgozatát.

A lányok nagy része tényleg babákkal játszik - de van aki nem. És van babázó fiú is. De van autótokkal játszó lány is.

Mond neked valamit az a fogalom, hogy "matriarchális társadalom"?

Hol az igazság?

2015. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerettem babázni soha.

Soha nem képzelgettem el magamat "anyai" szerepben, mert nem érdekelt.

Nem érdekel a főzés/sütés, és ez szerintem később sem lesz máshogy.


Akkor én most egy elfajzott vagyok?

#JAJ!

2015. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én fiú létemre 4-5 éves koromban fél éven át állítólag babáztam,de semmi ferde hajlamom nem lett,hamar elmúlt ez az időszak,a lányok egy jó nagy része meg kisautókkal játszik,ettől ők se lesznek mások,nem berögözöttség az hogy babáznak a lányok és ez nem ösztönből jön,ha abból jönne minden lány babázna.

Unokaöcsém 2 éves,ő meg se nem babázik se nem autózik,ő a fűnyírókat szereti,akkor mi mind selejtek vagyunk akik nem az általad felállított normákat követtük?

2015. dec. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Állandóan vonatoztam meg Matchboxoztam lány létemre.


Az egésszel, amit leírsz, az a baj, hogy pont a csicskamunkát akarod rásózni a "szeretett" nőre. Aztán jön az érzelmi zsarolás, hogy ha ezt nem csinálod, nem vagy nő, nem szeretsz, stb.


Ha önként csinálja a feleséged, semmi baj. De ha te csak úgy látod őt, mint egy szolgát, aki megkönnyíti az életed, akinek az élete értelmének az kell legyen, hogy neked van tiszta gatyád, az már nagyon megalázó.


Te kiktől védted meg a családodat, és melyik háborúban harcoltál?

2015. dec. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
5%

RÉSZBEN egyetértek.

A családban a férfinak kell hordani a nadrágot, megszervezni a dolgokat.

Egy vitában is egy férfi erős kiállására van szükség, nem a nők visítozására.

Igenis a nőnek kell otthonmaradni a gyerekkel, ez ösztönösen is bennük van. Ha meg olyan férfit választott aki sikertelenebb nála, akkor az az ő baja.

Az, hogy szabadidejükben mit csinálnak, ki főz az meg teljesen mindegy.

2015. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
90%

Egy párkapcsolatban egyenlőek vagyunk. Mindketten egyenértékű emberek vagyunk. Nem apucit keresek, aki uralkodjon rajtam, hanem társat.


De ilyen "odabaszok neki és kuss" nőket lehet asszem Oroszországból rendelni.

2015. dec. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
91%

Inkább sok meglátásra nem is reagálok, mert borzasztó maradinak látom ezt a gondolkodásmódot. A konzervatizmus se az ördögtől származik, de egyszerűen nem tud lépést tartani a világgal, miszerint nem azt kell nézni, hogy mi volt, hanem azt, hogy mi VAN. Lehet sírni a háziasszonyok után, de csak a férfiak nem lennének képesek fenntartani az államot plusz a családot egyedül, ilyen világban élünk, ezzel kell kezdeni valamit. De én speciel biztos becsavarodnék állandóan otthon, én szeretek tanulni, szeretek dolgozni, és szerintem mindkét szülő dolga, hogy ilyen mintát mutasson a gyerekének, hogy ne a másik embertől függjön, hanem találja meg a hivatását és dolgozzon, szeresse azt, amit csinál. Meg úgy mellesleg egy iskolázatlan nővel miről lehet beszélni évtizedeken át, mit lehet vele kezdeni, ha semmit se ért a munkádból, vagy az élet alapvető területeiről?

Egyébként mellesleg az, hogy 6 éves koráig babázik valaki, még nem jelenti azt, hogy majd jó anya lesz abból az emberből, vagy akar majd gyereket, vagy lehet-e gyereke. Egyébként nem feltétlenül babáznak a lányok, én inkább sportoltam és állatokkal játszottam, de akkor se kéne szívinfarktust kapni, ha egy fiú akarna babával játszani...

Ahogy az se legyen már lekötelezés, hogy egy férfi főz, vagy elmosogat, mindkét nem ugyanannyit dolgozik, utána meg egy emberre háruljon minden a háztartásból? Csinálja ezt az, akinek megfelel, de én ezt biztos nem vállalnám be, mert engem társnak válasszanak, és ne bejárónőnek. És ezt nem azért mondom, mert büdös lenne nekem a házimunka, hanem mert egyedül nem feltétlenül bírnám, de nem is akarom, mert a közös munkamegosztással is a szeretetét fejezi ki az az ember irántam, illetve több időnk is lesz egymásra. De ha véletlenül történik velem valami, akár ha csak kórházba megyek egy szülés miatt, akkor megálljon otthon az élet, mert a férfi nem képes bekapcsolni a mosógépet? Ez fordítva is igaz. Történik valami a férfivel, és akkor éhen is hallhat a család, mert a nő nem iskolázott és x évig nem dolgozott még soha? Nem 100 évvel ezelőtti normák után kéne sírni, mert már nincs itt helyük. De egyébként ezt nem szeretem a konzervativizmusban, hogy még abba is bele akar szólni, hogy mit csinálnak az emberek otthon a saját életükben. Őszintén, engem nem nagyon érdekel, ha mondjuk Jancsi és Juliska tradicionális felállásban él, Julcsi otthon marad a gyerekkel, Jancsi meg az isten tudja miből él, hogy ezt finanszírozza. De hogy ezt miért ne lehetne viszonozni, és békén hagyni azt, aki nem így él, azt nem tudom...

2015. dec. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az Ákos?
2015. dec. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a mai társadalomban már nehezen áll helyet a konzervativizmus, de biztosan jó irányba változik a világ? Nem arról beszéltem hogy a nő egy rabszolga, és csak az a feladata hogy a gyerekeket nevelje és gondoskodjon a családjáról. Minden nőnek joga van azt csinálni amit szeretne, csak ez ne menjen anyai kötelességei kárára. Ez ugyanúgy igaz a férfi nemre is!
2015. dec. 31. 01:51
 20/37 anonim ***** válasza:
85%
Kitől védted meg a családodat és melyik háborúban harcoltál?
2015. dec. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!