Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok a női emancip...

Ti mit gondoltok a női emancipációról?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, és tisztázzuk már most hogy nem nézem le a női nemet, csak egyszerűen konzervatív vagyok. A kicsi lányok ösztönösen tolják a babakocsit, dajkálgatják a szülőktől kapott játékbabát. Aztán eljön az modern oktatás rendszere, és az iskolákban belenevelik a lányokba hogy karriert építsenek, gyermekvállalás helyett. Úgy vélem hogy ez az oktatás tönkrevágja a társadalmat, többek között ezért is olyan furák a nemek manapság, már-már felcserélődnek a szerepek is, a férfiak azon kapják magukat hogy ők főznek??! Nekem ez nagyon nem tetszik. Ti mit gondoltok?

2015. dec. 30. 22:10
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Eddig szerencsére egyikre sem volt szükség. De gondolkodás nélkül tenném ha adódna ilyen helyzet. Nem is magamról beszéltem amúgy, csak az erősebbik nemről.
2015. dec. 31. 02:11
 22/37 anonim ***** válasza:
87%

Szerinted egy anya nem védené meg a családját? Elég érdekes nőket ismerhetsz.


Szóval szerinted női munka a gyakorlati munka, amit ténylegesen el is kell végezni, napi-heti rendszerességgel, mint mosás, főzés, takarítás, férfi munka pedig az elméleti, hogy ha egyszer betörnek, hívom a rendőröket, vagy ha egyszer háború lesz, megyek.


Ma is folynak háborúk, gondolom, egy katonai bázisról netezel.

2015. dec. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
23%
# 6: Például mikor népszavazást akartak a kezdeményezni, hogy a férfiak is 40 év után nyugdíjba mehessenek, a feministák azt mondták, hogy nem lehet, mert ez sértené az alaptörvényt, mi szerint a nőket pozitívan kell diszkriminálni... Ez azért már felháborító, hogy a férfi nem lehet ugyanakkor nyugdíjba, mint a nő.
2015. dec. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
82%
19: Azért maradjunk annyiban, hogy én nőként nem annyira mennék vissza a régi időkbe, és nem kell olyan abszurdan sok időre gondolni, csak pár évtizeddel ezelőtt is simán okés volt verni a nőt, ha valami nem tetszett. És akkor egy szót se szólhatok, mert én "fehér" heteroszexuális ember vagyok... Minden kornak és rendszernek megvan a maga előnye és hátránya.
2015. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

"Például mikor népszavazást akartak a kezdeményezni, hogy a férfiak is 40 év után nyugdíjba mehessenek, a feministák azt mondták, hogy nem lehet, mert ez sértené az alaptörvényt, mi szerint a nőket pozitívan kell diszkriminálni..."


Linkeld a nőjogi egyesületeket, akik ezt mondták.

Dessewffy Alice NEM a feministák. Az ügyvédnő "meg nem nevezetett magánszemélyek és nőszervezetek megbízásából nyújtotta be a panaszát", ezt bárki mondhatja. Egy nőszervezetet sem sikerült egy hírforrásnak sem megnevezni, viszont mindenki mögé képzelheti azokat, akiket utál. Hatalomtechnikából újabb piros pont.

2015. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

#23.

"a feministák azt mondták, hogy nem lehet, mert ez sértené az alaptörvényt, mi szerint a nőket pozitívan kell diszkriminálni.." - Hoznál erre az állításra valamilyen forrást? Mert én semmi ilyesmire nem emlékszem.

Egyébként tényleg felháborító az eltérő szabályozás, még akkor is, ha a FIDESZ szokás szerint hamis névvel akarja elfedni a valóságot. Ez ugyanis nem a nőkkel szembeni pozitív, hanem a férfiakkal szembeni negatív diszkrimináció.

Oké, hogy a nő otthon marad gyesen, ez számítson munkaviszonynak - de mire a több év kedvezmény egy férfihoz képest, mikor a nők átlagéletkora magasabb?!

2015. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nöt nem tesz boldoggá a gyereknevelés és az otthonlét. Akkor miért is kéne rájuk erőszakolni azt, amit nem szeretnének?

Miért zavar téged az, hogy a féfiak főznek? Én szeretek főzni, a feleségem nem. 20 éve vagyunk együtt és soha nem volt ez vita köztünk.

Mindketen dolgozunk, a házimunkát megosztjuk.Nálunk SENKI nem hordja a nadrágot, mert egyenlőek vagyunk. Mindig mindenben KÖZÖSEN döntünk.Soha nem cserélném le a feleségem egy megalázkodó bólógató Juliskára, aki egész nap házimunkázik.

Rengeteg házaspár gondolkodik így,miért zavar ez téged?

2015. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
*mindketten
2015. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

"A kicsi lányok ösztönösen tolják a babakocsit, dajkálgatják a szülőktől kapott játékbabát. "


Ez baromság. Én ösztönösen játszottam a Lego készletemmel meg a játékautóimmal kislányként. Egyszer kaptam csak babát ajándékba és kapásból sírva hajítottam el, mondván, hogy nekem autót adjanak nem ilyen használhatatlan vacakot! Na ennyit az "ösztönös" babázásról. :P

2015. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kérdező elmenekült, mert már nem tud mit válaszolni. :D
2016. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!