Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell egy egész életregén...

Miért kell egy egész életregény egyetlen kérdéshez?

Figyelt kérdés

Gyakorin már megfigyeltem, hogy felteszek egy kérdést, mondjuk hogy 2 napja megy a hasam. Mit tegyek ellene?


És ahelyett, hogy az adott kérdésre válaszolnának, az adott helyzetet akarnák megoldani, olyan felesleges válaszokkal traktálják a kérdezőt, mint pl egyél egészségesebben, vagy ne egyél paradicsomot tejjel, vagy hasonlók.


Mintha feltételeznék, hogy ez megtörtént, és a kérdező tényleg ennyire fogyatékos. A kérdező pedig ne álljon már neki magyarázkodni, meg kiteregetni az összes privátszféráját csak hogy a válaszadók ugyanazt hajtogassák és hülyének nézzék.


A kérdés az adott probléma megoldására vonatkozott. Nem pedig annak továbbragozására.


Miért divat mindent boncolgatni? Miért nem lehet a kérdésre válaszolni?


2016. jan. 20. 08:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Useful.
2016. jan. 20. 09:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert például a hasmenéses kérdésre akkor lehet rendes választ adni, ha az ember tudja a körülményeket. Lehet a hasmenés antibiotikumtól, gyomorrontástól vagy vírusfertőzéstől (plussz még ezer más októl)és ennek függvényében a kezelési módszerek is eltérőek.


Ugyanez igaz még ezer más kérdésre is. Ha nem egyértelmű a helyzet, akkor nehéz megfelelően válaszolni. Nem életregényt kell írni, de legalább a körülményeket illik felvázolni.

2016. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem a vicces kedvű fiatalságot hibáztatom az ilyen válaszokért, hanem a gyk tulajdonosát, üzemeltetőit, akik az oldal megjelenése óta 100%-ban tojnak arra, hogy valami is változzon az oldalon.

Már teljesen átalakítottam volna az egészet, hogy használhatóbb legyen az oldal.

Szerintem a tulaj jókat röhög magában, hogy a "sok szerencsétlen" itt agonizál még ezen az oldalon.

2016. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert nem szokott elég lenni az, ha megkérdezi valaki: fosok, mit tegyek? Nem turkálás a privát szférájában, az ha valaki megkérdezi, hogy nem e evett össze valamit, amit nem bír a gyomra, vagy nem e beteg, és vannak e még tünetek.

Ha én felteszek egy ilyen kérdést, akkor megemlítek mindent, amitől lehetséges a betegségem oka és eztán kérdezem meg, hogy mit ajánlotok a gyógyításra.

A bunkókat meg le kell szarni.


Ebből kifolyólag engem meg az idegesít, amikor leírja valaki a kínját és erre 3-4 válaszoló elkezdi: velem is ez volt, az én tesóm is hülye, az én anyám is szemét... és elkezdik 3000 karakterben sorolni, hogy ők nekik mi a kínjuk. Senkit nem érdekel, nem erre voltak kíváncsiak. Hm... enyhe összefüggést érzek, mert most én kezdtem el sorolni a kínomat. Na most már ez így marad ha már leírtam. :D

2016. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én azon akadtam ki, hogy konkrétan feltettem egy egyszerű kérdést:


Mikor kell elkezdenem a hiteltörlesztést fizetni?


Egyszerű kérdés, egyszerű válasz: ha kézhez kapom az összeget, és akár már ki is tudom belőle fizetni a tulajt. Ennyi.


Erre elkezdték firtatni, hogy én hogy akarok hitelt felvenni, van-e önerőm, van-e tartalék pénzem, miért nem akarom egyszerre fizetni az albit és a törlesztőt, stb stb. Ez irreleváns a kérdés szempontjából.

2016. jan. 20. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ..vannak olyan kérdések, ami egyenes egyértelmű rövid választ "igényelnek".

Ha pl. valaki megkérdezi, hogy mikor lesz egy bizonyos koncert , akkor ha tudjuk leírjuk a pontos időpontot, és ennyi.

Viszont ha valaki azt kérdezi , hogy "semmibe vesz a párom , mit csináljak?" .

No persze erre is lehet rövid választ adni."Ne hagyd magad !", "Te is vedd semmibe!", "Fogadd el így ha már össze jöttél vele! "stb.

Egy ilyen kérdésre ilyen rövid válasz legalább olyan értelmetlen mint a koncertes kérdésben boncolgatni hogy érdemes e egyáltalán elmenni arra a koncertre.


Nézzük viszont a Te példádat.


Valakinek megy a hasa , mit tegyen ellene?


Itt lehet rövid választ adni ami akár " hasznos" is lehet. Ajánlok egy gyógyszert , egy készítményt, széntablettát vagy valami mást.


Viszont nem látok semmi rosszat abban (sőt) ,hogy ha valaki elkezd bizonyos kérdéseket ilyenkor feltenni.

Miket ettél ,ittál mostanában ? Ugyanis én magam is megtapasztaltam hogy bizonyos tipusu kajánál hajlamosabb vagyok hasmenésre, és viszont ilyenkor más tipusu kajával csökkenteni tudom , vagy akár rövid időn belül közömbösíteni a hasmenést. Tehát ilyenkor szükséges lehet némi háttér információ. Tisztában vagyok azzal,persze hogy ez nem mindenkinél jöhet be .


Ha a tapasztalatomtól,és a gondolkozásomtól nem áll messze , akkor rákérdezhetek arra is , hogy a hasmenést megelőző időszakban nem stresszelt e nagyon valamin. Mivel ez is okozhat hasmenést , már egy más jellegű választ tanácsot is adhatok, de amihez adott esetben igen, egy kicsit "boncolgatni is szükséges".


Azzal egyetértek, hogy a valóban oda nem illő boncolgatás valóban felesleges, bár lehetnek olyan helyzetek amikor nem olyan könnyű rögtön megállapítani , hogy mi oda illő, és mi a nem oda illő.

2016. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem mindig lehet egyszerű tömör választ adni úgy, hogy az valóban segítség is legyen, hiszen rengeteg függ a mögöttes dolgoktól...legyen akkor hasmenés. Ajánlhatnak neki gyógyszert rá, nyilván nem olyan hülye az illető és erre magától is rá fog jönni, meg erre van a google.


Viszont lehet, hogy segíteni fog neki, ha rájön, hogy mitől is van hasmenése, mert szedheti szerencsétlen a gyógyszert, ha közben meg vedeli a tejet, amire érzékeny és hasmenést csinál neki...


Na ezt most rengeteg más kérdés-válasz szituációba be tudod helyettesíteni.

2016. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ritkán kérdezek, viszont szeretek kérdéseket olvasgatni, megtudni mi érdekli az embereket. Amilyen témához kicsit értek (akár tanulmány akár tapasztalat alapján) arra szívesen is válaszolok, vagyis válaszolnék, de van egy fél soros kérdés, amiben semmi, de semmi nem derül ki az illetőről.

Menjek-e ilyen-olyan vizsgálatra (panasz sehol). Elhagyott a barátnőm, mit tegyek? (most kútba akarsz ugrani vagy már ezer éve együtt voltatok és nem tudod hova érdemes ismerkedni menni?) Miért utál mindenki? (komolyan, senki nem mondta, hogy milyennek tartanak?) Hogy legyek sikeres? (????) mennyit egyek, hogy fogyjak/hízzak (háány kiló vagy?)

A példádban hozott esetben pedig nem feltétlen mindegy, hogy mióta tart a dolog, mert lehet egyszeri, de igen komoly betegség oka is a hasmenés, tehát én is megkérdezném, mielőtt felelőtlenül széntablettát ajánlanék a 3 hete tartó hasmarsra.


Vagyis én meg azt nem értem: miért nem tudnak kérdezni a kérdezők?



A Te kérdésed esetében valóban fölöslegesek voltak a feltett kérdések.

2016. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!