Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nálunk miért számít akkora...

Nálunk miért számít akkora durranásnak a Nike Air Max cipő, az IPhone, illetve a BMW? Miért van olyan sok pénzcentrikus ember? Mi értelme a parasztvakításnak?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a nyugat-európai emberek között nem sok embert találni, akinek a legtöbb gondolata a pénz körül forog. Anyukám egyik kolléganőjének a lánya, illetve a veje Londonban él már évek óta. Amikor ez a bizonyos kollegina elmesélte a vejének, hogy itthon sokan mennyire ajnározzák az IPhone-t, sőt, még van, aki hitelt is vesz fel, csak hogy meg tudja vásárolni, a veje csak nevetett. A BMWk-ről már nem is beszélve! Rengeteg olyat láttam már, amin látszott, hogy közel 15-20 éves tragacs, a tulajdonosa mégis büszkén menőzött vele, és a lányok fele el is ájult tőle.


Sajnos a kishúgom osztályában is tapasztalható hasonló jelenség. Az osztályból 1-2 gyerek kivételével szinte már mindenkinek van telefonja, tabletje, és a testvéremet többször macerálják, hogy mikor óhajt vetetni egyet. A szüleimnek azonban esze ágában sincs venni, nem látják értelmét. Ők azt vallják, hogy majd ha elkerül középiskolába, ráérnek akkor venni egyet. És persze ebben az iskolában is felütötték a fejüket a kérdésben megemlített termékek. A gyerekek több mint fele replike Air Max-szel, hitelre vett IPhone-okkal jár iskolába, és sokan ezt tartják menőnek. Akinek pedig egyszerűbb telefonja van, azt kutyába sem veszik. Anyukám ebben az iskolában tanít, és az 5. évfolyamon van egy jómódú gyerek, aki állandóan az IPhone-jával hivalkodik. Amikor Anyukám szóvá tette, hogy ezen kívül is vannak jó telefon, a gyerek a fejéhez vágta, hogy: "Tanárnéni irigy, azért gondolja így!"



De ennél sokkal durvább történetet is hallottam már. Az egyik barátnőm ismerőse bekerült egy elit budapesti gimnáziumba. Szegény, ámde tehetséges, okos lány az illető. Nem tellett neki drága darabokra, az osztály háromnegyed részét újgazdag kölykök tették ki. Egyszerűen kirekesztették, amiért nem volt Air Max cipője, nem tudott IPhone-t venni, stb.


Pedig szerintem sem ez a lényeg az életben. Nekem például Samsung Galaxy Core Prime telefonom van, mégsem érzem magam kevesebbnek, szerintem nem ettől lesz valaki rosszabb ember. Ti mit gondoltok?



2016. jan. 29. 08:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert a nyugatiaknak nem kunszt ezeket megvenni, így nem is különleges. Csóró magyaroknak meg igen.
2016. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%
Jó nektek, hogy van mire fognotok a lenézést, kiközösítést. Már az ovodában sem játszanak a szerény személyiségű, halk, keveset beszélő gyerekekkel, ez később is így marad, de persze egyszerűbb ráfogni, hogy azért, mert nincs drága cipőm, mint a személyiségét direkt kicsit hangsúlyosabbá tenni, mert abban munka is lenne, azt meg senki nem szeretne. Ne mondd már nekem, hogy egy kedves, jó humorú lányt egy egész iskola azért utál, mert nincs iphone a zsebében.
2016. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy az a konkrét férfi nevetett, még nem tudsz levonni messzemenő következtetést. Pl. én is nevetek a hiteles dolgon, de nem vagyok nyugati. ha most megismerne mondjuk egy francia, azt hihetné, minden magyar nevet ezen, csak mert én is.
2016. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
56%

"De ennél sokkal durvább történetet is hallottam már. Az egyik barátnőm ismerőse bekerült egy elit budapesti gimnáziumba. Szegény, ámde tehetséges, okos lány az illető. Nem tellett neki drága darabokra, az osztály háromnegyed részét újgazdag kölykök tették ki. Egyszerűen kirekesztették, amiért nem volt Air Max cipője, nem tudott IPhone-t venni, stb. "


Nem mintha hazugsággal vádolnálak, de Pest megyei elit gimnáziumba jártam, többségnek jól ment anyagilag, de senkit nem rekesztettünk ki semmiért. Egyik osztálytársamnak nem tellett a sulis kirándulásra, és összedobta neki az osztály.

2016. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Akkor Te jól jártál! :) Szerencséd volt!
2016. jan. 29. 20:04
 16/29 A kérdező kommentje:
Egyébként arra próbáltam célozni, hogy a dánokra, angolokra, franciákra, stb. azért nem ez az alapmentalitás jellemző, több országban is élnek ismerőseim.
2016. jan. 29. 21:09
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert röhögve kicsengetik ezeknek a dolgoknak az árát, az ottani fizetésükből, így nem számít nagy dolognak.
2016. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
DE igen, erről van szó. Hogy ott nem számít drágának. Ennyi, ez nem bonyolult. Dánia meg a világ legboldogabb országa.
2016. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van kérdező ez nekem is feltűnt, egyszer írtam is ki kérdést erről de leugattak szépen, hogy irigy tahó vagyok persze azt nem írtam ki, hogy anno iphone 2g-vel kezdtem amikor még a mostani divatmajmok tervben sem voltak és ők oktatnak ki, hogy mi hogy van és mi a menő, és hogy irigy vagyok azokra akiknek ilyen telefonjuk van. mert h azt hitték h nekem nincs. Mert ha lenne akkor isteníteném - érdekes felfogás. Bár valamennyire igazuk van, mert tényleg szeretem de csak akkor veszem elő ha kell. Nem akkor ha látják. jóval túl vagyok a 3. x-emen, így nem fontos, hogy mit szólnak a barátnők meg az irigyek, így csak annyit tennék hozzá: akinek ez fontos, azt el kellene kerülni, tanulja meg csak a saját bőrén, hogy mi a fontos az életben. Majd ha elviszi a nav a szülei házát akkor f-eldughatja a telefonját valami jó helyre mert akkor még csak feltölteni sem tudja.
2016. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
És az olyan emberek, akik azért barátkoznak valakivel mert az illetőnek pénze v bármilyen értéke van azok ÜRESEK. Éréktelen emberek és ezzel kompenzálnák az ürességüket. Ha mindened megvan, ott lesznek az érdekbarátok, de ha leszegényedsz, azaz ha nem tudod velük tartani a szintet, lelépnek, akkor is egyedül maradsz. Egy ideig lesz rossz csak, utána rá fogsz jönni, hogy nem kellenek ezek. Nem a menőség számít. Mert ez amúgy sem menőség. Ez bugris parasztság. És minél parasztabb valaki annál jobban csak a külsőségek számítanak neki.
2016. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!