Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit éreznek ilyenkor a fanatik...

Mit éreznek ilyenkor a fanatikus rajongók?

Figyelt kérdés

gondolom sokan láttak már fanatikus rajongót aki gyakorlatilag mindent megtenne azért akiért rajong, legyen az celeb vagy politikus. Teljesen elvakultak, csak a jót látják benne, a hibáit teljesen figyelmen kívül hagyják, aki egy rossz szót mer mondani rá, azt meglincselik. Azt se bánják ha akiért rajonganak levizelné őket, utána meg képesek lennének soha többé nem fürödni. Ha testközelből láthatják azt akiért rajonganak akkor meg elájulnak.

Ezt mi váltja ki az emberekben? Mi megy végbe ilyenkor az agyukban?


2016. febr. 6. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Forza Milan :D
2016. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

A fanatikus rajongóknak szinte kivétel nélkül marha unalmas, szürke és egyhangú életük van, sosem történik velük semmi érdekes és unatkoznak. Ezért aztán ha valaki megtetszik nekik (pl zenész, vagy sportoló, együttes, stb.), akkor képesek nagyon gyorsan fanatizálódni, mert ez az új dolog egy értelmet ad az életüknek. A rajongás egy dolog, de szerintem sem kell ezt betegesen eltúlozni.

Justin Biebernek is rengeteg tinip¤ csa rajongója van, akik bármire képesek lennének érte. Nem számít, hogy drogozik, több helyen már rendőrségi eljárás indult ellene és az sem számít nekik, hogy egyszer konkrétan leköpte a rajongóit valami erkélyről.

Vagy PewDiePie-nál rendszeresen látok olyan kommenteket, hogy "ha szétmennek a barátnőjével én megölöm magam" stb.


Engem a beteges rajongás addig nem zavar, amíg engem nem próbálnak meg "téríteni". Itt GYK-n is a Herby-vel kapcsolatos kérdéseknél is jönnek a fanatikus 12 éves Herby rajongók, akik mindenkit leszólnak és lepontoznak, aki nemtetszését fejezi ki.

Hogy mit éreznek ezek ilyenkor? Azt, hogy van értelme az életüknek, mégpedig rajongani XY-ért. A fanatikus rajongóknak az a személy, akiért rajonganak Istennek számít, és minden szava/cselekedete szent és sérthetetlen.


Ha megnézed, azok, akiknek normális életük van, és tesznek érte, hogy érdekes legyen (nem csak otthon ülnek), azokból szinte soha sem lesz fanatikus rajongó.

2016. febr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a "fanatikus rajongóról" rögtön ez a kép ugrott be :D


[link]


Szerintem a fanatikus, megszállott rajongást (vagy a vallási fanatizmust) ugyanúgy pszichés betegségnek lehetne nyilvánítani. Olvastam már olyan esetről, hogy egy fanatikus rajongó lány majdnem öngyilkos lett (de megmentették), mert X és Y szakítottak. Na ez már tényleg a beteges kategória. Az ilyen nem normális, és Justin Bieber is az ilyen agyilag beteg fanatikusoknak köszönheti azt, hogy még mindig azt csinálhatja, amit. Indult ellene egy petíció az USA-ban, hogy tiltsák ki az országból, mert nagyon rossz példát mutat a fiataloknak, és amiket csinál, azért Európában már börtönben lenne. Ezt a petíciót már 250-300 ezren írták alá. Erre a fanatikus rajongók indítottak egy ellenpetíciót, hogy "Justin Bieber jó ember, és megváltozhat". A francokat változhat meg, jól kihasználja inkább, hogy az ilyen tiniribik megszállottan imádják őt.

Ez jól példázza, hogy mi folyik egy fanatikus rajongó agyában. Tulajdonképpen a megszállott rajongást egyfajta "lelki drognak" is lehetne nevezni, mert egy fanatikus mindent megtesz azért, hogy minden dolgot megtudjon az általa sztárolt dologról/illetőről.

2016. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!