Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Városban élők, illetve városba...

Városban élők, illetve városban születettek, mit gondoltok azokról, akiknek ez a véleményük?

Figyelt kérdés

"Minél messzebb mész egy nagy várostól, annál normálisabbak az emberek..."


(Én városban születtem és nőttem fel, a közelemben hangzott el egy ilyen kijelentés, de nem csak azért nem tudom osztani ezt a véleményt, mert városban születtem és nőttem fel, hanem azért sem, mert ismerek embereket faluból is, akik nagyon távol állnak a "normálistól" viselkedésüket tekintve.)


2016. febr. 8. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek vele egyet. Vannak normális emberek faluban és városban is.

Voltam olyan faluban, ahol egy nagyon összetartó közösség volt, segítették egymást. De olyanban is, ahogy állandóan meg a pletyka, meg hogy kivel hogyan lehetne kiszúrni. Szóval ez annyira egyedi. Nincs ilyen, hogy minden város rossz és minden falu jó.

Na meg, akik városokban élnek, azok sokan falvakból költöztek oda. Akkor ők normálisak vagy sem? :)

2016. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Baromság.
2016. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Talán arra vonatkozik, hogy városban kevésbé személyes jellegűek az emberek közti kapcsolatok. Városban nem köszönünk az utcán vadidegeneknek, mert folyamatosan vadidegenek jönnek szembe. Vidéken szinte mindenkit ismerünk, vagy legalábbis tudjuk, kicsoda, hallottunk róluk. Ott az a különleges, ha valaki idegen. Éppen emiatt vidéken talán nagyobb a segítőkészség.
2016. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Faluban mindenki ismer mindenkit, ez igaz, de ebből nem következik, hogy segítőkészebbek is. Anyukám faluban nőtt fel, és utálta azt a rengeteg rosszindulatú pletykát, felvágást, rongyrázást, ami ott volt.
2016. febr. 8. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a segítőkészséggel nem értek egyet.

Egyszer egy kis faluban kaptam defektet. Senki sem segített!

Leskelődtek az ablakból. Meg a helyi menő csávó párszor elmotorozott mellettem, oda-vissza, bámult. De semmi segítség.

Szerintem falura sem feltétlenül igaz, a barátságosság. Sok falu éppen, hogy nagyon zárt és zárkózott, az idegeneket kinézik. Míg városban is lehetnek segítőkész környékek. Pl. a mi lépcsőházunk ilyen. Azért is költöztem ide, mert márt a lépcsőházon látszott, hogy annyira rendben van, hogy itt biztosan normális emberek élnek.

De pl. nagyszüleim faluja meg olyan volt, ahol mindenki igyekezett a másikat segíteni.

Egy ismerősöm meg azért költözött el most egy faluból, mert annyira borzalmas volt minden, az emberek, az iskola, az óvoda, borzasztó nevelők és tanárok voltak, akik nagyon csúnyán bántak a gyerekekkel.

Szóval ilyenben általánosítani hülyeség.

2016. febr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A normális relatív. Sok városi szemében a falusi nem "normális" és ugyanez fordítva, a falusi szemében beképzeltek a városiak. Én falun nőttem fel, és kb. 15 éve élek városban. Ma már úgy érzem lassú és fájdalmas halált halnék, ha vissza kéne költöznöm falura, mert sokkal jobban szembetűnnek bizonyos dolgok, mivel van viszonyítási alapom. De hogy kit mi zavar az teljesen egyéni, engem a szegényes felfogásuk zavar, a pletykázásra való hajlam, a művelődésre való igény hiánya, és bizonyos világi dolgok elutasítása. Persze itt most nem a kábítószerre gondolok, hanem pl. arra, hogy a a szüleimet évek óta nem tudom meggyőzni az internet előfizetésre, mondván sokkal rugalmasabbak lennének általa. Ők csak hallottak valamit, hogy sokan mennyire a rabjává válnak, de azt már nem , hogy lehet ésszel is használni. De azért mindig engem hívogatnak, hogy nézzek utána ennek meg annak a neten. Vagy ínyencként próbálj meg vele elbeszélgetni a gasztronómiáról, mikor örül, ha délben még van oldalas a hentesboltban, vagy sikerült venni egy jobb fajta párizsit a közértben. Miközben Te éjjel is leugorhatsz a non-stop-ba ha épp akkor támad kedved valamihez. Meló végeztével 5 után még elmehetsz fitness terembe, vagy hétvégén egy zenei előadásra. Ők 5 után már csak a kocsmába tudnak lemenni egy vadászra. Sorolhatnám még a példákat, de összegezve azt mondom, a várostól távol élő falusiak tájékozatlanabbak lehetőségek hiányában, és ez által beszűkült látókörűek. Ezért nem fog tudni soha kijönni egymással egy vérbeli városi egy vérbeli falusival, mert nincs miről beszélgetniük. De ettől még lehet egy falusi normális. Sokszor a betokosodott életvitelük miatt fellengzősebbek, mert valahol a lelkül mélyén őket is zavarja, hogy el vannak zárva lehetőségektől, ezért egy sajátos mentalitással próbálják közölni, hogy ők is érnek annyit mint a városi. Más területen ugyan, de érnek annyit. Ezt mi városiak néha úgy nevezzük, hogy bunkó, pedig valahol ez csak frusztráltság.
2016. febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zgyzgy ***** válasza:

Városban és falun egyaránt élnek suttyó emberek.

A vidék előnye a természeti környezet, és ezért érdemes vidékre költözni.

2016. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!