Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok álmodozni jómódú...

Ti szoktatok álmodozni jómódú világi életről? Esetleg abban éltek?

Figyelt kérdés

Szüleim egyszerű emberek, egyszerű életet éltek mindig is, soha nem is törtek ki ebből, de úgy különösebben nem is akartak kitörni ebből. Bár igaz ami igaz, nagyon lehetőségek sem voltak felmerülőben.

A lényeg hogy én ebből ki szeretnék törni, világi életet élni, megtapasztalni azokat a nagyszerű dolgokat amiket a világ nyújtani tud. De mint tudjuk minden pénzbe kerül. Sajnos a foglalkozásommal eléggé mellé nyúltam, nem szeretem, nem is abba dolgozom. Jelenlegi keresetemből még megélni se lehetne egy albérletben, szóval szüleimnél lakik. Ez a helyzet úgy elég nyomasztó, a fejem felett meg nem igazán akart még kilobbanni az a villanykörte, ami a nagy ötlet lenne, amivel megcsinálhatom az életemet.

Más is van így?


2016. febr. 21. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Én minden nap! Minden éjszaka álmodozok az életemről, és biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog! Elvetettem Istenben való hitemet és álmaimban és magamban kezdtem el hinni.


Dolgozatoknál meg is látszik. Doga előtt erősítem magamban a hitet, meg szünetben megtanulom az anyagot és 4-es a fizika dolgozatom. Meg 5-ös töri és csak az anyag felét tanultam meg. Mindez azért, mert hittem/hiszek magamban és az álmaimban.

2016. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon tetszik amit az 1. válaszoló írt. Önmagában és saját boldogságában hisz, nem pedig a halál utáni örök életben.

A képzelet valóra is tud válni ha kitartóan elképzeljük azt amit el szeretnénk érni. Erről ír az Agykontroll vagy a Vonzás Törvénye is, de én már az Agykontroll megjelenése előtt ösztönösen alkalmazni szoktam a teremtő képzeletet. Csodálatos érzés amikor valóra válik. Csak egy példa: Katalin hercegnő kislány korában arról álmodozott hogy hercegnő lesz. Aztán erre ébredt: [link]

2016. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Vicces amit írsz, mert az agykontrollt meg a vonzás törvényét pont annyira lehet komolyan venni mint a vallásokat.
2016. febr. 21. 21:02
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
# 3: Különös hogy ezt írod mert én nem ezt tapasztaltam. A vallások nem létező szellemekben való hitre ösztönöznek, azt tényleg nem szabad komolyan venni. De az Agykontroll azért leírja hogy a céljaidban higgy. Az más kérdés hogy az emberek tudják-e jól alkalmazni.
2016. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos vagyok és mégis sikerült elérni az álmaimat. Szerintem ennek semmi köze a dologhoz.
2016. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"De az Agykontroll azért leírja hogy a céljaidban higgy."


Ez vonatkozik a vonzás törvényére is, hogy ezekkel a dolgokkal semmi baj nem lenne, ha nem kavarnának bele mindenféle álspirituális meg áltudományos humbugokat.

2016. febr. 21. 21:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Hiszek magamban és tudom, hogy a gondolatnak ereje van!


Meg is tapasztaltam. Szeptember végén egy barátommal bicajozni mentünk és éppen arról beszélgettünk, hogy milyen durva lenne, ha balesetünk lenne, vagy ha terrortámadás történne. 40 perccel később meg is történt. Eltörtem a lapockacsontomat, és 4 hétig fel volt kötve a kezem. 1 héttel később a barátom borult bicajjal, pillanatnyi eszméletvesztést szenvedve. Ez volt szeptember vége-október eleje környékén. Novemberben terrortámadás. Minden nap élmodozok arról, hogy egy nap videózással fogom keresni kenyerem. 1 hete felmerült egy lehetőség, melyben egy népszerüsítő videót kell csinálnom, amit leigazolnak önkéntes munkaként, mert egy szervezetnek csinálom. Egy olyan szervezetnek, ami játékokkal foglalkozik! Kell ennél jobb? És csak annyit csináltam, hogy hittem/hiszek magamban az álmaimban és a sorsban! És ez kihat a teljesítményemre is. Jobb jegyeket szereztem eddig, mint amilyenekre számítottam. Pedig csak annyit tettem, hogy doga előtt 1-2 nappal megerősítettem a bennem lévő hitet! ;)

2016. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

# 7 Én rohadtul hittem benne, hogy megcsinálom a forgalmi vizsgám és még is megbuktam. Rohadtul hittem benne, hogy a kapcsolatom szép és hosszú lesz, aztán tartott 3 napig.

Csak hogy a két legutóbbit soroljam fel...

Nálad működött, nálam nem... most akkor mi van? Álmodozok, hiszek magamban, hiszek az álmaimba még is több, mint 5 éve csak a szarság történik velem és még mindig pozitívan állok mindenhez...

2016. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 8: Pedig valamit akkor rosszul csináltál.

Az én képzeletem szinte mindig valóra válik. Hogy én is a legutóbbit említsem, még ha kissé gyerekes is. A boltban ösztönösen elképzeltem hogy jó lenne ha lenne nálam egy biciklicsengő mert akkor félremennének a ráérősen vánszorgók. Erre hazafelé a fűben találtam egy dobozt, benne egy vadi új biciklicsengővel, tehát gyárilag becsomagolva.

Vagyis kordában kell tartani gondolataim mert az tuti hogy megvalósul még akkor is ha valami hülyeség.

2016. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha ez tényleg működne én már rég gazdag lennék.... :D
2016. febr. 21. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!