Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek a szüleitek tanították...

Nektek a szüleitek tanították a hivatalos ügyek elintézését?

Figyelt kérdés

Én ha ilyeneket csinálok mindig beégek, vagy egyszerűen nem tudom mit hogyan kell.

Szó szerint bepánikolok.

Osztálytársaim már rutinosak ezekben mindent olyan magabiztosan csinálnak, én meg "miafsz van ilyen?, hova kell menni, kit kell hívni, mit kell mondani, hogyan kell csinálni?"

Osztályfőnöknek is kikötése, ti már felnőttek vagytok el tudjátok intézni ezt meg azt.

21 éves vagyok.


2016. febr. 26. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Részben igen.

Faterommal együtt jártam bankba kicsiként is, ezért láttam mi az ábra. Bankszámlát is korán nyitottak nekem és cipeltek, ha ügyet kellett intézni.

Postára is együtt mentünk, mert levakarhatatlan voltam apámról.

Egyszer-egyszer elkísértem az APEH-ba is. Így az évek során belém ivódott a dolog. Most, ha el kell menni valahová, akkor nem pánikolok. Google mapson megnézem hol van a hely és ott megkeresem az információt és mindent rázúdítok az ügyintézőre. Ő meg tovább küld. :D

23 vagyok.

2016. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem nemhogy nem tanitottak, de en intezem nekik is ha fontos :)


ott az internet, utana lehet nezni barminek, mi milyen hivatalra tartozik, es mi a modja.

2016. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Senki semmit nem tanított. Anyám egyedül nevelt, max a postára kísértem el néha. Aztán nagyon fiatalon külföldre költöztem, nem volt időm azon pánikolni, hogy juj, ki mit fog gondolni ha nem szakszerűen intézem a dolgokat, menni kellett és csinálni kellett. Mondjuk általában sokat segít az életben, ha nem veszed olyan komolyan magadat és nem gondolod, hogy körülötted forog a világ... az ügyintézőnek kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy esetleg rossz nyomtatványt töltesz ki, vagy rossz sorba álltál be, segít, eligazít, eközben semmit nem gondol rólad, mert nem érdekled őt. Felesleges izgulni saját személyed miatt.
2016. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
56%
Kinek kellene szerinted egy 21 éves embernek ezt megtanítania? Szád van, kinyitod, kérdezel, elmondják.
2016. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen megértelek. A zúdítás jó dolog, de legyen a tarsolyban határozott fellépés, ha nincs, akkor minden ügy tovább bonyolódik
2016. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 elwera ***** válasza:

Nem tanították, de kénytelen voltam sok ügyet intézni önállóan. Persze ha nem éreztem elég erőt hozzá, akkor volt hogy megkértem egy haveromat, vagy barátnőmet, hogy jöjjön velem.


Ha a helyszínen semmit nem tudok, hogy melyik ablakhoz menjek, vagy mit nyomjak a gépen ami a sorszámot adja, akkor megkérdem a portást vagy a biztonsági őrt, hogy segtísen. Továbbiakban meg az ügyintézőt. Hát para az mindig van bennem, amikor hirtelen mindenféle papírokat kell kitölteni, de túl teszem magam rajta. Elolvasom, értelmezem, aztán kitöltöm és ha valamiben nem vagyok biztos, akkor visszakérdezek. Pl hogy ide melyik sorszámot kell írni? és azt a vevőkód számot a csekken hol találom meg? Mért nem tudok belépni a netes felületen a vevőkódommal? Stb. Pl az Elműben intéztem valamit így legutóbb múltkor.

2016. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, megtanultam magamtól.
2016. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem tanították. Mindent én magam intézek már jó ideje. :-) Bankszámlát és én nyitottam magamnak, senki nem mondta, hogyan kell. Rájöttem, ahogy írták előttem volt pici szám és megoldottam. :-)


21L

2016. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tanítottak, de az osztályfőnöködnek igaza van, felnőtt vagy, el tudod intézni. Ha nem tudod, hogy kell, akkor odamész, megkérdezed és megmondják. Az összes hivatalos ügy intézése kb. ugyanannyiból áll: egy rakás nyomtatvány kitöltéséből. Odamész, mondod, hogy mit szeretnél, eléd tolnak egy papírt, azt értelemszerűen kitöltöd, visszaadod, és készen vagy. Ha bármi mást kell csinálni, azt úgyis megmondják. Ha valahova nem tudod, mit kell írni, megkérdezed, és azt is elmagyarázzák.
2016. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tanították, de szerintem ezeket a közoktatásban meg kellene tanítani.
2016. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!