Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fontos sok embernek...

Miért fontos sok embernek hogy mindenáron különbnek érezze magát és ezt bizonygassa? Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni?

Figyelt kérdés

észrevettem sajnos hogy sok embernek elmondani nehézségeket az életünkből azért nehéz, mert van egy olyan embertipus, aki örül annak ha a másiknak valami szar, és ezt kapaszkodónak használja arra hogy ezáltal is magát érezhesse különbnek, mert legalább neki ez nem szr az életében. ők azok akik megértést nem igazán tanusitanak, inkább örülnek a más bajainak.


hogy lehetséges az hogy ilyen létezik? és hogy még hangot is ad az ilyen ennek? azt élvezik, hogy ezáltal is többek lehetnek a másiknál. Holott az a másik ember meg lehet másban jobb vagy sikeresebb mint ő, de ezek mindig csak azt hangoztatják amiben ők jobbak vagy sikeresebbek, a saját hibáikat vagy kudarcaikat soha meg sem emlitenék.


oké hogy az ember óvatosságból már nem mond el mindenkinek mindent, ez igy is van rendjén, mert nem tudni hogy mikor találkozunk össze egy ilyennel.


de mégis amikor valakin ezt érezzük meg hogy ilyen ember, hogyan kezeljük őt, és mit csináljunk vele?



#beképzeltség #gőg #dicsekvés #különbnek képzeli magát #felfuvalkodottság
2016. febr. 27. 19:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Értem amit mondasz. Ennél nem látok semmilyen megoldást, mert láthatóan erre "gyúr". Megpróbálnám egyszer közvetlenül közölni vele, hogy nem szeretem, ha a beszélgetés folyamán arra helyezi a hangsúlyt, hogy ő mennyire király, én meg mennyire semmi vagyok, és szeretném, ha ezt abbahagyná.

Aztán ha ez nem változtat, akkor elgondolkodnék azon, hogy mekkora hatással van az illető a lelki világomra, és ha elég nagy, akkor keresnék egy másik munkahelyet. Túl sok más lehetőség szerintem nincs.

2016. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Változtatni nagyon nem tudsz a személyiségén.

De egyetértek 7-es válasszal, egyszerűen bizalmas dolgokat nem kell mondani az ilyennek, én szóba sem állnék ilyennel, nem hogy a privát dolgaimról dumáljak.

De nekem is volt hasonló helyzetem a "barátommal". Kezdetben jól megvoltunk (valahol tudtam is róla, hogy egy bunkó úgy általában), gátlástalanul elmondtam neki minden bizalmas dolgaimat, gondolataimat, majd azon kaptam magam hogy eléggé lenéz, és beszólogat. Eléggé zavart, hogy milyen kifejezéseket enged meg magának, elkapott a düh, és én is a fejéhez beszéltem elég meghatározó dolgokat, amivel a lelkébe martam. Később szóvá is tette, hogy "bántom őt", ami szintén idegesítően hatott, "még hogy én? miközben ő.." Azóta nem beszélünk nagyon, és nemigen van kedve szerepelni nekem, közben nekem is bizonyítási kényszerem volt mindenben, de mára már nem érdekel a véleménye.


Alapjába véve fontos az ilyen önérzeteskedés nekik, csak talán azt felejtik el, hogy nekik is fájna, amit másnak okoznak, illetve másnak is ugyanúgy van önérzete, félelmei, fájdalmai, védekező mechanizmusai, érzései. Lehet hogy épp nincs ahonnan tudják, hogy másban jobb vagy. Persze nem kell előítéletesnek lenni, mégis valamiért elkönyvelik, de ha rájönnek a helyzetekre, csak akkor ébrednek fel.

Bár tényleg nehéz esetek az ilyen marakodó emberek, állást váltani is ér!

2016. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 jmuzsi válasza:

nekem hasonló a problémám itt agyiken egy példa http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszit..

de csak itt

2016. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!