Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek ezen az oldalon miért...

Egyesek ezen az oldalon miért nézik semmibe, ha valaki nyelvvizsgával/kal rendelkezik?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy az illető élesben aztán talán nem tud minden helyzetben anyanyelvi szinten értekezni az adott nyelvből, na de akkor is van egy tudása-legtöbbször megértési/szövegértési-ami nem tűnik el, és ez szerintem nem 'semmi'. Aki nyelvvizsgázik-leginkább középfok-az már előtte X évet tanulta azt a nyelvet. Hozzáad vele az intelligenciájához, akárhogy is nézem. Egyesek ezt miért nézik semmibe?

2016. márc. 1. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
9: Senki sem mondta hogy egy papírtól bárki magasabb rendű lenne, mint a többi ember! Kedves anyuka, az érettségit is leteszik millióan, én például a kisujjamból ráztam ki szó szerint, mégis VAN ÉRTÉKE! Ha semmi lenne, akkor nem állna egy csomó álláshirdetésben alapfeltételként az érettségi. A nyelvvizsga is ilyen, mutatja hogy egy bizonyos szintnek megfelelően igenis vannak ismereteim az adott nyelvről. Mégis miért alapfeltétel a diploma megszerzéséhez a két középfokú nyelvvizsga, mit gondoltok akkor? Viccből? Érdekes lenne már a világ ha kisgyermekgondozó is bárki lehetne, akinek gyereke van papír nélkül... A papír igenis számít. Mutat valamit. És sok esetben előnyhöz juttat.
2016. márc. 1. 10:48
 12/66 anonim ***** válasza:

Kik azok az "egyesek"?

Hozzál már kérlek egyetlen(!) konkrét példát ezen oldalak kérdései közül, ahol ilyent tapasztaltál!


És ha hoznál ( amit kétlek), a kérdésed akkor is értelmetlen lenne, mert nem ilyen általánosító kérdést kell kiírni, hanem esetleg attól a felhasználótól, akitől ilyent tapasztaltál kellett volna megkérdezni, akár privátban is!

Mi, akik nem is tudjuk, hogy konkrétan mire gondolsz, még kevésbé tudhatjuk a választ, mint te, aki ( talán!) találkoztál ilyen esettel, és tudhatod, hogy mi is lett konkrétan leírva.

Mert azt azért erősen kétlem, hogy valaki olyant írt volna, hogy "te bunkó vagy mert nyelvvizsgád van".

2016. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 acelsziv ***** válasza:
100%
akartam válaszolnia kérdésedre de elnézve a habzó szálú acsargásodat... Hagyjuk.
2016. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:

# 15/16 Időpont ma 10:57

Szóval nincs konkrétum.

2016. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
68%

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__2864016..


[link]


[link]


Nemzetközi, erős, angol nyelvvizsgád van? AZ ugyanis valóban előnyt jelent, amennyiben hiányszakmával és jó pár év szakmai gyakorlattal rendelkezel. Utóbbiak hiányában ne is álmodj letelepedésről, ezért írtam, hogy a nyelvvizsgád a legkisebb tényező. Kanada ugyan kétnyelvű, de az angol az, ami valóban előny.

2016. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem pont hgy nem nézik le. Úgy vettem észre, hogy re3ngetegen írják, h "tanulj nyelveket". De ezek az emberek általában csak az észt osztják...
2016. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként meg küzd a fene, a kisebbségi komplexusaidat ne itt kezeltesd, arra vannak szakemberek, ez meg egy kérdezős oldal, nem vitafórum. Ha nem tetszenek a válaszok, amit az egyébként nem létező kérdésedre kaptál, a te bajod.
2016. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:
Angol felsőfokúm is van, kösz a kérdést ;) Angliában voltam cserediák is. Nyelvvizsga nélkül nem mehettem volna oda se....
2016. márc. 1. 11:14
 19/66 anonim ***** válasza:
100%

Hozhatnál egy konkrét példát az "egyesekre". Mert ez olyan hogy egyesek azt hiszik hogy a föld lapos, a hold meg sajtból van, kár ezen kiakadni.


De ettől függetlenül azért hanyatt esni sem kell, csak attól mert valakinek nyelvvizsgája van. Gyorsított tempóban kb ugyanúgy felkészül az ember pár hónap alatt, mint egy keményebb egyetemi vizsgára. De ettől még nem feltétlenül lesz igazi nyelvtudása.


"Hozzáad vele az intelligenciájához, akárhogy is nézem."

Az intelligenciájához nem ad hozzá, most vagy intelligens vagy, vagy nem, nyelvvizsgával is lehetsz tajparaszt.


"Egy előre nem tudott szövegre szövegértési feladatnál HOGYAN lehet bármit is bemagolni, ember???"

Azért valljuk be, nem teljesen hasraütésből kérdeznek nyelvvizsgán. Ha megvan az adott szókincsed, betanulsz szituációkat, stb, akkor már simán átmész.


"A nyelvvizsga is ilyen, mutatja hogy egy bizonyos szintnek megfelelően igenis vannak ismereteim az adott nyelvről."

Alapvetően ahol igazi nyelvtudás kell, ott nem papír alapján fognak felvenni, hanem elmész és szépen elbeszélgetnek veled az adott nyelven.

2016. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:
Nincs kisebbségi komplexusom. Meg vagyok elégedve a teljesítményemmel. Te meg, ha érdemben nem tudsz nyilatkozni és lusta vagy elolvasni egy oldalt, akkor kerüld a fórumokat, mert nem neked való.
2016. márc. 1. 11:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!