Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek ezen az oldalon miért...

Egyesek ezen az oldalon miért nézik semmibe, ha valaki nyelvvizsgával/kal rendelkezik?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy az illető élesben aztán talán nem tud minden helyzetben anyanyelvi szinten értekezni az adott nyelvből, na de akkor is van egy tudása-legtöbbször megértési/szövegértési-ami nem tűnik el, és ez szerintem nem 'semmi'. Aki nyelvvizsgázik-leginkább középfok-az már előtte X évet tanulta azt a nyelvet. Hozzáad vele az intelligenciájához, akárhogy is nézem. Egyesek ezt miért nézik semmibe?

2016. márc. 1. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:
Én sem érzem magam jobbnak. Ettől még nem vagyok értékesebb ember, mint bárki más. Annyit mondtam, hogy előnyökkel jár a nyelvvizsga és igenis teljesítményt mutat. Erre nekem estek..
2016. márc. 1. 11:58
 42/66 anonim ***** válasza:
76%

Nem ezért estek neked. Kaptál teljesen normális és adekvát válaszokat, mire mindenkit lehurrogtál.

Egyébként 17 évesen tettem le az első nyelvvizsgámat, mert épp ráértem. Ettől senki sem lesz intelligensebb. A papír megszerzése nem cél, hanem eszköz, valóban az a lényeg, hogy mit értél el vele - a tudás pedig jó (és fontosabb), de nem feltétlenül a papír tükrözi a meglétét.

2016. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
51%

41: Mi is pont erről írtunk, mégis mindenkit lehurrogtál, meg mindenkinek beszóltál.

De ha neked ez a legnagyobb örömed, hogy veszekedhetsz, akkor örülök neki, hogy ennyit megtehettem érted és hozzájárultam a mai napi boldogságodhoz.

2016. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:
Akkor az érettségi-ről hogyan vélekedtek...? Soha senki nem kérdezte meg tőlem azóta se, hogy mikor uralkodott Mária Terézia.. akkor az érettségitől nem lettem műveltebb? Akkor mire volt jó a sok lexikàlis tudás?
2016. márc. 1. 12:14
 45/66 anonim ***** válasza:

Te nem ismersz olyat, akinek van érettségije, de totál hülye?

Kell és kész. De akinek van, az nem feltétlenül okos vagy művelt.

2016. márc. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 A kérdező kommentje:
és miért kérik alapfeltételként álláshirdetésekben? Egyébként pont írtam ezt is, hogy előnyhöz juttat a nyelvvizsga, tehát 'eszköz' ahogy te említetted. Ezt mind leírtam, nem tudom mi a gond, komolyan. Viszont a nyelvvizsgát nem a két szép szemedért adják, feladatok vannak, amiket teljesíteni, tehát teljesítmény és ismeret áll mögötte. Tehát a nyelvvizsga NEM SEMMI. Remélem, így már érthetően levezettem...
2016. márc. 1. 12:18
 47/66 A kérdező kommentje:
45: nem feltétlenül okos, valóban. De nevezhetjük műveltnek, hisz abból az anyagból kiművelődött, amit számon kértek tőle, márpedig ez több évnyi ismeret történelemről, matematikából ésatöbbi.
2016. márc. 1. 12:21
 48/66 A kérdező kommentje:
Akkor mi a műveltség definíciója szerintetek?
2016. márc. 1. 12:21
 49/66 anonim ***** válasza:
Az érettségi vizsgától biztosan nem, az addig megszerzett tudástól igen (azt aláírom, hogy egy része valóban fölösleges.) Gondolom, azt is ritkán kérdezik meg tőled, melyik a kedvenc komolyzenei darabod, vagy ki rendezte a Mechanikus narancsot...Ha idegen nyelvet tanulsz, az mennyi plusz információt ad azon kívül, hogy ugyanazt az ismert dolgot hogyan fejezed ki az adott nyelven?
2016. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül művelt, mert nem biztos, hogy bármire is emlékszik abból, amit tanult. Vagy eleve lehet, hogy nem is tanulta meg.

Láttál már olyan videókat, ahol az utca emberéhez odamennek és alapnak gondolt dolgokat kérdeznek tőlük?

Vagy csak kérdezd körbe a családodat, barátaidat.

2016. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!