Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek ezen az oldalon miért...

Egyesek ezen az oldalon miért nézik semmibe, ha valaki nyelvvizsgával/kal rendelkezik?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy az illető élesben aztán talán nem tud minden helyzetben anyanyelvi szinten értekezni az adott nyelvből, na de akkor is van egy tudása-legtöbbször megértési/szövegértési-ami nem tűnik el, és ez szerintem nem 'semmi'. Aki nyelvvizsgázik-leginkább középfok-az már előtte X évet tanulta azt a nyelvet. Hozzáad vele az intelligenciájához, akárhogy is nézem. Egyesek ezt miért nézik semmibe?

2016. márc. 1. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:
Az, hogy vizsgán számot kell adni tudásról, akár az érettségi esetében is, azt nem én találtam ki, így van és kész. Aki azon elhasal, annak nincs meg az érettségi, szóval jól képen röhögik, ha elmegy egy interjúra, ahol érettségi alapfeltétel és elmondja, hogy hát neki nem lett meg az érettségi vizsga, bocsi de előtte az iskolában mindent tanultam x évig, szóval legyen már elég ennyi.. Több nyelven beszélni a műveltség része, ugyanúgy aki választékosan, több kifejezés felhasználásával beszél magyarul, arra is azt mondjuk hogy művelt! Különben mire találtak ki ilyen 'badarságot', hogy magyar szinoníma szótár vagy értelmező szótár?? Akkor teljesen felesleges az is, nem? Mindenre használjunk csak egy szót aztán jó'vanazúgy! :( Hát ez alapján a nagy magyar költők és írók egyike sem művelt...
2016. márc. 1. 12:31
 52/66 anonim ***** válasza:
48%
kérdező, van valami szakmai végzettséged, amihez nagyszerűen értesz? mert az, hogy tudsz angolul, önmagában nem nagy szám pl. Angliában, vagy Kanadában. Itt inkább tudnád hasznosítani.
2016. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj. Az én saját definícióm a műveltségről nagyjából az 1. és 4. pont keveréke.


Érettségit, nyelv- vagy bármilyen vizsgát le lehet tenni úgy is, hogy az illető tudásának a töredéke se kell hozzá, meg úgy is, hogy épp csak átcsusszan a léc fölött. Hivatalos helyeken, álláskeresés során nyilván nehezen megoldható, hogy minden egyes jelentkezőnél pontosan felmérjék a tudása mértékét, ezért a papír jó egyfajta előszűrésre. Komolyabb helyeken, ahol tényleg kell a nyelvtudás, a személyes interjú már több nyelven (vagy csak idegen nyelven) zajlik, no ott lehet elvérezni a büszkén lobogtatott papír birtokában is.

Teljesítmény nem a papír, hanem a tudás megszerzésében van, de mint írtam is, ma már ez is lényegesen könnyebb, (erős) középfokú angoltudáshoz a mai tizenévesek lazán, különösebb megterhelés nélkül hozzá tudnak jutni.

2016. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
:) aha...akkor nézzük már meg, hogy a gyereked milyen egyszerűen tanul meg kínaiul. 6 hónap múlva kikérdezem. Ha azt mondod komolyabb erőfeszítés nem kell hozzá, akkor pár hónap elég kell, hogy legyen neki egy középfokú nyelvvizsga letételéhez. Sok sikert a gyermekednek! 6 hónap múlva itt találkozunk ;) Akkor emailen át tudod küldeni a nyelvvizsga papírjait, hogy meg tudjam nézni.
2016. márc. 1. 13:38
 55/66 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, 16 évesen tettem le az angol középfokút, minden felnőtt el volt ájulva. Angolul olvastam, tévéztem, hallgattam zenét, angol fórumokat olvastam, még fanfic-et is angolul írtam. XD


Azt hittem, ahogy idősödöm, ez a varázs elmúlik, mert mindenkinek lesz nyelvvizsgája. És van is. A munkahelyemen, nemzetközi cég, a vevők fele külföldi. A lány, aki angol felsőfokúra magol, mindig értem sikít, hogy jaj, angolul beszélnek, menjek gyorsan. Neki ez csak egy vizsga, nem egy way of life.


Nem sok minden van az életben, amit tudok, és a tudásom nagyját úgy szereztem, hogy ültem a seggemen, és filmeket, sorozatokat néztem. De már több brit emberke hitte azt, hogy amerikai vagyok, olyan az akcentusom. Sőt, magyarok is kérdezték, mikor magyarul beszéltem, hogy milyen nemzetiségű vagyok, mert furcsa az r betűm.


Sok nyelvtanárral is az a baj, hogy azt hiszik, hülye vagy. Emlékszem, az egyik dolgozatban használtam a "do"-t mint... nem is tudom, mi a nyelvtani neve, azt írtam le, hogy "I do appreciate you taking the time."


És áthúzták a do-t, hogy helytelen. Pedig nem az. De ők nem azt hiszik, hogy te tudod, hogy miért használod, hanem azt, hogy hülye vagy. Úgy meg nem tudok fogalmazást írni, hogy mindenhez írjak magyarázatot, hogy nem vagyok idióta.


Úgyhogy ha valakiről annyit tudok, hogy van nyelvvizsgája, nekem is az a feltételezésem, hogy az semmit nem jelent. Pedig nekem is van. De a tapasztalatom az, hogy tényleg sokan csak egy papírnak tartják.


Én is már anyanyelvi szintre tornáztam fel magam, a CPE-n ("legfelsőbb fok") gondolkozom, mert britek javítják, nem Ági néni a sárga Headway-el, és az egész angol nyelvű, nincs fordítás. (Valamiért soha nem tudtam magyarosítani, de az átlagembernek ez arra volt bizonyíték, hogy nem is beszélek angolul. Nem arra, hogy a fordítás/tolmácsolás egy külön szakma.)

2016. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 A kérdező kommentje:
55: Köszi a választ. Tök érdekes volt olvasni, amit írsz. Természetesen értem, hogy mit akartál mondani vele. Hogy egyeseknek fogalma sincs a fordítói/tolmács szakmával kapcsolatban, azt is tapasztaltam sajnos:( Egyeseknek voltak ilyen kommentjeik rá, hogy hát az nem egy nagy durranás, angolul 'már mindenki beszél' :(((( Fogalmuk sincs..
2016. márc. 1. 14:13
 57/66 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, elképesztő, milyen sértettség van benned, ahogy kiforgatsz és támadásnak érzel szinte minden hozzászólást...55-ös nekem is érdekes, mert az én gyerekem is így tanult meg angolul, imádja a nyelvet, és sokszor előfordul, hogy a magyar kifejezés nem jut eszébe, csak az angol. Elsős gimis egyébként, sose volt cserediák, nyaralás során volt csak nyelvi környezetben. Kár, hogy az már nem tűnt fel, hogy 55-ös azt is leírta, miért nem tartja sokra a nyelvvizsga-papírt - ami mellesleg abszolút összecseng sok más hozzászóló véleményével, akiket lehurrogtál.:-)
2016. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
Te nem érted meg, hogy ha valaki csak makog egy idegennyelven, az nem megy át a középfokú nyelvvizsgán. Az hogy esetleg a középfokú anyaga nem elég egy flott kommunikációhoz élesben, az egy dolog, de akiknek megvan a felsőfok, ott nincs olyan hogy ne tudjon beszélni az illető! A semmiért nem lehet felsőfokú nyelvvizsgát kapni, ugyanis! (aki pénzért megvette, arról megvan a véleményem). Nekem két nyelvből van felsőfokú nyelvvizsgám és évek munkája van benne. És akármilyen könnyű nyelvnek van itt nyelvet nem beszélőktől titulálva az angol, annál is évek kellenek a felsőfokú nyelvvizsgához. Évek energiája. Ez nem semmi. Nekem például nem csak a papír van róla, a tudásom is mögötte van, és ezzel nem vagyok egyedül ebben biztos vagyok. És aki tudja mennyi meló van benne, az simán megbántódhat ezen az itteni semmibevevő hozzáálláson. Ezek mellett pedig amit hangsúlyoztam, ez a nyelvvizsga papír sok helyre kinyitotta nekem az ajtókat, ahová nem lett volna elég hogy besétálok és folyékonyan nyomom angolul. Kell róla a bizonyítvány! Ti ezt nem fogjátok fel:( És egy felsőfokú nyelvvizsgára való felkészülést az összes hercehurcájával együtt semmibe venni...hát az szégyenteljes a részetekről szerintem.
2016. márc. 1. 16:40
 59/66 anonim ***** válasza:
Mondom, keretezd be, és imádkozz előtte minden nap.
2016. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:
59: savanyú a szőlő?
2016. márc. 1. 17:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!