Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert neznek ram ilyen undokan...

Miert neznek ram ilyen undokan az emberek, csakmert megszoktam, hogy magas szinvonalon elek es errol termeszetesen is beszelek?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy gazdag csaladba szulettem, ez nem titok, edesapam ceget vezetett mar akkor es 15 eves koromtol dolgoztam nala alkalmankent. Amikor letettem az erettsegit, akkor felvett dolgozni es utana tarstulajdonos lettem. Tehat fele-fele minden bevetel, igy valobban sok penzt keresunk. De nem eltartanak es mar tini koromban is dolgoztam a penzert, megszoktam, hogy en igen fel millioert veszek egy tvt es igen 15 millios hasznaltautom van. Es en ezekrol termeszetesen beszelek, mert egyreszt mindig is igy eltem, masreszt, 18 eves koromtol megdolgoztam erte rendes allasban es egy ceget baromi nehez vinni ketten is, tehat meg mindig nem otthon ulo asszony vagyok. De ha valakivel beszelgetek, aki a mi szinvonalunk alatt el, folyton forgatja a szemet, vagy mindenre nagyot nez. Engem pl nem zavar ha azt meseli valaki hogy az o fia vett egy 200 ezres autot es arra gyujtogetett. Szerintem ez dicseretes dolog. De persze ha rakerdeznek az en kocsim markajara, egybol eltunik a beszelgetes kedves hangulata.. Mintha azt hinne, hogy lenezem vagy nem tudom.. Tisztaban vagyok vele, hogy az orszag 90% rosszabbul el, mint en, de ez zavar. Aki esetleg beszelt mar olyan emberrel, mint en es hasonloan viselkedett, az mit erzett? Es ezt miert csinalja? Utana az emberek nem akarnak velem beszelni se semmi ha rakerdeznek erre arra mennyibe kerul es elmondom a kb arat. Ez nagyon zavaro. Ha pedig veletlen a ceget is (azt nem szoktam mondani hogy cegtars vagyok, nagyon ritkan) elarulom, egybol a hasznot lesik, meg kedvezmeny, meg gondoltam ra hogy kene csak sehol sincs ingyen.. Hat nalam se basszus.. Szoval nem ertem de tenyleg az embereket. Akik hasonlo vagy jobb szinvonalon elnek azokkal mindig szot ertek es sosem volt ilyen.. Kerem valaki mondja el, gondolom itt sok atlag ember van, miert ilyen utalatosak, ha valaki maskepp el, mint ok.

2016. márc. 4. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez kicsit fura. Mi soha nem beszélünk másoknak a pénzügyeinkről. Éppen most vettünk autót, mert egy nénike szépen elitézte a régit, és ha bárki megkérdezzi mennyi' volt, valamivel kikerülöm a kérdést pl. hát beszámolták a régit és így elég olcsó volt vagy valami hasonló. Én nem dolgozok, a férjem jól keress és a szüleim is gondoskodtak rólam így több lábon állok. A gyerekeimet is feltudnám egyedül munka nélkül nevelni ugyan ezen az éleszínvonalon.

Szerintem te, már ne is haragudj de fiatal és buta vagy. Esetleg más problémád van amit az álitolagos pénzeddel szeretnél kompnzálni.

Az ismeretségi köröm, hozzám hasonló anyagi helyzetben lévő emberek és soha vagy csak nagy ritkán esik szó a pénzről vagyis inkább annak hiányáról:) :)

Tudod nagyon nagyon igaz az az a mondás, hogy az sír igazán akinek van...

2016. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
96%
A hozzád hasonló embernek kellően érzékenynek kellene lenni mások irányában, tehát nem az ordító különbséget kellene hangsúlyozni, mintegy felvágni vele és ezzel irigységet, feszültséget6 kelteni. Az intelligens ember tudja, hogy a félmilliós TV-n ugyanazt a brazil szappanoperát látja és eleve ezért nem vesz ilyen TV-t. Ha valaki a 15 milliós használtautóját csak azért vette meg, hogy felvágjon, mert egyébként egy Suzuki-val is meglenne, akkor kérkedik a pénzével. Hát valami ilyen járhat a csórók fejében.
2016. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
93%
első, ne haragudj, te vagy a szüleid pénze meg a férjed gyerektartása tudnák felnevelni a gyerekeidet? Mert azért nem mindegy. Kérdező, mi sosem beszélünk az anyagi helyzetünkről, mert úgy gondoljuk ez magánügy. Ha valaki megkérdezi ezt vagy azt mennyiért vettük,akkor azt mondjuk piaci ár alatt, vagy átlag árán.
2016. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Ezaz hogy en nem az ismerosokrol beszelek, velunk semmi gond. De vannak kornyekbeli ismerosok, szuleim ismerosei, esetleg nagyszuloket ismertek es igy engem es szeretnek kerdezoskodni es nem lehet mindent kikerulni.. Enis azt szoktam mondani, hogy hat a regi is bele szamitott az arban, szoval nem veszes stb. Erre persze rakerdeznek oke mennyi az a nem veszes? Es nem tudom miert de ilyenkor kezd a beszelgetes faggatasba atcsapni es muszaj megmondanom, ha nem akarok bunko lenni. Pl csomo mindent igyis letagadok. Multkor anyam kiskori baratnoje ment el a kapu elott amikor alltam be a kocsival es akkor pakoltam ki a tvt az anyukammal es egyszeruen odalokte hogy na uj tv? Mennyi volt? Azt hazudtunk nyertuk egy sorsolason erre azt mondta, persze, meg a hazatokat is mi? Azt tok jol elrohogott magaba es utana mondta halal komolyan: de amugy mennyi volt? Mond mar mert tetszik. Elarultam neki, erre huzta a szajat meg mindent es kozolte na megy a boltba tejert, mert neki nem szallitjak ki. (Ebedet szoktunk rendelni hazhoz)
2016. márc. 4. 16:00
 5/56 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, akármit is teszel, ha a földhöz vered magad, ez akkor is így van, az emberek ilyenek. (Bár annyira nem értem, hogy terelődik a társaságodban a szó mindig az anyagiakra). Nekem is vannak és voltak dolgaim, amiért sokan irigyeltek, kibeszéltek, megszóltak, úgyhogy én már megtanultam, hogy megy ez. Azzal a társasággal töltsd az időt, aki a te színvonaladhoz hasonlóan él, azt írtad van ilyen társaságod. A másikat meg felejtsd el. Ne keverd a szezont a fazonnal és akkor senki sem bántódik meg és senkinek sem lesz kellemetlen.
2016. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Ez olyan zavaro. Mintha egy aranydobozba lennek zarva es mindenki azt kopkodne, mert neki nincs aranydoboza.. Szerintem ez nagyon serto mert sosem megyek oda ugy valakihez hogy csokolom mici neni, ma vasaroltam ruhat 400 ezerert, a sonka mennyi volt a piacon? Tehat ez.. Ez nekem erthetetlen..
2016. márc. 4. 16:03
 7/56 anonim ***** válasza:
77%

Mert aki az anyagi pénzügyeire "hivalkodik" az nem jó ember. Nem a pénz mondja meg milyen is a másik, és akkor ezekkel a dolgokkal dicsekedik az szerintem jó. Ahogy leírtad a szüleid cége és te oda mentél dolgozni, tehát nem te érted el amit elérhettél volna. Szóval hiába mentél érettségi után oda dolgozni ez nem csak a te érdemed, csak volt "alapod és protekciód". Önmagával egy érettségivel még az életben nem mennél semmire, remélem ezt te is tudod és általam egy érettségi még a művelt, intelligens szintet nem éri el, főleg, ha valaki a pénzügyiről beszélget amit nem saját erejéből ért el.


Ha szegényebb családban születsz és keményen tanulsz, általános iskolában, középiskolában, utána egyetemen melette dikámunkaként, esetleg TDK-t csinálsz, és felfigyelnek rád, vagy utána alapítassz egy saját vállalkozás, startup-ot van ötleted, befektetést kapsz bele, vagy szimplán elmész valahova dolgozni már a megszerzett tapasztalatokkal akkor azt mondom le a kalappal, sikeres és kitartó munkával értél el mindent! A te esetedben csak beleszülettél és szerencséd volt, nem kellet meg törnöd magadat. Ezekkel a dolgokkal nem kell másoknak dicsekedni. Remélem meg értetted amit írtam.

2016. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Nem egeszen ertitek a helyezetet. Egy ceget vezetek, napi 30 emberrel valtok szot eloben es meg kitudja mennyivel telefonon. Plusz nem a hazamban ulok egesznap munka utan, hanem megyek ki a gyerekekkel a jatszoterre es mivel kertvarosiak vagyunk a kornyekbeliekkel (szomszedok, nem baratok!) ki szoktunk allni beszelni valaki haza ele, amig a gyerekek az utcan jatszanak, bicikliznek. Nem fogom azert bezarni a gyerekeket mert ilyen szemetek az emberek. Ok jol erzik egymassal magukat es igazabol amig a ki mit vett es kinek milye van tema fol nem ugrik, addig enis a szomszedokkal.
2016. márc. 4. 16:07
 9/56 anonim ***** válasza:
67%
De a pénzeddel vágsz fel. Így nem vagy jó ember. Ha jó ember vagy és pénzed van. Segíts másokon. Kevesebb pénzből is jó színvonalon is tudsz élni. 15 millió forintos kocsi helyett olcsóbbal is járhatsz ami tökéletesen jó mindenre! Adj pénzt olyanoknak akiknek szüksége van. Alapítványoknak és stb. Bár nem mondom meg mit csinálsz. De, ha én annyit keresnék, nem lenne szükségem annyira. Így segítenék másoknak akiknek az élete nem úgy alakult ahogy kellet volna! Mert mindenki meg érdemli a normális életet, és társadalom szinten segítünk kéne egymásnak, de sajnos a világ eltorzult már. Mindenki öntelt és pénzmániás.
2016. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
90%
"Ez olyan zavaro. Mintha egy aranydobozba lennek zarva es mindenki azt kopkodne, mert neki nincs aranydoboza." :D Ez most komoly? Ez nem semmi megfogalmazás. Azt sugallja nekem, hogy nagyon fiatal vagy és igen, hogy az élet nehéz oldalát még nem tapasztaltad meg. Falun élsz egyébként? Mert Pesten egy jómódú kerületben ilyen nincs hogy mindenki árgus szemekkel azt nézi mit vettél szóval itt nekem kicsit sántít a sztori..
2016. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!