Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert neznek ram ilyen undokan...

Miert neznek ram ilyen undokan az emberek, csakmert megszoktam, hogy magas szinvonalon elek es errol termeszetesen is beszelek?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy gazdag csaladba szulettem, ez nem titok, edesapam ceget vezetett mar akkor es 15 eves koromtol dolgoztam nala alkalmankent. Amikor letettem az erettsegit, akkor felvett dolgozni es utana tarstulajdonos lettem. Tehat fele-fele minden bevetel, igy valobban sok penzt keresunk. De nem eltartanak es mar tini koromban is dolgoztam a penzert, megszoktam, hogy en igen fel millioert veszek egy tvt es igen 15 millios hasznaltautom van. Es en ezekrol termeszetesen beszelek, mert egyreszt mindig is igy eltem, masreszt, 18 eves koromtol megdolgoztam erte rendes allasban es egy ceget baromi nehez vinni ketten is, tehat meg mindig nem otthon ulo asszony vagyok. De ha valakivel beszelgetek, aki a mi szinvonalunk alatt el, folyton forgatja a szemet, vagy mindenre nagyot nez. Engem pl nem zavar ha azt meseli valaki hogy az o fia vett egy 200 ezres autot es arra gyujtogetett. Szerintem ez dicseretes dolog. De persze ha rakerdeznek az en kocsim markajara, egybol eltunik a beszelgetes kedves hangulata.. Mintha azt hinne, hogy lenezem vagy nem tudom.. Tisztaban vagyok vele, hogy az orszag 90% rosszabbul el, mint en, de ez zavar. Aki esetleg beszelt mar olyan emberrel, mint en es hasonloan viselkedett, az mit erzett? Es ezt miert csinalja? Utana az emberek nem akarnak velem beszelni se semmi ha rakerdeznek erre arra mennyibe kerul es elmondom a kb arat. Ez nagyon zavaro. Ha pedig veletlen a ceget is (azt nem szoktam mondani hogy cegtars vagyok, nagyon ritkan) elarulom, egybol a hasznot lesik, meg kedvezmeny, meg gondoltam ra hogy kene csak sehol sincs ingyen.. Hat nalam se basszus.. Szoval nem ertem de tenyleg az embereket. Akik hasonlo vagy jobb szinvonalon elnek azokkal mindig szot ertek es sosem volt ilyen.. Kerem valaki mondja el, gondolom itt sok atlag ember van, miert ilyen utalatosak, ha valaki maskepp el, mint ok.

2016. márc. 4. 15:37
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Nem teljesen szulettem bele. Apam a 0rol indult, egy videki faluban szuletett szoval kb. o ment vegig ezen az uton, viszont, en nem csakugy be csatlakoztam a cegbe, hanem akkor jott be egy nagy zuhanas es viccesen fog hangzani, de havi 200 ezret nem termelt ki a ceg. Hirtelen mindenki megzuhant es elfogyott a penzunk. A hazat es egy kocsit kiveve mindent eladtunk es majdnem egy evig igy eltunk es akkor mondta apam, valakit bekent vennia cegbe, mert kene egy nagy befektetes, megkerdezi az uzlettarsait valaki lenne e tarstulajdonos. En pedig mondtam ebbe nem kerulhet bele idegen, fogtam magam es mindent, szoszerint mindent, tvt, telefont, agyamat(!), muszaki cikkeimet, hangfalat,laptopot, festmenyt.. Egyszeruen mindent eladtam es felvettem tobb millios hitelt es azt mondtam majd en leszek a cegtarsad es kesz. Egy hirtelen meggondolatlan dontes miatt lettem en a cegtars, amit eloszor egesz csalad ellenzett az adossagok miatt foleg. De bevalt! Szoval nem csak ugy odamentem minden nehezseg nelkul hogy szia apa, leszunk tarsak? Tehat nekem is meg van a tortenetem persze. De valobban apam indult nehezebb helyzetbol. Viszont a legtobb kornyekbeli ismer minket, apamat es hogy enis mekkora kockazattal indultam neki, hogy meg a hazunkat is elvehetik, de megcsinaltuk vegul. Megis kepesek ugy nezni ram, mint akit felkarolt egy millionos ferj es egesznap otthon ulhet.
2016. márc. 4. 16:16
 12/56 anonim ***** válasza:
100%
Gondold el, akkor Vajna Tímea mit kapna, ha ilyesmiről kezdene társalogni a játszótéren:D :D :D Nem azért, de iszonyat sokan vannak akiknek még nálad is több pénzük van, ők sem vegyülnek el, hanem a 'sajátjaikkal' töltik az időt. Ez így kézenfekvő és ráadásul így a legbiztonságosabb, mert irigy ember sok mindenre képes lehet...
2016. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
Egyebkent bocsanat a helyesirasi hibakert csak kozben telefonalok
2016. márc. 4. 16:18
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, például ez is egy irdatlan 'kezdő' és naiv dolog a részedről, hogy ennyire bemutatod a családi vállalkozásod dolgait, nehézségeit. Nem értem miért érzed, hogy ennyire mélyen bele kellene menned és magyarázkodnod kellene. Nem kell. Egy igazi gazdag nem magyarázkodik azért mert gazdag. Ezt tanuld meg.
2016. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%

Ez legyen a legnagyobb bajod. Még mindig jobb, mint fordítva.


Nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, azon felül, hogy kedvesen viselkedsz és magadtól lehetőség szerint nem villogsz. Lássuk be, egy szál érettségivel ilyen könnyen viszonylag magasra jutni óriási mázli az élettől. Dolgozol is érte, persze, de mindenki dolgozik - legalábbis azok, akikről most beszélsz. A mázlistákat sokan irigylik. Ez van.

2016. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
Azert vajna timeahoz ne hasonlits kerlek, o a klasszikus peldaja a kitartott noknek.. Meg csak annyit sem kockaztatott, hogy elejtse a telefonjat es osszetorjon, amikor igent mondott egy 70 eves oregembernek. Nekem peldaul a ferjem is cegvezeto, de amikor megismerkedtunk, akkor meg csak gyujtogetett egy ceg inditasara es csak egy otlet volt. Aztan hirtelen belevagott es megtortent. De nala meg mindih tobbet keresek es dolgozok, szoval kitartott nem vagyok.
2016. márc. 4. 16:22
 17/56 anonim ***** válasza:
96%
Elj szerenyebb eletet, ha ennyire zavar, hogy masokat zavarja a fenyuzesed. Jarj olcsobb kocsival, vegyel olcsobb tv-t. En sem tudok mit kezdeni a gazdag baratnoimmel. Nem tudok hozzaszolni a seychelle szigetek vagy mauritius a jobb temahoz, ahhoz sem, hogy Gianninal foznek-e jobban vagy a TG-be, mert mi egyikbe sem jarunk, magunk fozunk vacsorat. Nem haragszom rajuk, nem is irigykedek, de semmi kozom ahhoz a vilaghoz. A te dolgaiddal sem tudnak nyilvan mit kezdeni az atlagemberek.
2016. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:
Ott azert nevtelen vagyok, semmit sem kockaztatok, ha elmondom ezt azt. Egyebkent az eletben is ilyen vagyok, de nem hencegek, egyszeruen ezt szoktam meg. Nalunk mindenki ilyen, nem tema a penz, mert van. Es nem erdekel senkit, ha anyam hazajon fel millios bevasarlassal. Na igen, o a kalsszikus pelda meg a kitartott nore.. De o is megszokta hogy igy beszel. Kozottunk azonban ott a kulonbseg hogy o semmit sem tesz, azert, amikrol beszel, en viszont megdolgozom erte.
2016. márc. 4. 16:25
 19/56 A kérdező kommentje:
*itt
2016. márc. 4. 16:27
 20/56 anonim ***** válasza:
43%
De azt ugye nem állítod, hogy többet dolgozol, mint egy konyhai kisegítő? Vagy mint egy orvos? Azt tudd, hogy vannak akik a belüket is kidolgozzák és/vagy nagyobb a felelősségük, mint neked (lásd emberélet megmentése), mégsem aránylik ehhez a fizetésük. Vállalkozónak lenni és vállalkozni sokszor egy mágikus játék és sok szerencse is kell hozzá, meg hogy bizonyos gazdasági/szociális körülmények a kezedre játsszanak. Ezt ne felejtsd el, kérlek. (apámnak gyára volt, úgyhogy tudom mit beszélek)
2016. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!