Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert neznek ram ilyen undokan...

Miert neznek ram ilyen undokan az emberek, csakmert megszoktam, hogy magas szinvonalon elek es errol termeszetesen is beszelek?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy gazdag csaladba szulettem, ez nem titok, edesapam ceget vezetett mar akkor es 15 eves koromtol dolgoztam nala alkalmankent. Amikor letettem az erettsegit, akkor felvett dolgozni es utana tarstulajdonos lettem. Tehat fele-fele minden bevetel, igy valobban sok penzt keresunk. De nem eltartanak es mar tini koromban is dolgoztam a penzert, megszoktam, hogy en igen fel millioert veszek egy tvt es igen 15 millios hasznaltautom van. Es en ezekrol termeszetesen beszelek, mert egyreszt mindig is igy eltem, masreszt, 18 eves koromtol megdolgoztam erte rendes allasban es egy ceget baromi nehez vinni ketten is, tehat meg mindig nem otthon ulo asszony vagyok. De ha valakivel beszelgetek, aki a mi szinvonalunk alatt el, folyton forgatja a szemet, vagy mindenre nagyot nez. Engem pl nem zavar ha azt meseli valaki hogy az o fia vett egy 200 ezres autot es arra gyujtogetett. Szerintem ez dicseretes dolog. De persze ha rakerdeznek az en kocsim markajara, egybol eltunik a beszelgetes kedves hangulata.. Mintha azt hinne, hogy lenezem vagy nem tudom.. Tisztaban vagyok vele, hogy az orszag 90% rosszabbul el, mint en, de ez zavar. Aki esetleg beszelt mar olyan emberrel, mint en es hasonloan viselkedett, az mit erzett? Es ezt miert csinalja? Utana az emberek nem akarnak velem beszelni se semmi ha rakerdeznek erre arra mennyibe kerul es elmondom a kb arat. Ez nagyon zavaro. Ha pedig veletlen a ceget is (azt nem szoktam mondani hogy cegtars vagyok, nagyon ritkan) elarulom, egybol a hasznot lesik, meg kedvezmeny, meg gondoltam ra hogy kene csak sehol sincs ingyen.. Hat nalam se basszus.. Szoval nem ertem de tenyleg az embereket. Akik hasonlo vagy jobb szinvonalon elnek azokkal mindig szot ertek es sosem volt ilyen.. Kerem valaki mondja el, gondolom itt sok atlag ember van, miert ilyen utalatosak, ha valaki maskepp el, mint ok.

2016. márc. 4. 15:37
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%
Elég kamunak hangzik egy két részlet, már bocsi. A te esetedben nem kaptál volna hitelt ahogyan leírtad így.
2016. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
Hát igen. Egy mentősnek/orvosnak/tűzoltónak többet kellene keresnie, mint ezeknek a gazdagoknak, mert Ő megérdemli.
2016. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, szemmel láthatóan kérkedsz a pénzeddel, ez zavaró. Azt is hangoztatod, hogy megdolgoztál érte, de neked is tudnod kell, hogy ez nem igaz. Mindenki tudja, nagyon buta vagy, ha nem látod be, hogy így van. Nem dolgozol többet, mint egy kórházi ápolónő, mégis a sokszorosát keresed. Túlfizetett vagy, mint minden cégvezető. Ezt lásd be, és ennek megfelelően vedd szerényebbre a viselkedésedet.

Könnyű azt mondani, hogy nekem azért van sok, mert megdolgoztam érte, másnak meg nyilván azért, mert ő meg nem. Ld. Lázár János és a kockák. De ez nem igaz. Nem dolgozik tízszer annyit, aki tízszer annyit keres - ez az igazság. A legtöbb ember, aki havi 150-200 ezret keres ugyanolyan keményen végidolgozza a napi 8 órát, mint az, aki 1,5-2 milliót kap havonta.

2016. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
Ne vergődj már, öreg. Igen, az emberek egyharmada alapból utál, csak mert látszik rajtad a jólét, a másik harmada a fenekedbe van bújva ugyanezért, de őket is csak a pénzed érdeki... hát keresd meg az utolsó harmadot, akiket se így, se úgy nem érdekel a vagyonkád. A te életednek ez a velejárója, a többieknek más baja van, nem kell ezt tragédiaként megélni.
2016. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
Amúgy ma már mindenki eltud kezdeni egy start up-ot. Mármint olyan dolgokat ami inkább technológiai beállítottságú. Ha okos vagy és van egy új ötleted saját befektetés nélkül eltudod indítani, hogy elég jó helyet teremts. Vagy csomó ilyen külföldi weboldal ahol start up cégeket támogatnak a felhasználók és ráadásul még kockázat sincsen, mert nem kell bankból felvenned hitelt sem. De ehhez mi kell? Értened kell a dolgokhoz és tényleg jónak kell lenned. De ahogyan a kérdező ír és fogalmaz... Hagyjuk.. :)
2016. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
53%
Mivel neki nincs szakmai háttértudás a háta mögött csak belecsöppent. Se vállalkozásgazdaságtant nem tanultál, se közgázt nem tanultál, se vállalatvezetés és semmilyen ilyen hasonló dolgot csak szimplán szüleid által belekerültél. Gondolom, ha egy két fogalomról kérdeznélek, halvány gőzöd sincsen, hogy mi az. Mutass fel egy érdemleges szakmát vagy egy diplomát, vagy bármilyen olyan munkát amivel a világot jobb hellyé teremtheted és gratulálni fogok neked!
2016. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim válasza:
17es válaszoló... Neked a barátnőd nem éppen múlthéten volt a Seychelle szigeteken a nagyképű párjával? Mert akkor lehet hogy ismerem :D
2016. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Ugy értettem, hogy ha bármi történe a férjemmel és/vagy a szüleimmel akkor is sem lenénnek anyagi gondjam.

Nem dolgoztam meg semmiért, nem volt rá szükségem. Vannak olyan családok akiknek volt és van pénzük, én egy ilyenbe születtem, nem érzem magam ez miatt rossz embernek.

Nem költök felesleges dolgokra, nem dicsekszem igyekszem szerény maradni, hisz a gyerekeimen kivül nincs igazán mire büszkélkednem.

Voltak terveim, egész pici korom óta arról álmodttam, hogy orvos lesz, de nem így alakult.

2016. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
67%
Azt az állást amit te csinálsz, mindenki el tudja végezni, de te fordítva nem tudod másét. Ez a különbség az emberek között és a pénz között. :)
2016. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

#27, nem a múlt héten voltak. Tény és való viszont, hogy amikor a XII. kerületi csajokkal összefutok, akik közül kettő ugyan dolgozik, de csak a zsebpénzét keresi meg, a harmadikat kitartja a férje, szóval nem minden témához tudok hozzászólni.


Pl. Nanushka ruháinak tré minősége, meg miért nem vesznek több Zoób Katit? Hát, nem tudom, talán mert 6 jegyű összegbe kerülnek?


Vagy melyik étterembe járunk sokat családilag, és olyan helyeket sorolnak, ahol egy havi közmunkásbért hagy ott a család egy este. Megtudom, hogy a Kondrádynál nem is jó a steak, de a másik steakesnél már igen. Mindegy, egyikbe sem fogok elmenni talán soha. Persze beszélgetünk másról is, de vannak témák, amelyekkel semmit sem tudok kezdeni.

2016. márc. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!