Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert neznek ram ilyen undokan...

Miert neznek ram ilyen undokan az emberek, csakmert megszoktam, hogy magas szinvonalon elek es errol termeszetesen is beszelek?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy gazdag csaladba szulettem, ez nem titok, edesapam ceget vezetett mar akkor es 15 eves koromtol dolgoztam nala alkalmankent. Amikor letettem az erettsegit, akkor felvett dolgozni es utana tarstulajdonos lettem. Tehat fele-fele minden bevetel, igy valobban sok penzt keresunk. De nem eltartanak es mar tini koromban is dolgoztam a penzert, megszoktam, hogy en igen fel millioert veszek egy tvt es igen 15 millios hasznaltautom van. Es en ezekrol termeszetesen beszelek, mert egyreszt mindig is igy eltem, masreszt, 18 eves koromtol megdolgoztam erte rendes allasban es egy ceget baromi nehez vinni ketten is, tehat meg mindig nem otthon ulo asszony vagyok. De ha valakivel beszelgetek, aki a mi szinvonalunk alatt el, folyton forgatja a szemet, vagy mindenre nagyot nez. Engem pl nem zavar ha azt meseli valaki hogy az o fia vett egy 200 ezres autot es arra gyujtogetett. Szerintem ez dicseretes dolog. De persze ha rakerdeznek az en kocsim markajara, egybol eltunik a beszelgetes kedves hangulata.. Mintha azt hinne, hogy lenezem vagy nem tudom.. Tisztaban vagyok vele, hogy az orszag 90% rosszabbul el, mint en, de ez zavar. Aki esetleg beszelt mar olyan emberrel, mint en es hasonloan viselkedett, az mit erzett? Es ezt miert csinalja? Utana az emberek nem akarnak velem beszelni se semmi ha rakerdeznek erre arra mennyibe kerul es elmondom a kb arat. Ez nagyon zavaro. Ha pedig veletlen a ceget is (azt nem szoktam mondani hogy cegtars vagyok, nagyon ritkan) elarulom, egybol a hasznot lesik, meg kedvezmeny, meg gondoltam ra hogy kene csak sehol sincs ingyen.. Hat nalam se basszus.. Szoval nem ertem de tenyleg az embereket. Akik hasonlo vagy jobb szinvonalon elnek azokkal mindig szot ertek es sosem volt ilyen.. Kerem valaki mondja el, gondolom itt sok atlag ember van, miert ilyen utalatosak, ha valaki maskepp el, mint ok.

2016. márc. 4. 15:37
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, eleg sokan mondtatok jokat es igazat, persze itt vannak az "unatkozok na beszolok valamit" emberek, toluk ezuton el is koszonnek, mulassak mashol az idejuket.

Amelyik ember tipustol pedig hanyingerem van az itt kommentelo egyik holgy/ferfi volt a "fizessem ki a lakashitelet, mert nekem van". Tudjatok, csakmert van penzem, azert van, mert nem koltom el mindenfele? Szerintetek a ceg azonnal beindult es vettem egy luxus villat vagy mi?:) 3 ev volt mire egyaltalan lett ujra agyam, addig matracon aludtam. Es utana, igen, utana indult be minden es szepen tettem felre vagy beleforgattam a cegbe. Utalom azokat az embereket akik ilyen "nekem nincs eleg, neked sok van, adjal mar, semmit sem tettem erte es azt se tudom ki vagy, de adjal mar..". A jotekonysag egyebkent nem all tolem tavol, mint mondtam alapvetoen nem gazdag a kerulet ahol elek, a villanegyed peremen lakok (es eleg eles a hazakon lathato tarsadalmi kulonbseg). Vannak itt idos emberek, akik feketen kellett hogy dolgozzanak tobb tiz evig es van, aki itt budapesten (!!!) segellyel egyutt kapott nyugdija 42 ezer! Egy honapra! Eloszor kornyekbeliektol hallottam ki hogy el es sutyiba kenyeret, tejet, vajat, felvagottat akasztottam be a keritesukre. Aztan persze vagy rajta kaptak vagy valaki latott es elmondta nekik, hogy tolem van es igy tudtak meg hogy kerult oda. Ha raerek es elore szolnak vagy arra megyek az idoseket el szoktam vinni orvoshoz is ha menniuk kell. Tehat en nem kivanok semmilyen lakashiteles emberken segiteni, aki csak az eloskodes lehetoseget keresi ha fogalmazhatok ilyen finoman. De aki ledolgozta az eletet es megis itt tart, azoknak jol esik segiteni. Es persze nem is luxus cikket vagy hazat kernek, hanem ETELT.

2016. márc. 4. 20:11
 42/56 A kérdező kommentje:
Es aki a csaladi hatteremre hivatkozik a penz teren, annak uzennem, hogy aki mar eleve magas szinvonalon elt es azt szokta meg, sosem akar lesullyedni es ezert mindent meg fog tenni. Vagy munkaval, vagy vajna timea peldajat kovetve. De meg ugye az orokles is ott van lehetosegnek. Aki mareleve szegeny, az eleldegel ugyis, vagy aki kozepszeru szinten. Ok maximum ki akarnak torni. De egyebkent el sem hiszitek milyen nyomas van egy olyan emberen, akinek a csaladja gazdag es mar boven tett le az asztalra. Nem azt mondom, hogy az orokseg rossz dolog es ne lehetne belole elni, de orokke ott lesz az a vagy hogy bizonyits az elodeidnek, hogy te igen is megtudod csinalni es vagy olyan jo, mint ok.
2016. márc. 4. 20:15
 43/56 anonim ***** válasza:
De még mindig nem írtad meg milyen kocsid van. :) 38-as vagyok.
2016. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
34%

Mert ezek az emberek sosem mozogtak olyan körökben, meg nem volt elég intelligenciájuk, hogy rájöjjenek, te is csak olyan ember vagy mint ők. Én nem esem hasra gazdagéktól, mert megtanultam, hogy köztük is akad, aki tele van hibával, hiába a nagy hókuszpókusz.

Na most ez a lehetőség nem mindenkinek adatott meg. Mert eddig sem tettek érte. Szerintem szokd meg, esetleg less el pár trükköt a híres magyar színészektől, ők kedvesen kezelik a dolgokat.

2016. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

A "mennyibe került?" kérdéseket nagyon egyszerűen le lehet rázni. "Nem szeretnék beszélni róla."

Építkezünk, és gyakran megkapjuk ezt a kérdést, nálunk bevált a válasz. A férjem tudja csak igazán nyugodtan, de ellentmondást nem tűrően mondani, ezt még nem sikerült eltanulnom tőle :)))

2016. márc. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
51%

Èn direkt keresem a gazdag emberek tàrsasàgàt mert sokat lehet tölük tanulni. Sose fogom megèrteni az irigysèget. Nem èszak koreàban vagyunk, a lehetösèg mindenkinek adott hogy sok pènzt csinàljon

(Mondom ezt úgy, hogy tavaly alig 2 misi volt a bevètelem, de tudom hogy lesz ez 10x ennyi is idövel, ha tanulok ès kemènyen dolgozok a cègemen)

2016. márc. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
És minek annyi pénz? Töredékéből megélnél.
2016. márc. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
59%

Nekem ez olybá tűnik, mint amikor a nagyon szép/sovány nők azon keseregnek, hogy csúfolják őket, pedig aki ezt teszi, mind irigységből teszi. Ha viszont valakit azzal csúfolnak, hogy ronda/kövér/csóró, azt nem irigységből teszik, hanem gonoszságból, lenézésből.


Ha választhatnék, nézzenek rám undokan, mert gazdag és gyönyörű vagyok, minthogy ronda és szegény. Előbbitől csak nőne az önbizalmam, utóbbitól csökkenne.

2016. márc. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

Szilikoncicis BMW-s? Atya ég szép egy állat lehetsz....


A kerdezőhöz visszatérve, apád nélkül bizony semmire nem vitted volna egy érettségivel. És milliós hitelt is a saját nevedre nehezen veszel fel, hacsak nem a tiéd a szüleid háza.


És ezt nem irigységből mondom!

2016. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Az nem szilikoncicis "BMW", barátom. Az egy olyan V10-es gép, amit csak a legelvetemültebb autóbu..zik vesznek.
2016. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!