Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichopata áldozata lettem?

Pszichopata áldozata lettem?

Figyelt kérdés

( Elnezest az ekezet nelkuli irasert)


Mikor 13-14 eves voltam megismertem egy fiut. Akkor kb 17-18 eves lehetett. Joban voltunk, mindig belem latott es mindig tudta, hogy mit erzek. Mindig padlora kuldott masokat, manipulalta oket es bantotta, de mindig mondta, hogy engem sosem bantana. Folyton azzal volt sok ido utan, hogy a kapcsolatunk felszines! Talalkozzunk tobbet, neki a baratsagom kell! Ugy ereztem mar akkor is, hogy kiakarja belolem eroszakolni a baratsagot. Jottek a kerdesek, hogy azert nem talalkozok vele mert csunya? Stb. Neha-neha nagy veszekedesek utan talalkoztam vele egyszer-ketszer. Elmondta, hogy miert ilyen zsarnok, hogy elveszi masoktol ami kell, mert, hogy ot egykor bantottak es mindent vissza adott. Egy nap mely depresszioba esett, megakart halni stb. Azt mondta, hogy csak en vagyok az aki segiteni tud neki, csak en tudom ebbol kihuzni, csak en csak en CSAK EN! Hiaba probaltam esz ervekkel segiteni nem ment. Elhagyott, es azt mondta nekem, hogy egy nap vissza ter es rajtam is bosszut all, es, hogy sosem leszek boldog nelkule..Eltelt 2 ev es visszatert. Elete maganyos, bar tanul, egyetemista. Segitett a tovabbtanulasomban de hozza tette csak barati alapon. En tudtam, hogy nem. Majd vegul folyamatosan azzal jott, hogy o boldogtalan, es csak velem lehet boldog, csak velem lehet jo elete. Ami nekem kell az o. O adhat meg nekem mindent es senki mas. O megakar halni mert nem lehetek az ove. Ugy erzem rendesen terrorban vagyok, a szivem mar fizikailag faj. Sajnos meg igy is rovid a leiras de remelem aterzitek. Ugy beszel, hogy rendesen elhiszem, de tudom, hogy nem igaz. Igaz, hogy segitett, de ha az eletemben van, magam alatt vagyok, es boldogtalan. Sajnaltattja magat. Miert nem lehet boldog? O velem az lenne. Csak velem lehet, en jojjek ossze vele. Annyira meguntam mar, hogy megszeretnem szakitani vele a kapcsolatot. Mar a kornyezetem is latja, hogy nincs rendben valami. Olvastam a pszichopatakrol, o is az lenne?

Mit gondoltok errol? Mit tegyek?


2016. márc. 11. 14:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Veget kell ennek vetni nem mehet igy tovabb, koszonom a valaszokat.
2016. márc. 11. 17:21
 12/16 anonim ***** válasza:
Csak nem Árvai Gabival hozott össze a sors??
2016. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem, ő ki?
2016. márc. 11. 20:36
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem úgy sikerült, hogy mikor már nagyon belefáradtam a játszmázásába (mondjuk mi párkapcsolatban is voltunk, és bár az első év jó volt, utána kialakult ez nála), meg tudtam keményíteni a lelkem.

És akkor átláttam, hogy mennyire szánalmas, itt elmerül az önsajnálatban, és valami hülye ál-magasztos szerepet húzott magára meg rám, mintha valami görög tragédia tragikus sorsú hősei lennénk és kétnaponta eljátszuk a hattyú halálát... Hogy őőő milyen kiválasztott, bezzeg őt nem érti meg senki, egyem azt a drága átlagos lelkét, szánalmas...

Csak azért csinálta, hogy ne kelljen szembenéznie azzal, hogy mennyire nem tud magával mit kezdeni, mondjuk ő nem hogy egyetemre nem járt, de még a középsulit se tudta befejezni, se munka, se szakma, csak gépezett az anyja nyakán, ebből lett elegem.


Próbálta elérni, hogy sajnáljam, az elején sikerült is, mert naiv voltam, és sajnos szintén vevő a drámára, mert mint rájöttem, attól én is különlegesnek éreztem magam és az életem, ha szenvedős volt is, de valahogy magasztosabb, kalandosabb.


Hát ennek vége lett vagy jó 10 éve, 2 éves kapcsolat után, belefáradtam akkor, és mikor megkeményedtem, lepergett rólam az egész mondókája, már csak nevetséges volt. És akkor szerencsére rövid úton tudtam vele szakítani.

Ő még próbálkozott, de mikor láttam, hogy immúnis lettem, és vagy nem válaszolok, vagy szolidan kinevetem, onnantól új prédát keresett.


Remélem, te is el tudsz oda jutni, hogy hirtelen kitisztul a látásod, és akkor nem fog fájdalmat okozni a lelkifurdalás keltése, hanem le tudod sz@rni magasról, mert ez egy játszmázó, önző, gyerekes viselkedés.

Sok sikert kívánok hozzá!

2016. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"Valami hülye ál-magasztos szerepet húzott magára meg rám, mintha valami görög tragédia tragikus sorsú hősei lennénk és kétnaponta eljátszuk a hattyú halálát... Hogy őőő milyen kiválasztott" ugyanez..es belekepzel engem, hogy mindent csak velem..


Sokat segitettel koszonom!

2016. márc. 11. 21:20
 16/16 anonim ***** válasza:

Szívesen! Úgy van, rögeszmés, de ez csak egy szerep, amit élvez, mert valahol ettől különlegesnek érezheti magát, nem szól másról.

Sok sikert a lerázásához! Nem jó élmény ez, nem kívánom senkinek, ellenben mindenkinek kívánom az ettől való megszabadulást!

Írj nyugodtan, ha esetleg még biztatás kell!

2016. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!